rehabilitacja a ekspander

Wysłane przez Marz 

Marz (offline)

Post #1

01-09-2015 - 23:23:57

Warszawa 

28 sierpnia miałam amputacje piersi z jednoczesnym wszczepieniem ekspandera.Usunięto mi tylko jeden węzeł wartowniczy, więc miałam nadzieję, że ręka po stronie usuniętej piersi szybko wróci do pełnej sprawności. Niestety nie jest tak jak sobie to wymyśliłam uśmiech Jestem w stanie podnieść rękę zgiętą w łokciu, ale nie udźwignę ręki wyprostowanej. W szpialu nie dostałam żadnego zestawu do ćwiczeń, ponieważ w powiedziano, że przy ekspanderze rehabilitacja przebiega inaczej - powinnam używać ręki przy codziennych czynnościach, z zastrzeżeniem, że nie wolno mi jej podnosić powyżej lini barku. Jak walczyć z leniwą reką? Każdy gwałtowniejszy ruch powoduje, że czuję ekspander pod mięśniem (takie mam wrażenie). Kiedy odzyskałyście względną sprawność ręki, pozwalającą Wam np. uczesać się, czy też pomalować oczy oczko

aquila (offline)

Post #2

02-09-2015 - 21:35:56

po wszczepieniu ekspandera też miałam problem z podnoszeniem ręki, na dobre wyszło, bo nie podnosiłam, to się ekspander dobrze ułożył
bałam się tylko, że tak mi już zostanie, że nie uniosę nawet do "hajl hitla" winking smiley, ale spoko, szybko przeszło, nie pamiętam kiedy, ale po max 2 tygodniach

It's just a ride ...

Kass (offline)

Post #3

02-09-2015 - 22:30:16

Wszystko, co czujesz, jest jak najbardziej normalne. Tym bardziej, ze przeciez dopiero co mialas operacje. Ja tez mialam oslabione ramie po operacji. I tak jak u Aquili, przeszlo samo, ew. z pomoca cwiczen. Przy ekspanderze rowniez sie reke cwiczy, tylko w troche innym tempie, i nie tak szybko, jak przy samej mastektomii. Chirurg powinien Cie poprowadzic. Mnie na poczatku pozwalano jedynie wdrapywac sie dlonia po scianie, i tylko do wysokosci barku wlasnie..

Marz (offline)

Post #4

03-09-2015 - 08:14:12

Warszawa 

Trochę się martwiłam, bo widziałam w szpitalu sprawniejsze ode mnie panie. Muszę się pilnować, bo mimowolnie trzymam zgiętą rękę przy boku. Stara prawda - czas leczy rany uśmiech

doubleD (offline)

Post #5

03-09-2015 - 10:06:53

London 

Marz, kilka dni po operacji wszystko czuje sie zupelnie inaczej, zobaczysz postep z tygodnia na tydzien.

ja mialam zestaw cwiczen polecony tuz po operacji ale w przypadku jednoczasowej rekonstrukcji miesnie piersiowe sa ciete i zszywane z powrotem zeby zrobic miejsce na implant. expander ma za zadanie miesien tylko rozciagnac wiec bardzo cie prosze sprawdz linki do cwiczen ze swoim zespolem!

[www.nhs.uk]

[www.guysandstthomas.nhs.uk]

ja bylam prowadzona wg drugiej broszury. jeden zestaw cwiczen przez 4 tygodnie po operacji i dopiero w piatym tygodniu bardziej rozbudowany system z unoszeniem prostej reki do gory.

Marz (offline)

Post #6

03-09-2015 - 12:09:40

Warszawa 

Dziękuję za linki - szczególnie ten pierwszy jest dla mnie bardzo przydatny. Na razie ćwiczenia rozliźniające barki i wymuszanie prawidłowej postawy - taki mam plan.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 658
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018