Drenaż limfatyczny

Wysłane przez Amazonki.net 

Amazonki.net (offline)

Post #1

19-02-2010 - 14:40:56

Forumowo 

Tu wymieniamy informacje na temat masażu limfatycznego.

basica (offline)

Post #2

21-04-2010 - 10:00:35

Gdansk 

Zaliczylam juz pierwszy masaz limfatyczny .Po nim bolala mi reka i operowana piers

duży uśmiech

luska (offline)

Post #3

21-04-2010 - 11:37:18

Gdynia 

Dziwne ...bo drenaż limfatyczny to jest raczej muskanie rączki wykonuje się go bardzo delikatnie...i nie powinno nic po nim boleć..pociesza.w każdym razie mnie nigdy nic po drenażu limfatycznym nie bolało.....

Ciesz się
drobnymi rzeczami,
gdyż pewnego dnia
możesz odkryć,
że były one wielkie.

Kris (offline)

Post #4

21-04-2010 - 12:50:26

Radom 

Basiu, mnie tez wydaje sie dziwne...bo drenaz limfatyczny jest powierzchowny...
...ja po pierwszym masazu odczulam duza ulge...nie mialam wprawdzie widocznego
obrzeku reki, ale sporo chlonki zbieralo sie miedzy pacha a lopatka...i juz po pierwszym zabiegu
prawie wszystko "rozeszlo sie"...

amor (offline)

Post #5

21-04-2010 - 17:59:05

Siemianowice Sl. 

Niestety zdania na ten temat sa mocno podzielone. Masowaly mnie w sumie ( nie na raz) 3 rehabilitantki i kazda w/g swoeje szkoły i zadna nie dala sobie powiedziec ze moze troche inaczej powinno to wyglądac. Niewatpliwie masaz tuz po zabiegu operacyjnym nie moze byc zbyt agresywny . Wlasnie jestem w trakcie masazy ale czy to jest muskanie ? hmmm chyba tez nie....

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 21-04-2010 - 17:59:57 przez amor.

Agaba190 (offline)

Post #6

21-04-2010 - 20:30:28

k/Warszawy 

Chodziłam na masaż reki prywatnie do rehabilitanta. Nie wiem czy masaż odprowadzający chłonkę to to samo co drenaż .
Rehabilitant - masażysta współpracujący z amazonkami, sprawdzony, polecony przez koleżankę.
Masaż limfatyczny zaczynał się od "udrożnienia" węzłów chłonnych pachwinowych i obojczykowych. To było dosyć mocne uciskanie.
Później masaż ręki (delikatny) zaczynający się od palców (każdy oddzielnie) i dalej do ramienia i do obojczyka (tu już trochę mocniej), następnie masaż łopatki, skręt w stronę talii i w dół do węzłów pachwinowych.
Poza delikatnym masażem ręki, reszta masowana w miarę silnie, ale bez uczucia bólu czy dyskomfortu. Po każdym takim masażu rękę miałam leciutka jak piórko. Tak normalnie to odczuwam jej ciężar.
Gdyby nie cena, to chodziłabym cały czas na takie masaże.

Ale możne drenaż limfatyczny to coś innego?

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Haniap. (offline)

Post #7

21-04-2010 - 20:47:14

Poznań 

Agaba, myślę, że tak właśnie powinien wyglądać masaż limfatyczny. Ja miałam taki na skierowanie od rodzinnej, a robiła rehabilitantka, która przychodziła do klubu, a zawodowo pracowała w przychodni. Miałam problemy z rączką. Niestety źle ją traktowałam, bo musiałam pójść do pracy bardzo szybko po operacji i ona mi wyprowadziła ją na tyle, że nie zrobił się obrzęk. Teraz masuję się sama, czasami załapię się na masaż w klubie no i chodzę na basen z Amazonkami. Woda to najlepszy masażysta. radocha
A drenaż limfatyczny to to samo.
A jeśli mówimy o różnych sposobach masowania to coś w tym jest. Gdy byłam na turnusie masowała mnie kobieta ze Śląska, która nawet nie kazała mi się rozebrać! Masaż w staniku z protezą? Po kilku dniach pokazałam jej o co mi chodzi i zaczęła mnie masować "po mojemu"....

"Nawet bardzo mały gest życzliwości nigdy się nie marnuje"
Ezop

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 21-04-2010 - 20:50:20 przez Haniap..

zuzanna (offline)

Post #8

21-04-2010 - 20:54:29

Gdynia 

a mnie w basenie puchnie ...

Haniap. (offline)

Post #9

21-04-2010 - 20:58:15

Poznań 

Zuzanna, co Ci puchnie w basenie? Ręka? Aż niemożliwe. Ja chodzę na aerobic w wodzie i te ćwiczenia bardzo mi pomagają. Czuję jak ręka się rozluźnia i nawet jak rano trochę boli, po wyjściu z wody wszystko mija. Czy Ty pływasz, czy ćwiczysz? Może coś źle robisz? bezradny

Ezop

amor (offline)

Post #10

21-04-2010 - 21:35:40

Siemianowice Sl. 

Agagbo własnie taki masaz mam robiony, to własnie jest drenaz. Miewam nieraz drenaz na cale cialo i wtedy jest on o wiele mocniejszy , czasami przy zablokowanych kanalach limfatycznych wręcz boli ( ale tylko moze byc na zdrowe miejsca tak silny).Jednak zaraz po zabiegu masaz reki musi byc bardzo delikatny bo mozna bezpowrotnie uszkodzic delkatne łaczenia miesni ( odbiera sie to jak szczypanie, lekkie uklucie, mrowienie)

zuzanna (offline)

Post #11

22-04-2010 - 08:54:51

Gdynia 

Haniap - tak puchnie mi reka w basenie ...
nikt nie wie dlaczego ?
plastyk mi mowił że mam wszystko popalone pod pachą i zrosty i nie ma ujścia chłonki....
mowił rownież że mi to usunie , ale nie daje gwarancji czy pomoże...
ile ja już kasy wydalam na ręke to mala glowa ...zero poprawy
z Ustronia wrocilam z grubsza reką po tych wszystkich zabiegach .../specyjalny osrodek z obrzekiem/
i co ja mam zrobić ??????????????puchnie mi w nocy , a nie powinna...
powinnam chyba ksiązke na ten temat napisać , gdzie ja z tą łapą nie chodziłam - no i d...a blada......
bandaży rękawow ,opasek , maści mam caly worek itp. i nic /oczywiście stosując/
chińczyki rowniez zaliczone ...
ciesze sie ze wam pomaga
buziaki
dodam ze jestem na emeryturze i szaleje ze szmatą tak że się nie przemęczam -reka lewa

luska (offline)

Post #12

22-04-2010 - 11:45:44

Gdynia 

Agaba190
Chodziłam na masaż reki prywatnie do rehabilitanta. Nie wiem czy masaż odprowadzający chłonkę to to samo co drenaż .
Rehabilitant - masażysta współpracujący z amazonkami, sprawdzony, polecony przez koleżankę.
Masaż limfatyczny zaczynał się od "udrożnienia" węzłów chłonnych pachwinowych i obojczykowych. To było dosyć mocne uciskanie.
Później masaż ręki (delikatny) zaczynający się od palców (każdy oddzielnie) i dalej do ramienia i do obojczyka (tu już trochę mocniej), następnie masaż łopatki, skręt w stronę talii i w dół do węzłów pachwinowych.
Poza delikatnym masażem ręki, reszta masowana w miarę silnie, ale bez uczucia bólu czy dyskomfortu. Po każdym takim masażu rękę miałam leciutka jak piórko. Tak normalnie to odczuwam jej ciężar.
Gdyby nie cena, to chodziłabym cały czas na takie masaże.

Ale możne drenaż limfatyczny to coś innego?

Wszystko dobrze tylko po udrożnieniu węzłów chłonnych nie można zaczynać masażu od palców ....na samym początku udrażniane są węzły na szyi i za uszami oraz na klatce piersiowej ...później przechodzi się do rąk.....zawsze zaczynamy od ramienia ...palce robimy zawsze na samym końcu....dlaczego ....zaczynając masaż od palców po ówczesnym udrożnieniu węzłów chłonnych możemy bardzo sobie zaszkodzić ...chłonka może nam utknąć po drodze i nie da się jej przepchnąć dalej....trzeba o tym pamiętać ....najpierw udrażniamy ramię przeciągamy chłonkę do pachwiny i po bliźnie w dół klatki piersiowej....później robimy tak z przedramieniem nie omijając ramienia ....na samym końcu dłoń i paluszki i te czynność powtarzamy nie omijając przedramienia i ramienia ..na końcu plecki już bez rączek... wszystko to powinno być robione delikatnie bez bólu ....no chyba ze są jakiś zastoje chłonki to wtedy trzeba troszkę siły użyć

Ciesz się
drobnymi rzeczami,
gdyż pewnego dnia
możesz odkryć,
że były one wielkie.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 22-04-2010 - 11:48:55 przez luska.

Agaba190 (offline)

Post #13

22-04-2010 - 11:52:47

k/Warszawy 

Masz racje. Może niedokładnie napisałam. Udrażniał najpierw górę (ramię oczywiście też) i teraz mi przypomniałaś, że przy głowie tez cos robił. Ostatni raz byłam 4 lata temu to i troche SKS mnie opanował.
W każdym razie byłam zaskoczona, przy pierwszym masażu, że musiałam sie rozebrać (zdjąc spodnie). Nie wiedziałam, ze bedzie mi udrazniach węzły pachwinowe.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Kris (offline)

Post #14

22-04-2010 - 11:59:27

Radom 

Agaba190
Później masaż ręki (delikatny) zaczynający się od palców (każdy oddzielnie) i dalej do ramienia i do obojczyka (tu już trochę mocniej), następnie masaż łopatki, skręt w stronę talii i w dół do węzłow pachwinowych i obojczykowych

Luska, mialam ustosunkowac sie do tego "zaczynania masazu reke od palcow",
ale tak szczegolowo to przeanalizowas, ze pozostaje mi tylko pod toba sie podpisac...

jano0244 (offline)

Post #15

22-04-2010 - 15:39:03

Mrągowo 

Dziewczyny, pytanko jedno mam.
Ania wykonuje drenaż limfatyczny wg płytki Stowarzyszenia Amazonek i jest z niego bardzo zadowolona.
Zgodnie z zawartymi tam zaleceniami, na czas radioterapii zaniechała "głaskania przez pierś", pozostawiając jedynie "głaskanie przez plecy".
Może źle się wyrażam, ale na pewno wiecie, o co chodzi.
Pytanie brzmi: Kiedy po zakończeniu radoterapii powrócić do pierwotnej formy masażu, tzn. "przez plecy" i "przez pierś" ?

Nas dwoje, choroba tylko jedna...

suchal (offline)

Post #16

22-04-2010 - 17:58:21

Uzdrowisko 

Wzięłam to na zdrowy rozum. Jeżeli po radioterapii, takiej, która przebiegała normalnie bez poparzeń, można dopiero po miesiącu się "myć", to również nie powinno się masować tej okolicy. Czyli dopiero po regeneracji naskórka.Jest to delikatny ruch, ale zawsze.Czas jest sprawą indywidualną.

Haniap. (offline)

Post #17

22-04-2010 - 20:52:45

Poznań 

Ja też tak uważałam. Normalny, pełny masaż wznowiłam po dwóch tygodniach - po tym czasie p. doktor pozwoliła mi się porządnie umyć pod prysznicem. A co do masażu, nie bardzo rozumiem Wasze określenie masażu po bliźnie. Mnie uczono, że należy omijać bliznę podczas masażu i nie "przepychać" chłonki pod bliznę... bezradny

Ezop

Tola (offline)

Post #18

22-04-2010 - 21:25:08

Chojnice 

Robię sobie codziennie masażyk ręki i gimnastykę.Ręka bez obrzęku, ale pod pachą spory obrzęk .Poradżcie jak się tego pozbyć.

Zawsze się cieszę.bo cieszę się,że żyję!!!

Haniap. (offline)

Post #19

22-04-2010 - 21:37:49

Poznań 

Na bolenie i "gulę" pod pachą robię sobie cieplutki prysznic i pod strumieniem wody masuję. Potem jeszcze poprawiam po wyjściu spod prysznica duży uśmiech A najlepiej, przynajmniej na mnie działa aerobic w wodzie... Tylko pod pachą trzeba oczywiście masować delikatnie, tylko głaskać.

Ezop

suchal (offline)

Post #20

23-04-2010 - 09:46:23

Uzdrowisko 

Haniu.
Jeszcze raz wszystko przeczytałam, nikt nie mówi o ruchu przez bliznę, chodzi o przejście z barku po obojczyku w stronę mostka. Tak Jano??pyta

jano0244 (offline)

Post #21

23-04-2010 - 12:36:40

Mrągowo 

Suchal, dokładnie wyraziłaś to, o co mi chodziło, "przejście z barku po obojczyku w stronę mostka". Napromieniowana była tylko pierś "po oszczędzającej".

Nas dwoje, choroba tylko jedna...

suchal (offline)

Post #22

23-04-2010 - 14:08:13

Uzdrowisko 

OK>uśmiech

lidziaz (offline)

Post #23

23-04-2010 - 15:50:35

Tomaszów Maz 

po drenażu czułam się .... jakby luxusowo - lekka opuchlizna zeszła , ręka przestała być "drewniana" . Z pewnością powtórzę te zabiegi

Haniap. (offline)

Post #24

23-04-2010 - 17:20:06

Poznań 

Zrozumiałam.... jestem chyba nadwrażliwa bezradny

Ezop

joasia (offline)

Post #25

17-07-2010 - 11:14:24

Wczoraj wyszłam ze szpitala i we wskazaniach mam zalecone wykonywanie masażu i gimnastyki. Opis masażu dostałam tylko na niewyraznie skserowanej kartce papieru... niestety nie jest to łatwe do zrozumienia niezdecydowany
Czy nie znacie jakichś linków do filmów instruktażowych na temat masazu reki oraz gimnastyki?
prosi

Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem. /Dante Alighieri/

bożka1 (offline)

Post #26

17-07-2010 - 11:22:57

Jastrzębie Zdrój 

Ja dostałam taką płytkę w Klubie Amazonek . Jest tam bardzo fajnie pokazane krok po kroku jak masować rękę + gimnastykamyśli Może jest gdzieś na internecie , ale nie szukałampociesza

debora48 (offline)

Post #27

17-07-2010 - 11:52:26

Kozienice 

,,,Joasiu miło cię słyszeć już po zabiegu. Ja też dostałam płytkę,ale wpisz na googlach" ćwiczenia dla kobiet po mastektomii" i naciśnij Video , to na You tube są te ćwiczenia, masaz też jest . Pozdrawiam

joasia (offline)

Post #28

17-07-2010 - 12:32:34

serceDebora, dzięki serdeczne! buziak
Znalazłam!!! radocha

Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem. /Dante Alighieri/

Al_la (offline)

Post #29

17-07-2010 - 12:52:26

k/Warszawy 

W zakładce "pobierz" jest też poradnik dotyczący rehabilitacji.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Maja048 (offline)

Post #30

17-07-2010 - 14:38:01

Wronki 

Te upały to katastrofa dla mojej ręki...wieczorem masaż,rano ręka ok ale przed pójściem do pracy już się obrzęk pokazuje i dawaj rękaw zakładać...W pracy nie jest tak źle bo mam względna temperaturę...ale wczoraj to rękaw miałam do samego pójścia pod prysznic i spać, cały czas miałam wrażenie ,że mi rękaw pęknie...i co najgorsze trochę mi ręka pobolewa...Na masaże nie chodzę bo codziennie robi mi ktoś inny i za każdym razem inaczej i wg mnie źle...Więc po co mam się denerwować...muszę jeszcze poczekać bo moja prywatna masażystka jest w ciąży i jak urodzi to wtedy zacznę do Niej chodzić...No cóż ale i tak jest o wiele "cieńsza" aniżeli pięć lat temu...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 819
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018