Ćwiczenia a chłonka

Wysłane przez Aness05 

Al_la (offline)

Post #1

04-10-2012 - 21:25:29

k/Warszawy 

Nie mam pojęcia. Ja mam obrzęki nóg i lekarz-orzecznik z ZUS-u mi powiedział, że to mu nie wygląda nie niewydolność krążeniową, tylko limfatyczną. To samo powiedział lekarz robiący mi dopplera nóg.
Wybieram się do naczyniowca, ale to musi potrwać, a trwa już rok (to wybieranie) przewraca_oczy

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

ToJa (offline)

Post #2

04-10-2012 - 21:26:15

no to wiem filipinko uśmiech
ale pytam czy jakieś "chłonkowe" badanie jestpyta

dopisek: jestem przed badaniem dooplerowskim nóg, obaczym co wyjdzie, może tez się okaże, że cos z tą limfą u mnie nie teges niezdecydowany

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 04-10-2012 - 21:28:22 przez ToJa.

filipinka35 (offline)

Post #3

04-10-2012 - 21:34:01

Miałam takie badanie nożne uśmiech

Zycie jest najpiękniejsze !!!

Prowadzę bloga kulinarnego: Kulinarne inspiracje Moniki. Po informacje zapraszam do mojego profilu (domku) znajdującego sie na Naszym forum.

joasia (offline)

Post #4

04-10-2012 - 21:52:54

A ja może nie do końca na temat, ale nie mogę się powstrzymać od opowiedzenia swojej historii.
Dawno dawno temu, za górami za lasami, jak jeszcze szczupła byłam (bezradny), przed wykryciem gada, puchły mi nogi w kostkach i pobliskich tkankach (w góre i w dół) . Tak bardzo puchły, że często nie mogłam włożyć pantofla, a zimą kozaczka. Chodziłam do doktorów, robiłam badania, prześwietlenia i wciąż nikt nie wiedział jaki jest powód mojej dolegliwości.
Ostatni raz nogi mi spuchły podczas jednej z pierwszych chemii, które dostałam duży uśmiech
I od tamtej pory, chociaz przytyłam (bezradny) , ale nogi mi nie puchną! radocha
A minęły juz ponad dwa latka chichot

Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem. /Dante Alighieri/

Al_la (offline)

Post #5

04-10-2012 - 22:06:58

k/Warszawy 

Ty mnie nie strasz duży uśmiech

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

dani (offline)

Post #6

04-10-2012 - 22:12:38

filipinka35
Sorki, ale humor mi się poprawił.grinning smiley
Skoro badanie ręczne - robione rękami.
To badanie nożne.......chichot

Chcesz rozśmieszyć Boga... Opowiedz mu o swoich planach..

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 04-10-2012 - 22:12:58 przez dani.

joasia (offline)

Post #7

04-10-2012 - 22:20:05

Nie Aluniu pociesza skądże!
Po prostu ta historia mówi o tym, ze czasem nie wiadomo dlaczego, albo z jakichs przypadkowych przyczyn, dolegliwości mijają.

Trzymam kciuki, żebyś Aluniu tego naczyniowca szybko dopadła, a on w mig rozprawił sie z opuchlizną buziak
Szkoda się męczyć, lepiej załatwic sprawę z biegu i szybko, a potem - luzik duży uśmiech

joasia (offline)

Post #8

04-10-2012 - 22:31:22

A jeszcze tylko zapytam cichutko, czy obrzęk ramienia (od łokcia do barku) wielkości 3cm w obwodzie, to juz nadaje się do jakiegoś potraktowania przez spacjalistę? przewraca_oczy .......... Czy sama mogę dac sobie z nim radę na przykład standardowymi masażami ? ............. Ale leniwa jestem, masować, ćwiczyć nie lubię... bardzo wstydniś

filipinka35 (offline)

Post #9

04-10-2012 - 22:33:38

dani
Sorki, ale humor mi się poprawił.grinning smiley
Skoro badanie ręczne - robione rękami.
To badanie nożne.......chichot

To badanie nożne robione ... nogami rotfl

Prowadzę bloga kulinarnego: Kulinarne inspiracje Moniki. Po informacje zapraszam do mojego profilu (domku) znajdującego sie na Naszym forum.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 04-10-2012 - 22:35:16 przez filipinka35.

agawa (offline)

Post #10

04-10-2012 - 22:37:39

okolice 

joasia
A minęły juz ponad dwa latka chichot
Patrzcie, a niektórzy mówią, ze chemia to trucizna oczko

Dani śmiech
Sobie procesy myśłowe włączyłam, hehe, bo badanie ręczne to: palpacyjne, to nożne to będzie: odpiętne? czy jakoś inaczej? oczko

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 04-10-2012 - 22:40:11 przez agawa.

aquila (offline)

Post #11

04-10-2012 - 22:57:06

agawa
Sobie procesy myśłowe włączyłam, hehe, bo badanie ręczne to: palpacyjne, to nożne to będzie: odpiętne? czy jakoś inaczej? oczko

to zależy chyba czem się maca - może być więc: stopniowe, udawane, pokolane itd

It's just a ride ...

agawa (offline)

Post #12

04-10-2012 - 23:03:47

okolice 

śmiech

filipinka35 (offline)

Post #13

04-10-2012 - 23:07:00

śmiechrotfl

ToJa (offline)

Post #14

04-10-2012 - 23:45:05

joasia
A jeszcze tylko zapytam cichutko, czy obrzęk ramienia (od łokcia do barku) wielkości 3cm w obwodzie, to juz nadaje się do jakiegoś potraktowania przez spacjalistę? przewraca_oczy .......... Czy sama mogę dac sobie z nim radę na przykład standardowymi masażami ?

zdaje sie, że 2 cm to już sporawo - trza sie tym zająć

joasia (offline)

Post #15

05-10-2012 - 00:03:19

Dzięki ToJa kwiatek
A jak myślisz , czy sama dam sobie radę z takim obrzękiem?
A jak nie - to prywatnie znaleźć trzeba specjalistów? Czy jakieś skierowanie na NFZ warto skombinowac? Czy onka musi wypisać, czy rodzinna?

Pytania wysypały mi się jak z worka oczko

metka (offline)

Post #16

05-10-2012 - 00:27:01

Joasiu, ja mam obrzęk ok. 2 cm, zaczynający się od palców. Teraz jak byłam na rehabilitacji miałam zalecone (oprócz ćwiczeń grupowych i na "wyciągnikach" ) drenaż, wirówkę i bandażowanie - codziennie. W rękawie lub bandażu powinnam chodzić cały czas. U Ciebie jest centymetr więcej, jeszcze ważne jest czy masz ten obrzęk miękki czy twardy. Nie wiem czy dasz radę sama (ja nie daję, ale przyznaję, że niesystematyczna jestem), myślę, że samemu spróbować warto, a w tym czasie już się gdzieś zapisać. Skierowanie na NFZ wypisze i onkolog, i rodzinna, i lekarz_od_rehabilitacji - pewnie i tak terminy są koszmarne, u nas już daaaaawno do końca roku wszystko pozajmowane, ale zawsze dobrze je mieć.

"Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)

parasol431 (offline)

Post #17

05-10-2012 - 10:55:58

wołów 

Joasiu ja do Ciebiesmiling smileyPostaraj się jednak o rehabilitację.Ja ćwiczyłam uparcie a efekt był znikomy obrzek utrzymuje się wgranicach 4 cm.w spoczynku.wysiłek wzmaga opuchliznę.Powodzenia smiling smiley

joasia (offline)

Post #18

05-10-2012 - 11:21:07

Dziękuję dziewczynki buzki
Ech coraz więcej mi się spraw zbiera... czyli dopisuję do długiej listy ... nr. 65 - REHABILITANT . Chyba go przesunę na liście - do góry... przewraca_oczy
Jeszcze będę musiała znaleźć takiego co się zna na obrzęku limfatycznym zmeczony

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 05-10-2012 - 11:22:40 przez joasia.

filipinka35 (offline)

Post #19

05-10-2012 - 13:40:36

Nie dzwigam nic a nic, nie odkurzam, nie myję podłogi, nie myję okien nie wykonuje zadnych prac w ogrodzie itp itd ... i żadnego obrzeku nie mam. I tak postepuje od operacji. Obowiazki domowe przejął mój małżonek. Zakupy dzwiga mąż, ja mam tylko na ramieniu moja osobista torebkę. Lekką ...torebkę
Cwicze regularnie raz w tygodniu i pływam i to wszystko. Masaz limfatyczny wykonuje codziennie pod prysznicem masując gąbka raczke nawilazona żelem pod prysznic i to wsio.

ToJa (offline)

Post #20

05-10-2012 - 16:31:49

joasiu, nie wiem jak tam z Twoim czasem i możliwością wyjazdów, ale.....
metka (chyba u siebie w domku, a może gdziesik na forummyśli) podawała namiary na rehabilitacje w...... myśli stara jestem, nie pamiętam, noooo gdziesik na Ż.... metka ratunku!!!!!! wystarczy tylko skierowanie od lekarza, może byc od onka, albo od rodzinnego, no i możesz trafić, ze nasz przystojny przewraca_oczy forumowy expert od rehabilitacji, będzie Ci rączkę masował duży uśmiech

agawa (offline)

Post #21

05-10-2012 - 20:39:05

okolice 

ToJuś, a gdzie Ty naszą stolicową Joasię w świt wysyłasz... pyta

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 05-10-2012 - 20:44:39 przez agawa.

ToJa (offline)

Post #22

05-10-2012 - 21:05:26

jaki świat, jaki świat
to ino śląsk - Żerków, Żerkowo, raaaaaaany metki nie ma, a ja nie pamietam stres
hm - może jakis śląski partol zrobimyśmiech a joasia sie przy okazji załapie na rehabilitacjęduży uśmiech

2corki (offline)

Post #23

10-10-2012 - 19:52:15

Gdańsk 

Ja dlugo zbiera się tak chłonka. Tato mial operacje 19 wrzesnia. do tej pory zbiera mu się sporo. Ściagają mu co 4 dni po 300 ml.

braja (offline)

Post #24

10-10-2012 - 23:05:21

To bardzo indywidualne. Niektórym się wcale nie zbiera, innym przez kilka miesięcy.

ToJa (offline)

Post #25

27-10-2012 - 00:11:00

ToJa
joasiu, nie wiem jak tam z Twoim czasem i możliwością wyjazdów, ale.....
metka (chyba u siebie w domku, a może gdziesik na forummyśli) podawała namiary na rehabilitacje w...... myśli stara jestem, nie pamiętam, noooo gdziesik na Ż.... metka ratunku!!!!!! wystarczy tylko skierowanie od lekarza, może byc od onka, albo od rodzinnego, no i możesz trafić, ze nasz przystojny przewraca_oczy forumowy expert od rehabilitacji, będzie Ci rączkę masował duży uśmiech

wiem radocha
Ośrodek Rehabilitacji Dziennej o specjalności onkologicznej "Med-Profil" w Żernicy k/Gliwic

Kajka (offline)

Post #26

04-03-2013 - 19:55:31

Katowice 

KOchane dziewczyny, jestem 2 tygodnie po operacji - amputacji z jednoczesną rekonstrukcja. Niestety w szpitalu nie dostałam żadnych wytycznych od rehabilitanta w kwestii ćwiczenia ręki, która mi ciąży sad smiley. Czy któraś z Was ma może ksero przykładów ćwiczeń w formie elektronicznej? Byłabym bardzo wdzięczna smiling smiley Podaję swój mail ak_jan@interia.pl
Bardzo dziękuję.
Kasia

Pat (offline)

Post #27

04-03-2013 - 20:01:29

Ćwiczenia znajdziesz tutaj
Pozdrawiam

ŻYCIE JEST PIĘKNE I BIEGA NA MALUTKICH NÓŻKACH:-)
...DLATEGO MUSZĘ ŻYĆ...

Al_la (offline)

Post #28

06-03-2013 - 12:30:25

k/Warszawy 

Kajka, obejrzyj te filmy:

[amazonki.net]

[amazonki.net]

[amazonki.net]

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 06-03-2013 - 13:21:11 przez Al_la.

aneciora30 (offline)

Post #29

06-06-2013 - 13:26:12

warta 

witam,jestem dwa tygodnie po amputaci piersi.dzien po operacji dostałam krwiaka,dlatego tez nosiłam drenaz az 5 dni. do tej pory byłam na sciaganiu chłonki dwa razy ale niestety ani razu nic nie poleciało lekarz powiedział ze chłonka jest gesta i musze smarowac heparyna zeby zrobiła się rzadka.jak narazie po dwuch dniach smarowania nic sie nie zmieniło.czy któras z was tak miała ze nie dało jej sie sciągnąc chłonki bo jest gesta?

kip3 (offline)

Post #30

25-07-2014 - 11:15:18

Poznań 

Witam, ja także jestem 2 tygodnie po operacji (mastektomia całkowieta z węzłami), na początku rehabilitant kazał mi ćwiczyć rękę co 3 godziny - dość sprawnie mogłam to robić już 2 dni po operacji, w domu kontynuaowałam zgodnie z zaleceniami- aż trafiłam na super lekarza, który powiedział mi że bzdura co kilka minut ręka wysoko w górę i wkręcamy żarówki (ale tak z oporem). Jestem po 3 ściągnieciu chłonki, ręka sprawna - tylko żaróweczki wkręcam non stop smiling smiley
polecam

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 715
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018