Ćwiczenia a chłonka

Wysłane przez Aness05 

Ewa1966 (offline)

Post #1

08-12-2015 - 12:20:27

Piękna miejscowość 

Witam, ja jestem pa radykalnej mastektomii od sierpnia 2014 i nadal mi ściągają chłonkę. Systematycznie co dwa tygodnie po 200 - 280 ml. Lekarze nie wiedzą co mi odpowiedzieć na pytanie dlaczego tak dużo mi się ona zbiera. Rękę mam sprawną tylko jak podnoszę obie do góry to jest krótsza o 20 cm. Czy któraś z Was miała tak długo ściąganą chłonkę. bezradny

Agaba190 (offline)

Post #2

09-12-2015 - 06:02:24

k/Warszawy 

Ewa, nie miałam problemu z chłonką, ale wydaje mi się, że jak masz różnicę w długości ręki 20 cm (zakładam, że wcześniej miałaś równe ręce), tzn., że jest bardzo duży przykurcz. To może być przyczyną zbierania się chłonki. Koniecznie poszłabym na rehabilitację. W skrócie pisząc węzły pełnią rolę pompy przepychającej płyn. Jak ich nie ma to mięśnie muszą przejąć ich rolę. Pamiętam, że na gimnastyce rehabilitacyjnej ćwiczyłyśmy m.inn. mięśnie brzucha i pleców, co początkowo bardzo mnie dziwiło. Dopiero później doczytałam, że takie ćwiczenia są właśnie wskazane po usunięciu węzłów.

Może napisz o swojej sprawie do naszego eksperta od rehabilitacji?
Tutaj można zadać pytanie [amazonki.net]

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Ewa1966 (offline)

Post #3

27-12-2015 - 20:18:50

Piękna miejscowość 

Ogromne dzięki za podpowiedź. Zawsze mówiłam co dwie głowy to nie jedna. Z porady eksperta napewno skorzystambuziak

lulu (offline)

Post #4

28-12-2015 - 11:58:00

k/Kwidzyna 

Ewa teraz to mogę Ci tylko poradzić, abyś rękę trzymała uniesioną do góry. Jak rękę będziesz mieć w tej pozycji to chłonka będzie musiała "nauczyć" się spływać. Ja w ten sposób poradziła sobie z chłodną.
Zawsze jak siedziałam, czy oglądałam tv, to rękę trzymałam opartą na kijku, aby nie premęczać jej tym trzymaniem w górę.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

kocia baba (offline)

Post #5

02-02-2016 - 13:48:33

Legnica 

Dziewczyny, podpowiedzcie, proszę. Jestem 8.dobę po radykalnej zmodyfikowanej amputacji prawej piersi. Przeglądając książeczkę od Amazonek w tym czasie powinnam wykonywać ćwiczenia z kijaszkiem winking smiley tymczasem mogę podnieść rękę tylko do połowy.. dopiero po kilkunastu minutach jestem w stanie wyciągnac w miarę prosto. Do tego zbiera mi się chłonka w dużej ilosci, przez ktora wydaje mi się, że mam ograniczone ruchy.Dodam, ze ćwiczę regularnie wg wskazan. Czy powinnam już swobodnie podnosić rękę? Czy te 'wymachiwanie' kijaszkiem to już powinnam swobodnie kręcić? Dziękuję za odpowiedź :*

Al_la (offline)

Post #6

02-02-2016 - 14:15:42

k/Warszawy 

W 8. dobie po operacji to ja byłam jeszcze w szpitalu i podczas rehabilitacji niewiele mogłam. Robiłam wszystkie ćwiczenia do granic możliwości. 3 tygodnie po operacji byłam u chirurga na kontroli, powiedziałam, że prostuję rękę w 100% kiedy opieram ją o ścianę, ale kiedy cofam się krok od ściany, ręka opada, nie mogę utrzymać jej w pionie. Powiedział, że to normalne i że jeszcze za mało czasu minęło od operacji. Rzeczywiście tak było, ręka doszła do 100-procentowej sprawności, nie mam żadnego przykurczu.
Jeśli zbiera Ci się chłonka, trzeba ją regularnie usuwać, aż do momentu, kiedy znajdzie sobie nowe ścieżki i przestanie się gromadzić.

Powodzenia!

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

ira (offline)

Post #7

02-02-2016 - 14:16:44

Pabianice 

kocia babo, to jest sprawa indywidualna - ja dochodziłam do sprawności przez wiele! tygodni. Na ćwiczenia rehabilitacyjne trafiłam po trzech miesiącach szok Nikt się po prostu mną nie zajął, nikt mi nic nie powiedział, a ja byłam zielona. Jestem przykładem na to, jak nie należy postępować po mastektomii duży uśmiech
Ale nie miałam, nie mam żadnego obrzęku, ręka jest sprawna. Specjalnie jej nie oszczędzam, bo dużo rzeczy wykonuję lewą, a ona jest bez węzłów.
Piszę to po to, żebyś się nie martwiła, że jeszcze nie robisz tego, co w książeczce. Ćwicz, ale na miarę swoich możliwości - z czasem ręka dojdzie do sprawności.

kocia baba (offline)

Post #8

07-02-2016 - 12:15:27

Legnica 

Z całego serca dziękuję - uspokoiłyście mnie smiling smiley słonecznego dnia smiling smiley

aga78 (offline)

Post #9

02-03-2016 - 10:22:56

lublin 

Ja jestem 9 dobe po operacji-kwadrektomii z usunieciem wezla wartowniczego(poszedł do badania),ćwicze reke do granicy bólu,sama się już ubiore,zrobie kucyka czy umyje włosy.Wczoraj cwiczylam ile mogłam,jakos mniej mnie bolało, ale bez przesady,dzisiaj rano miałam tak sztywna reke ze nie mogłam ani podnieść do góry ani zgiąć.Strasznie denerwujące jest to uczucie sztywności,napiecia jak struna,ból i pieczenie.No wlasnie czy ktoras z was tez miała pieczenie pod pacha i od spodu reki poniżej pachy? Bylam w poniedziałek na kontroli i lekarz nie stwierdził obrzęku,powiedzial ze wszystko ladnie się goi.Szwy mam jeszcze nie zdjęte i mam jeszcze dren w piersi bo cos tam jeszcze się zbiera.W piątek na kontrole i wyjecie drenu.Pozdrawiam!!

monika76 (offline)

Post #10

03-03-2016 - 11:11:57

wólka cycowska 

Ja również pozdrawiam różeNapisz kiedy będą wyniki badania.Trzymaj się i ćwicz rękę bo to podstawaradochaNapisałam ci wiadomość do profilu.

Agaba190 (offline)

Post #11

04-03-2016 - 07:28:50

k/Warszawy 

Aga78, miałam uczucie ciągnięcia (tak jak piszesz taka napięta struna) i pieczenia. I chyba nie do końca chodzi o to ile węzłów było usuniętych (ja mam wszystkie wycięte). Pewnie chirurg w czasie operacji naruszył nerwy i dlatego masz takie odczucia. Niestety nerwy odbudowują się dość długo. Już nie pamiętam ile to u mnie trwało ale na pewno kilka miesięcy. Zresztą do dzisiaj nie odzyskałam do końca "normalnego" czucia pod pachą.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Febe (offline)

Post #12

17-02-2017 - 19:31:00

Siechnice 

Witam ja miałam operację oszczędzając 8 lutego tego roku z wycietymi 2 wartownikami i niby lekarze mówią że wszystko jest ok ale puchnie mi cześć ciała obok piersi pod pachą i nie wiem czy to norma normalne poza tym boli mnie spodnie cześć ręki aż do zgiecia ręki i czasem dretwieja palce, ręki jakoś specjalnie nie ćwiczę ale robię wszystko tylko staram się nie dźwigać. Doradzicie coś mi?
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 496
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018