Problem z Chłonką

Wysłane przez Agatson 

Agatson (offline)

Post #1

12-11-2014 - 14:45:10

Przasnysz 

Witajcie,

Moja mama 28ego października przeszła radykalną mastektomie prawej piersi z wycięciem wszystkich węzłów. W dalszym ciągu ma dren i szwy, ponieważ po 3,5 dnia jest 300 ml chłonki w butelce. Wczoraj natomiast pomimo tego, ze dren jest i chłonka spływa, pod pacha mamie tak jakby zbierała się ta chłonka, bo powiększyło się to miejsce pod pachą i tak jakby za pachą. Jak tego dotykam to te miejsca są takie mięciutkie, jakby własnie ta chłonka tam była i co jakiś czas to miejsce rośnie i mamie ciężej jest prostować rączkę.
Wcześniej mamie zapychał się dren, ale skoro teraz chłonka niby spływa to czemu zbiera się tam coś jednocześnie? sad smiley
może orientujecie się dlaczego tak może być, oraz czy to normalne? Mamy wizytę dopiero w piątek a mamie to ewidentnie przeszkadza.

chciałabym też zapytać o rehabilitacje. Rehabilitantka nie powiedziała nam wiele, kazała jedynie powtarzać 3 ćwiczenia w pozycji lezącej (unoszenie rąk do góry, zginanie na głowa i rozszerzanie łokci trzymając ręce pod głową) robimy te ćwiczenia 3 razy dziennie po 30 minut, ale zastanawiam się czy to wystarczy - w końcu mama jest prawie 3 tyg. po operacji.

z góry bardzo Wam dziękuję za odpowiedź i Pozdrawiam

Agata
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 459
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018