Gimnastyka profilaktyczna

Wysłane przez Amazonki.net 

filipinka35 (offline)

Post #1

16-11-2011 - 11:35:38

mag_dag

filipinko a co Ty taka nerwowa jesteś? yawning smileyczko

:

ręka mnie rozbolala i cwiczyc chcialam a nie wiedzialm czy moge

Zycie jest najpiękniejsze !!!

Prowadzę bloga kulinarnego: Kulinarne inspiracje Moniki. Po informacje zapraszam do mojego profilu (domku) znajdującego sie na Naszym forum.

filipinka35 (offline)

Post #2

16-11-2011 - 11:37:58

ToJa

jeśli chcesz bardzo szybko uzyskać odpowiedź możesz zadzwonić zawsze do szpitala, lub obojętnie do jakiego ośrodka, gdzie rehabilitują amazonki, nooo i jeszcze do jakiegoś klubu amazonek, no i są infolinie onkologiczne

dzwonilam zapytalam i juz wiem dziekuje za podpowiedz

Prowadzę bloga kulinarnego: Kulinarne inspiracje Moniki. Po informacje zapraszam do mojego profilu (domku) znajdującego sie na Naszym forum.

mag_dag (offline)

Post #3

16-11-2011 - 12:57:38

Sosnowiec 

filipinka35
ręka mnie rozbolala i cwiczyc chcialam a nie wiedzialm czy moge

otrzymałaś odpowiedź - andzia - dziewczyna z portem odpowiedziała Ci w Twoim domku, więc chyba bezpodstawnie manifestowałaś tu swą irytację

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

filipinka35 (offline)

Post #4

16-11-2011 - 13:54:05

Ja napisze tylko ze buziaki przesylam dla Was wszystkich i ten temat uwazam za zamkniety.

Anonimowy użytkownik (offline)

Post #5

23-03-2012 - 20:10:03

po jakim czasie ćwiczeń mogłyście podnieść rękę za głowę? Kurcze zaczynam się martwić sad smiley

ira (offline)

Post #6

23-03-2012 - 20:46:07

Pabianice 

julia, u mnie to było okropnie długo - trzy miesiące! Najpierw sama ćwiczyłam w domu, dopiero po dwóch miesiącach z rehabilitantką, ale krótko. Z czasem ręka doszła do prawie pełnej sprawności i, co ważne, nigdy nie miałam obrzęku. Teraz chodzę od kilku lat na gimnastykę dla zdrowych, ale niektórych ćwiczeń nie wykonuję.

Anonimowy użytkownik (offline)

Post #7

27-03-2012 - 10:07:11

ira dziękuje za odpowiedź smiling smiley

aquila (offline)

Post #8

27-03-2012 - 14:20:15

u mnie z każdym dniem jest coraz lepiej, jestem 3 tyg po operacji i czuję, że jest już coraz bardziej normalnie, do tego stopnia, że już myli mi się w autobusie którą ręką mam się trzymać :-P (jestem 100% kobietą i nie odróżniam strony lewej od prawej ;-P)

It's just a ride ...

anahata (offline)

Post #9

26-04-2012 - 11:53:49

Gdynia 

Mam do Was dziewczyny pytanie.
Prawą pierś miałam usunietą 1 m-c i 3 tyg. temu. Usunęli mi tez węzły chłonne, ale nie mam przerzutów, więc obywa się bez chemii i radio. Jestem na Tamoxyfenie. Mam bardzo dobrą ruchomość tej ręki, chociaż na początku, tzn. jakieś 10 dni po, nie było zbyt ciekawie, ale ćwiczyłam sporo, chodziłam na drenaż/masaż limfatyczny i rehabilitację i jest już ok.
Moje pyt. dot. ćwiczeń jogi. Przed zabiegiem ćwiczyłam sporo. Macie jakieś doświadczenia z ćwiczeniem jogi przy raku i braku piersi? Mój onkolog powiedział, że jak najbardziej, ale chyba nie każde ćwiczenie będę mogła wykonać.
pozdrawiam
Hania

Hania

mag_dag (offline)

Post #10

26-04-2012 - 19:47:24

Sosnowiec 

anahato, ja myślę, że spokojnie możesz ćwiczyć,
na początku nie rób tych wszystkich sztuk, gdzie ręka by była obiążona, a potem powoli je zacznij robić i obserwuj jak reaguje łapka,
po jakimś czasie powinnaś się zorientować na co możesz sobie pozwolić,
obrzęk jest bardziej prawdopodobny po radioterapii, być może Ciebie w ogóle nie dotknie - ale na początku zalecam ostrożność uśmiech

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

anahata (offline)

Post #11

27-04-2012 - 21:00:34

Gdynia 

dzięki mag za odp.uśmiech Na głowie na pewno nie będę stawałauśmiech, ale powoli będę próbowała. Tak naprawdę to jeszcze świeże i na pewno będę uważała.
pozdrawiam;-)

Hania

szdanka (offline)

Post #12

04-07-2012 - 18:51:31

Radom 

czy po operacji oszczędzającej też potrzebna jest rehabilitacja?

Al_la (offline)

Post #13

04-07-2012 - 20:03:48

k/Warszawy 

Jeśli miałaś wycięte wszystkie węzły chłonne - potrzebna uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

jola1967 (offline)

Post #14

03-09-2012 - 18:47:23

Jelenia Góra 

Witam wszystkie moje nowe kolezanki. Prosze o rade Jestem 5 dni po mastektomii W szpitalu P.magister pokazala mi pare cwiczen ktore mam wykonywac i robie je do tej pory ale nie wiem czy moge wprowadzic cos nowego ?Skierowanie na rehabilitacje bede miala chyba w srode przy wypisie ale to nic pewnego Pomozcie dziewczyny

Al_la (offline)

Post #15

03-09-2012 - 19:54:04

k/Warszawy 

Ten film sobie obejrzyj [amazonki.net]
I ten poradnik poczytaj [amazonki.net]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 03-09-2012 - 19:55:53 przez Al_la.

elisabeth (offline)

Post #16

03-09-2012 - 20:07:55

Lubuskie 

Witaj serdecznie ,rękę ćwicz ale delikatnie ,masuj systematycznie ,nie zaniedbój abyś nie dostała stanu zapalnego jaki mi się przytrafił po miesiącu.Pokazałabym zdjęcie ale nie chcę nikogo przerazić.

W życiu wszystko ma swój zmierzch. Tylko noc kończy się świtem.

jola1967 (offline)

Post #17

04-09-2012 - 14:48:36

Jelenia Góra 

Dzieki Al_la za pomoc Zaraz ogladne filmik Pozdrawiam

jola1967 (offline)

Post #18

04-09-2012 - 14:53:02

Jelenia Góra 

Elisabeth cwicze jak mi pokazano w szpitalu co 2 h Wlasnie zadzwonilo mi przypomnienie to lece Dzieki serdeczne

mała Mi (offline)

Post #19

08-09-2012 - 21:10:52

Rybnik 

moze mi ktos poradzi Ja jestem po operacji rok i 2 miesiace i ciagle mnie reka boli boli mnie w dole pachowym jakby mi ktos gwozdzia tam wpychal Oczywiscie dziennie masuje reke cwicze chodzę na basen i na cwiczenia z amazonek bylam w sanatorium i tez nie mam poprawy Czy to już zawsze tak bedzie niekiedy wydaje mi sie ze mi jakos rozpiera reke ale w przedramieniu bacznie ja obserwuje boje sie zeby nie dostac obrzęku Proszę o rade bezradny

b_angel (offline)

Post #20

09-09-2012 - 10:24:56

radom 

rok od operacji to nie jest długi czas ....
uczucie odrętwienia czy rozpierania pod pachą może się otrzymywać do kilku lat

a przy masażu ręki trzeba pamiętać, że nie masujemy samej ręki tylko zaczynamy od tułowia (pleców, klatki piersiowej) stopniowo schodząc coraz niżej .....

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

dana rud. (offline)

Post #21

04-10-2012 - 21:05:31

Witam koleżanki amazonki.Pierwszy raz na forum

Jestem równy miesiac po operacji lewej persi i węzłów chlonnych.Mieszkam na wsi i do jakiegokolwiek osrodka rehabilitacyjnego jest dość daleko,także jestem zdana tylko na siebie jesli chodzi o automasaż i ćwiczenia usprawniajace.
Staram się to robic conajmniej 2x dziennie/masaz/ i 2x po 15min ćwiczenia.
Na ściąganie chłonki jeszcze jezdżę,ale za dwa dni prawdopodobnie będzie ostatni raz,ponieważ jest jej juz bardzo malo ok 20ml.
Mój problem polega na tym ,że mam cały czas opuchniete po pachą i górną ,wewnętrzną część ręki.Niczym tej ręki nie przemęczam,wykonuję proste czynnosci samoobsługowe, trochę pomagam prawej ręce podczas gotowania.
Nie wiem czy ta opuchlizna ustąpi ,za jaki czas,czy może czyms ją okładać-nic nie jestem w stanie sie dowiedziec.Może któras z Was koleżanki amazonki mi cos doradzi.

ToJa (offline)

Post #22

04-10-2012 - 21:09:57

Dana, po operacji to wszelakie opuchlizny sa normalne.
Ale dla pewności, przy okazji ściągania chłonki pokaż to lekarzowi, będziesz wtedy spokojniejsza uśmiech

agawa (offline)

Post #23

04-10-2012 - 21:22:47

okolice 

Witaj Dano buzki
Tak sobie pomyślałam, ze gdy będziesz na ściąganiu chłonki możesz, jak ToJa mówi, pogadać z lekarzem, ale też z pielęgniarką. Z mojego doświadczenia wynika, że zazwyczaj one bardziej znają i rozumieją problemy pooperacyjne. A może jest też rehabilitacja na miejscu w szpitalu? Powinna być.... Warto to sprawdzić smiling smiley

ewcia20066 (offline)

Post #24

19-10-2012 - 02:09:25

Od mojej operacji minęły 3 lata.Mam usunięte wszystkie węzły i dół pachowy ,po lewej stronie.Początkowo wykonywałam cwiczenia zalecone przez lekarza.Chłonkę ściągano mi w szpitalu przez okres ok.4 tygodni.
Potem odbyłam dwukrotnie 6 tygodniową rehabilitację w Ośrodku Rehabilitacyjnym,dziennym.Byłam na turnusie w Ustroniu.
Cały czas masuję rękę wg zaleceń fizykoterapeuty.Mam w sypialni przymocowany do sufitu specjalny drążek do podciągania chorej ręki.Do tej pory śpię z ręką na klinie.1 x w tygodniu przychodzi do mnie pani,która masuje ręke i wykonuje drenaż.Nigdy nie miałam obrzęku powyżej 2 cm.
Nie wiem czy to długi okres czy tez nie ale wiem,ze trzeba byc bardzo systematyczną by nie dopuścic do opuchlizny i bólu ręki.
Pozdrawiam!

Spotkania z ludźmi czynią życie warte przeżycia.przewraca_oczy

wera (offline)

Post #25

26-12-2012 - 23:44:32

Białystok 

Witam jestem tu nowa i świeżo po operacji 8 dzień dzisiaj mija. Mam pytanie odnośnie ćwiczeń. Mój lekarz który mnie operował przy wypisie poinformował mnie że powinnam starać się unosić rękę do góry i tak ją sobie ćwiczyć, w taki sposób aby nie sprawiać bólu. Według zaleceń do tej por robiłam to ćwiczenie 2-4 razy w ciągu dnia. Ponieważ mam przykurczoną rękę i z dnia na dzień jak mi się goi rana coraz bardziej mnie boli przy tym ćwiczeniu. Obejrzałam dziś filmik o gimnastyce. Więc moje pytanie brzmi od kiedy powinnam zacząć ćwiczenia rehabilitacyjne i kto powinien mi dać skierowanie i gdzie? A może nie powinnam ćwiczyć jeszcze bo moja pierś jest jeszcze obolała i obrzmiała ponieważ miałam usuniętego guza o wielkości 3 cm i do tego 10 węzłów chłonnych. Już sam gubię się w tym wszystkim...

Agaba190 (offline)

Post #26

27-12-2012 - 06:29:45

k/Warszawy 

Mnie skierowanie na gimnastykę rehabilitacyjną dał onkolog z CO w Warszawie. I tam chodziłam na rehabilitację.
Ćwiczenia zaczęłam po zdjęciu szwów.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

lulu (offline)

Post #27

27-12-2012 - 07:14:20

k/Kwidzyna 

Wera, nie przejmuj się tak bardzo bólem ręki. Ja na trzeci dzień po operacji przeszłam szybką "gimnastykę" ręki, zaserwował mi to chirurg, który mnie operował. Leżałam na łóżku a On wziął moją rękę i powoli przeniósł mi za głowę, w momencie kiedy ręka pokonała kąt 90 stopni zaczął się ból, ale lekarz nie zatrzymał się. Myślałam, że mi ją urwał, bo po chwili nic już nie czułam. Nic złego się nie stało, ani rana nie pękła, ani ręka nie była urwana. Później przyszła rehabilitantka i pokazała kilka ćwiczeń. W oparciu o te ćwiczenia po wyjściu ze szpitala sama ćwiczyłam, sama dodałam tylko "robienie orła", to ćwiczenie najbardziej mi pomogło w odzyskaniu pełnej sprawności ręki. Oczywiście inne też robiłam.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

wera (offline)

Post #28

27-12-2012 - 10:49:43

Białystok 

duży uśmiechDziękuję wam dziewczyny za tak szybką odpowiedź. Już myślałam że będę musiała czekać parę dni i znowu będę się denerwowała, a tu proszę z rana miła niespodzianka. Uspokoiłyście mnie teraz muszę tylko cierpliwie czekać na wizytę u onkologa 2 stycznia i wyniki histopatologiczne. DUŻE BUZIAKI i PODZIĘKOWANIA

Halinka (offline)

Post #29

27-12-2012 - 19:48:44

Jestem po dwóch mastektomiach - ćwiczenia w obu przypadkach zaczynałam na drugi dzień po operacji, jeszcze w szpitalu, do granicy bólu (a ta ci u mnie wysokaoczko). Po pierwszym razie - mastektomia i wywalone węzły - dostałam skierowanie przy wyjściu z chirurgii, od lekarza operującego, i od razu mnie przyjęto na rehabilitację. Skierowanie może też wypisać Twój lekarz pierwszego kontaktu - mnie moja wypisywała kilka razy, co w sumie dało mi niemal dwa miesiące ćwiczeń i masaży pod fachowym okiem.
Mnie się wydaje, że najwięcej mi dało chodzenie dłonią "raczkiem" przy ścianie (przodem, a szczególnie bokiem) i domowy "wyciąg" własnej roboty (o którym już gdzieś pisałam).
Powodzenia - będzie dobrzebuziak

majka1 (offline)

Post #30

18-01-2013 - 12:25:23

Jastrzębie -Zdrój 

Ja w szpitalu dostałam ksiazeczke z cwiczeniami, oczywiscie cwiczyłam zaraz pierwszego dnia po operacji kiedy mogłam wstac z łożka, dostałam skierowanie na rehabilitacje którą zaczełam pare dni temu mam najpierw 15 minutowy masaż, który nie ukrywam jest bolesny ale bardzo pomocny powoduje lepsze ukrwienie reki, chłonka sie nie zbiera nie ma obrzeku opuchlizny, pozniej mam 30 minut cwiczen z rehabilitantem. Dziś mija dwa tygodnie po operacji ja jestem dopiero po trzech dniach takich intensywniejszych cwiczen i masażu a już bardzo wysoko rekę podnosze do góry hura

DUM SPIRO SPERO - dopóki oddycham nie tracę nadziei

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 707
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018