ból pod pachą - chłonka

Wysłane przez Bea73 

Bea73 (offline)

Post #1

25-07-2011 - 19:39:48

Jaworzno 

Witam serdecznie. Cztery dni temu miałam operację oszczędzającą piersi wraz z węzłami ( ilość na razie nieznana) . Przez dwa dni ból ręki był znośny jednak wczorajszy wieczór przywitał mnie mocnym bólem. Jak sie dziś okazało po wizycie w gabinecie zabiegowym w moim C.O zapomniałam ścisnąć zbiornik od drenu podczas tzw. odssysania - w wyniku czego nie powstawało podciśnienie co warunkuje dobry spływ chłonki , nie stwierdzono obrzęku czy zasinienia .
Moja prośba dotyczy porady jak poradzić sobie z bólem a pojawiła się też niska gorączka. Na razie stosuje oprócz lekkiej gimnastyki opatrunek uciskowy z 2 bandaży ( jeden w całości zwinięty w rolkę pod pachą ) jak również masuję ją w kierunku ciała.
Wiem , że to minie , zaciskam zęby smiling smiley ale może któraś z was miała podobne przejścia i Wasze doświadczenia pomogą mi szybciej przebrnąć przez ten stan.
Pozdrawiam , Beata

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 25-07-2011 - 19:40:17 przez Bea73.

lulu (offline)

Post #2

25-07-2011 - 19:44:45

k/Kwidzyna 

Jeśli jest pewność, że nic złego się nie dzieje, że to przejściowe, to pewnie wzięłabym coś przeciwbólowego.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Izolda50 (offline)

Post #3

18-06-2013 - 18:52:19

Witam milo. Ja mialam 2 operacje raka piersi w przeciagu dwoch tygodni. Nie wiem jakie sa metody leczenia w Polsce. Po pierwszej opercji bol reki byl znosny. Lecz zaraz po operacji mialam cwiczenia z rehabilitantka. Natomiast po drugiej operacji bol byl tak silny ze wyczerpano wszelkie srodki przeciwbolowe. Bol utrzymuje sie do dzisiaj, ale nie jest tak silny i da sie z nim zyc. mnie pomagaja masaze reki, cwiczenia i oklady. Jezeli moge ci pomoc by ulzyc bol chetnie wskaze jakie wykonuje cwiczenia.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 643
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018