Twardniejąca buła pod pachą po mastektomii

Wysłane przez szczupaczek 

renatar (offline)

Post #1

18-07-2017 - 14:22:29

sieradz 

Tak to się chłonka zbiera. Jak już będzie dużo to musisz szukać chirurga który ci strzykawką ściągnie.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

lulu (offline)

Post #2

18-07-2017 - 14:49:32

k/Kwidzyna 

Jak będziesz czułą napięcie w tym miejscu i zauważysz nieco powiększone, jakby napuchnięte, miejsce, to wtedy idź na ściąganie.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Misia77 (offline)

Post #3

18-07-2017 - 15:02:18

danka49
Witajcie smiling smiley
Dołączyłam dzisiaj do Was i już z pytaniami smiling smiley Jestem czwartą dobę po mastektomii lewej piersi wraz z węzłami, wczoraj miałam zdjety dren i jestem już w domu. Lekarz powiedział mi, że jak będzie się zbierała chłonka, to mam się zgłosić - i tu nasuwa się szereg wątpliwości - skąd będę wiedziała, że już odpowiednio dużo chłonki się zebrało? gdzie mam jej szukać? - czytam o "bułach pod pachą, puchnięciu ręki a u mnie coś wyraźnie bulgoce pod naciskiem nad piersią od strony pachy- tzn miejscem gdzie kiedyś była pierś. Czy tam się może zbierać chłonka?

Tak, właśnie mi też w tym samym miejscu zbierała się chłonka - tam gdzie była pierś, tak jakby pod blizną smiling smiley Robiło mi się takie wybrzuszenie. A ta buła pod pachą to u mnie było co innego - to był taki obrzęk pooperacyjny, który późnej zszedł. Idź na ściągnięcie chłonki do chirurga, on ci wszystko ładnie wyciągnie.

danka49 (offline)

Post #4

18-07-2017 - 22:03:02

Dziękuję Wam bardzo, to wszystko mnie jeszcze trochę przerasta ale wierzę, że wkrótce się uporam z lękami i zacznę myśleć bardziej racjonalnie smiling smiley

dziubas (offline)

Post #5

18-07-2017 - 22:42:52

Gdańsk 

to jest własnie sygnał, ze chłonka sie zebrała i trzeba się zgłosić do lekarza-też miałam takie bulgotanie takserce

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat

danka49 (offline)

Post #6

27-07-2017 - 18:00:01

Witam cieplutko smiling smiley
Byłam na ściąganiu chłonki, może trochę za wcześnie, bo była tego tylko jedna strzykawka i trochę drugiej, ale nie bardzo jeszcze potrafiłam oszacować czy to już, czy jeszcze poczekać smiling smiley teraz mam inny problem - zebrało się trochę, myślę że mniej więcej tyle ile było za pierwszym razem, ale przecieka mi przez bliznę, boję się, że może się przez to nie zrosnąć dobrze. Nie wiem czy powinnam jechać, czy poczekać aż uzbiera się więcej sad smiley
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 532
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018