jak ćwiczyć?

Wysłane przez ewatab 

ewatab (offline)

Post #1

07-05-2014 - 11:26:23

Jestem po mastektomii i wycięciu węzłów. Bardzo proszę podajcie mi gdzie znaleźć zestaw ćwiczeń które mam wykonywać i jak często. W szpitalu mi mówili ale byłam trochę w szoku po operacji i nie do końca wszystko zapamiętałam. Ogólnie ręka jest sprawna, prawa strona więc czynności codzienne : mycie, czesanie itp. bez problemów. Wiem, ze nie mogę dźwigać..Czy to prawda, że nawet jak ugryzie komar, to trzeba dezynfekować??

Al_la (offline)

Post #2

07-05-2014 - 11:35:04

k/Warszawy 

Takich filmów na YT jest mnóstwo [www.youtube.com]

Poza tym masz ćwiczenia na naszej stronie [amazonki.net]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

nutka (offline)

Post #3

07-05-2014 - 11:37:12

Obejrzyj [amazonki.net]
Przeczytaj [amazonki.net]

O, Alunia już wstawiła buziak

"W życiu nie chodzi o to, żeby przetrwać burzę, ale o to, żeby tańczyć w deszczu."
Richard Paul Evans
"... Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
Dennis Genpo Merzel

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 07-05-2014 - 11:38:39 przez nutka.

ewatab (offline)

Post #4

07-05-2014 - 11:57:42

Dzięki dziewczyny, już zaczynam ćwiczyć...

magda2411 (offline)

Post #5

07-05-2014 - 12:12:27

Olsztyn 

ja jeszcze w sprawie komara uśmiech, mnie żrą na potęgę i nie dezynfekuję... od 7 prawie lat nie mam obrzęku uśmiech

ewatab (offline)

Post #6

07-05-2014 - 19:14:55

No, to pocieszające..

Barankowa1963 (offline)

Post #7

16-05-2015 - 19:30:25

Opolskie 

Cwiczyć trzeba tylko z tą ochotą troszke gorzejsmiling smiley: są dni , że się zmuszam ale wiem ,ze trzeba ćwiczyć....ok
Pozdrawiam słoneczniesmiling smileyhot smiley

czeremcha (offline)

Post #8

16-05-2015 - 19:51:21

pod Opolem 

Usunięcie węzłów przede mną - a ja już po przeczytaniu tego wątku zamówiłam sobie maść z antybiotykiem. przewraca_oczy
Trzeba być gotowym na wszystko, ale oby się nie zdarzyło...

Ania

czeremcha (offline)

Post #9

16-05-2015 - 19:55:28

pod Opolem 

A właśnie - czy po usunięciu węzłów chłonnych i operacji oszczędzającej - też będę musiała wykonywać ćwiczenia z grupy tych z linkami i drążkiem /laską/? Czy takie ćwiczenia mają związek z mastektomią /której nie miałam/, bo po operacji piersi nie mam żadnych ograniczeń ani problemów ruchowych?

Rzecz nie w tym, żem leniwa :-), ale trzeba by się zaopatrzyć w osprzęt :-)

Ania

Al_la (offline)

Post #10

16-05-2015 - 21:40:40

k/Warszawy 

Ćwiczenia wykonuje się nie z powodu mastektomii, tylko z powodu usunięcia węzłów chłonnych.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

czeremcha (offline)

Post #11

16-05-2015 - 21:57:39

pod Opolem 

Aha. Czyli trzeba będzie się zaopatrzyc w to i owo.

Dziekuję :-)

Ania

dziubas (offline)

Post #12

16-05-2015 - 22:54:14

Gdańsk 

Może to nie ten watek, ale się wtrącę... ewatab nie wiem gdzie mieszkasz i jakie masz mozliwości...Ja po1.5 roku po operacji oszczedzajacej i biopsji wartownika trafiłam do WCO na rehabilitację i dowiedziałam sie, że wskazane by było, aby każda osoba po każdej operacji, radykalnej czy nie, z wypisem ze szpitala dostawała skierowanie na rehabilitację! Tak to jest ważne dla nas, zeby pomagać jak najwcześniej! Wiadomo że sama gimnastyka czy nawet automasaż-to mozna zaczynac samemu ale nie każdy jest taki zdeterminowany, zorganizowany, żeby to systematycznie robić. Mój apel-prosić, a nawet wymagać od onka jak najszybciej skierowanie na rehabilitacje-to sie nam należy! wnerwionytakduży uśmiech

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat

czeremcha (offline)

Post #13

21-06-2015 - 18:54:20

pod Opolem 

Zapytałam chirurga o skierowanie na rehabilitację... Nie dał, fakt że się nie upierałam. Starać się normalnie używać rękę, masować i ćwiczyć. Ot, tyle... Ale jutro zapytam lekarza pierwszego kontaktu o skierowanie na drenaż limfatyczny. W końcu trochę mogę się ze sobą popieścić?

Ania

czeremcha (offline)

Post #14

21-06-2015 - 19:02:55

pod Opolem 

Trochę mi się te ćwiczenia zaczęły nudzić - i zaczęłam szukać obcojęzycznych filmików. I tu się ciężko zdziwiłam...

Rehabilitantki prowadziły w szpitalu ćwiczenia w tempie aerobiku pyta

Ćwicząc jak na warszawskich filmach czuję, jak mi trzeszczą kości, stawy i ścięgna.

A tymczasem - Amerykanki i Hiszpanki ćwiczą bardzo powoli, niemal statycznie. Amerykanki wykorzystują stretching do walki z obrzękiem. Hiszpanki fajnie po hiszpańsku wywijają dłońmi. Ale i te, i te ćwiczą baaardzo powoli...

[www.youtube.com]

[www.youtube.com]

[www.youtube.com]

[www.youtube.com]

[www.youtube.com]

Ania

Joollaa (offline)

Post #15

24-06-2015 - 10:24:19

Fajna podpowiedź...bo rzeczywiście urozmaicenie się przyda...mnie choć jestem dawno po operacji boli ramię..ale dlatego,ze dużo pracuje "chorą" ręką
Pozdrawiam

doubleD (offline)

Post #16

13-07-2015 - 10:57:10

London 

system amerykanski i angielski zaklada rozpoczecie cwiczen 24/48 godzin po operacji i cztery krotkie serie dziennie wiec jest przystosowany do 'kondycji pooperacyjnej' i rozwijania zakresu ruchu reki od samego poczatku jeszcze przed wyjeciem drenow.

rozszerzenie zakresu ruchu wymaga systematycznych i czestych powtorzen krotkich serii cwiczen. w miare jak wraca forma po operacji zaleca sie powrot do sportu (4-6 tygodni po) i to zalatwia cala reszte systemu szkieletowo-miesniowego podczas gdy cwiczenia po operacyjne maja na celu tylko i wylacznie przywrocenie zakresu ruchu rak i ramion.

Mandi (offline)

Post #17

18-10-2017 - 16:27:51

Łódź 

Głupie pytanie: ile cm powinien mieć kijek? Dobiera sie go do wzrostu ? Mam w domu bambusowy ale jest za długi i muszę go skrócićgrinning smiley

Anika (offline)

Post #18

18-10-2017 - 19:56:02

Bielsko 

My na rehabilitacji ćwiczyłyżmy na zwykłych plastikowych kijkach do mopa/miotły grinning smiley

Mandi (offline)

Post #19

18-10-2017 - 22:57:30

Łódź 

Dzięki za szybką odpowiedź duży uśmiech myślałam o kiju od mopa.. Ale nie mam rotfl znalazłam tylko ten bambusowy od zasłon.

niemowlak (offline)

Post #20

02-12-2020 - 11:41:43

Wrocław 

A po zabiegu tez przechodzicie rehabilitacje pulmonologiczna ? Jak oddychać i ćwiczyć na wydolność płuc ;>
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 454
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018