Drenaż limfatyczny

Wysłane przez Amazonki.net 

zuzanna (offline)

Post #1

08-04-2011 - 08:59:05

Gdynia 

z tego co ja sie orjetuje to jest dzienny osrodek rehabilitacji trwa 3 h jest gimnastyka, drenaż , rękaw pneumatyczny,wirowka i bandazowanie no i chyba plastrowanie
w zależności od potrzeb,bać się nie ma czego - ja mam termin na czerwiec , kolejka straszna dr.Nyka obiecała przyśpieszyć - zobaczymy
pozdrawiam

maryla (offline)

Post #2

18-04-2011 - 22:57:35

gdzieś w górach... 

Mam pytanie, jak często można wykonywać drenaż limfatyczny ?? Jak to jest u was ?

danka58 (offline)

Post #3

04-05-2011 - 14:16:28

k/Gniezna 

Mama dostała skierowanie na masaż limfatyczny z dopiskiem pilne!. Termin październik 2011 rzly Chyba sama bedę musiała mamie rękę masować. Oż ta nasza kochana sluzba zdrowia.

W życiu piękne są tylko chwile i dla tych chwil warto żyć.

Krystyna1960 (offline)

Post #4

28-03-2012 - 21:23:12

Ja mam terapię urzządzeniem do podciśnieniowego leczenia obrzęku ( rehabilitantka przyjeżdza do mnie do domu z całym sprzętem) i czuję się po pierwszym zabiegu bardzo dobrze, nic nie boli, zabieg jest bardzo przyjemny, a po nim czuję znaczną róznicę ręka jest lżejsza. ZAbiegi w domu, bez biegania po przychodniach.

anetam (offline)

Post #5

22-11-2014 - 17:34:23

A ten masaż to ile od zabiegu powinno się wykonywać? Bo chyba nie od razu. Przecież przez pol ciała mam opatrunek. I dren wiec chyba chlonka sama naradzie ma gdzie uciekać?

KasiaHalina (offline)

Post #6

22-11-2014 - 17:41:54

Będzin 

Anetko, nie wiem jak to dokładnie jest, ale moja mama masaż limfatyczny miała już w szpitalu dwa dni po operacji (też miała dreny), mówiła że to takie głaskanie jest. Ale może Koleżanki bardzie doświadczone się wypowiedzą smiling smiley

Al_la (offline)

Post #7

22-11-2014 - 20:14:17

k/Warszawy 

Drenaż limfatyczny to już poważna sprawa oczko Najlepiej, żeby go robił fachowiec lub poinstruował dokładnie, bo można sobie stan pogorszyć.
My po operacji rękę głaszczemy w kierunku węzłów.
W którymś wątku zamieściłam linki do filmów. Nie chce mi się szukać.
Wklejam więc link do wyszukiwarki YT, a Wy sobie oglądajcie do rana chichot [www.youtube.com]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

anetam (offline)

Post #8

22-11-2014 - 23:40:05

A czyli masaz i drenaż to są inne rzeczy. Rany zaczynam się gubic.

ania87 (offline)

Post #9

31-01-2016 - 20:08:06

Dziewczyny mam pytanie. Operacje miałam w październiku i skierowanie oczywiście m.in na masaż limfatyczny. Nie zapisałam się zaraz po operacji na listę i jak poszłam to okazało się, że na nasz cudowny NFZ dostanę się albo pod koniec roku albo na przyszły niedowiarek Wiedziałam, że będzie trzeba czekać ale nie sądziłam, że aż tyle. Szok jednym słowem. Pani w rehabilitacji zaproponowała mi zamiast tradycyjnego masażu coś takiego jak LIMFA STIM. Niby działanie to samo. Czy któraś z Was to miała może???
Nie mam żadnego obrzęku, rękę masuje sama codziennie no, ale masaż wykonany przez profesjonalistę nie zaszkodzi smiling smiley

Jutta (offline)

Post #10

31-01-2016 - 20:51:56

między Łodzią a Warszawą 

Operacje miałam w lipcu i nie dostałam żadnego skierowania na masaż. myśliNa rehabilitacji powiedziano mi, żebym masaż stosowała jak cos będzie działo, bo najlepiej jest jak chłonka sama sobie znajdzie "ujscie". Nie mam obrzęku. Zdarza się, że czuję dyskomfort w tej ręce. Dzieje się tak zwłaszcza jak się nie wyspię albo nie poćwiczę ( nie jestem wzorem pilnosci i systematycznosci - niestety).

dziubek (offline)

Post #11

12-05-2016 - 14:51:30

okolice Tucholi 

Witam ja też nie dostałam skierowania na masaż. Mam pytanie,czy każda kobieta po mastektomi powinnadostać takie skierowanie?

Agaba190 (offline)

Post #12

12-06-2016 - 22:21:04

k/Warszawy 

Powinnaś dostać skierowanie na rehabilitację. Lekarz fizjoterapeuta zdecyduje jakie zabiegi są dla Ciebie niezbędne. Ja w czasie rehabilitacji miałam kilka zajęć z nauki masażu. Ale wykonywałam go własnoręcznie.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

E_lcia (offline)

Post #13

03-03-2018 - 18:59:59

Lublin 

Witam jestem w trakcie rehabilitacji drenaż limfatyczny zakończony bandazowaniem. Niestety nie widzę efektu. Niby ręka mięknie, ale dłoń jak poduszka.

Krynia58 (offline)

Post #14

03-03-2018 - 19:06:32

Warszawa 

Byłam kiedyś na spotkaniu z rehabilitantem, który mówił że na efekty terapii przeciwobrzękowej trzeba czasem poczekać dłuższy czas. Ręka mięknie, a więc zabiegi działają. Nie zniechęcaj się, cierpliwości pociesza

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński

E_lcia (offline)

Post #15

03-03-2018 - 19:12:27

Lublin 

Dziękuje, brakuje mi już wiaryzałamkazałamka

Krynia58 (offline)

Post #16

03-03-2018 - 19:25:57

Warszawa 

Drenaż i bandażowanie to bardzo dobre zabiegi. U mojej znajomej obrzęk po tym znacznie się zmniejszył, tyle że co jakiś czas robi powtórkę.
Nie myślałaś żeby złożyć wniosek do sanatorium w Ustroniu? Jest tam oddział leczenia obrzęku.

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

K.I. Gałczyński

E_lcia (offline)

Post #17

04-03-2018 - 20:34:31

Lublin 

Bandazowanie długo nie wytrzymuje, robi mi się słabo. Może za mocno bandażuję. Efekt jest taki ze ręka chudsza i robi się miękka ale szybko nabiera. Natomiast dłoń i palce po zdjęciu bandaży masakra. Odnośnie sanatorium nie zastanawiałam się jeszcze. Pomóżcie w wyborze rękawa gdzie kupić. Dziękuje.

Agaba190 (offline)

Post #18

04-03-2018 - 21:01:54

k/Warszawy 

Elcia ale powinnaś też mieć bandażowane palce i dłoń. Podobno to bardzo nieprzyjemne zabiegi, ale ponoć pomagają. Wiem, że robią gdzieś w Europie przeszczepy węzłów chłonnych. Zabieg na pewno nie jest refundowany. Jak się dokopię gdzie to robią to podam namiary.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

E_lcia (offline)

Post #19

05-03-2018 - 21:00:51

Lublin 

Paluszki i dłoń tez jest bandazowanazmeczony

Krynia58 (offline)

Post #20

05-03-2018 - 21:25:29

Warszawa 

Elcia, z tego co wiem rękawy można kupić w sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym, nawet przez internet, ale przy znacznym obrzęku taki rękaw powinien być wykonany indywidualnie, dla konkretnej osoby. Zakup rękawa jest refundowany, kwota refundacji to 400 zł.
Znalazłam pytanie do eksperta w sprawie rękawa, odpowiedź może być interesująca również dla Ciebie

[amazonki.net]

K.I. Gałczyński
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 492
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018