duża ilość chłonki help!!!

Wysłane przez blondi1111 

blondi1111 (offline)

Post #1

14-10-2012 - 17:52:29

Witam Was dziewczyny bardzo serdecznie!!! Ja już mam jakieś 7 kg mniej z nerwów winking smiley moja mama miała operację 2 października (radykalna mastektomia z usunięciem wielu węzłów). ale wyniki też są: węzły czyste jupi !! można już jeść winking smiley mam do was kochane pytanie, bo kto inny mi lepiej poradzi. winking smiley
moja mama jest już dwa tyg. po operacji, wyciek chłonki koloru ciemnej krwi ciągle ech...ch po 230-250 ml na dobę, ma nadal butle i tak ma mieć do 23 października jeśli nic się nie będzie działo. martwimy się taką dużą ilością chłonki. mama ma bardzo kruche naczynka krwionośne, ogromne wylewy na klatce piersiowej, pełno siniaków....masakra. lekarz chciał otwierać po operacji, bo tyle wyciekało krwi. już mama jest w domu. nasze postępowanie to :rano i wieczorem krótka gimnastyka z kijkiem, oraz moje bardzo delikatne głaskanie ręki od palców do barki. pod pachą wyczułam spore zgrubienie, mamę boli łopatka. Czy według was wszystko jest ok? czy skoro mama może praktycznie do góry rękę podnosić, to wystaczy edna gimnastyka dziennie, aby zmniejszyć produkcję chłonki? jaka jest wasza rada? mama ma ciągle szwy i rurkę jeszcze. mam też pytanie, czy ściąganie chłonki (jak już rurkę wyjmą - lekarz mówi, ze pewnie co dwa dni będzie) można wykonywać w przychodni rejonowej, czy tylko w szpitalu, w którym yła operacja? mam z 40 km do szspitala, bo operacja była w wieliszewie, a mieszkamy w ursusie. mam też pytanie, czy jakaś mieszkanka warszawy zna jakąć rehabilitantkę, która mogła by przyjeżdżać do mamy i ją trochę pomasować, czy mój masaż jest wystarczający winking smiley

lulu (offline)

Post #2

14-10-2012 - 18:00:26

k/Kwidzyna 

Chłonkę ja miałam ściąganą w zwykłej przychodni przez chirurga. Jeśli mama nie ma większych ograniczeń w ruchu ręką to można zmniejszyć intensywność ćwiczeń. Na wszelki wypadem niech mama, podpierając, trzyma rękę lekko uniesioną w gorę, tak aby pod pachą był kąt rozwarty. Niech chłonka szuka sobie odpowiedniego ujścia ... nie w głąb ręki.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 14-10-2012 - 18:04:03 przez lulu.

blondi1111 (offline)

Post #3

14-10-2012 - 18:10:37

dziękuję za tak szybką odpowiedź, mama jak leży to używa klina. stara się często mieć wyżej łapkę. mam jeszcze pytanie, czytałam na forum o przykurczu ręki? jak to się objawia? czy przykurcz to moment, gdy nie można ręki całkowicie unieść do góry?

lulu (offline)

Post #4

14-10-2012 - 18:23:11

k/Kwidzyna 

Przykurcz to właśnie ograniczenie zakresu ruchu ręki. Jeśli Twoja mama nie ma takiego kłopotu to dobrze, ale to nie znaczy, że można całkiem zrezygnować z ćwiczeń. Ból łopatki też miałam, nawet teraz bardzo rzadko, ale się odzywa ... taki minimalny.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

blondi1111 (offline)

Post #5

14-10-2012 - 18:57:03

dziekuję za odpowiedź. a nawiązując do pierwszego mojego tekstu muszę jeszcze o jedno zapytac, właście mama zadzwoniła że ma temperaturę ok. 38 stopni (pod język 38, rtęciowy (jeszcze zachowany 37,5), czy w tej sytuacji, mamy ją przeczekać, czy jutro powinniśmy jechać do szpitala? i chyba z tego co czytałam, nie wolno robić masazu jak jest powyżej 37,5 stopni. a co z gimnastyką?

Grazyna S (offline)

Post #6

14-10-2012 - 19:15:42

słuchaj to ,ze mama ma temperature to powinna się udać do lekarza ,moim zdaniem nie dobrze ,ze jest temperatura ,druga sprawa chłonki to u mnie chłonka schodziła przeszło miesiąć,a znam takie panie co i pół roku miały zściagane chłonki, mialam zściaganą ,jedziłam co drugi dzień na chirurgie onkologi i lekarz chirurg mi zściagał,a co do gimnastyki to trzeba ostroznie ,mama niech reke trzyma na klinie ,tak jak się wypowiedziala Lulu,przeciez mama ma jeszcze szwy ,trzba ostroznie bo może się rana otworzyć ,głaskanie reki delikatnie ,na całkowity masaż reki przydzie jeszcz czas ,jak nie bedzie szwówpociesza

"nadzieja ma skrzydła,przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów,
która nigdy nie ustaje,
a jej najsłodsze dźwięki słychać nawet podczas wichury”

Emily Dickinson
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 614
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018