masaż wibracyjny- tortura?

Wysłane przez braja 

braja (offline)

Post #1

05-03-2012 - 16:02:24

 

zaczełam dzisiaj rehabilitację. Masaż wibracyjny okazał się makabrą. naprawde należe do osób odpornych na ból, ale to było cos nie z tej ziemi. Czy powinnam kontynuować? Cała reka mnie teraz boli i czuje jakbym ja wsadziła w pokrzywy szokbraja (offline)

Post #2

08-03-2012 - 17:19:33

 

kolejne masaże robiły mi inne osoby i daje sie wytrzymać, ale... to wszystko sa studenci, a tymczasem mi zaczyna puchnąc dłoń i nie wiem czy powinnam kontynuowac czy nie a oni też nie wiedzą... Przed rehabilitacja nic nie miałam spuchnietego niezdecydowanyMaja048 (offline)

Post #3

08-03-2012 - 19:41:06

Wronki 

witaj...nie znam tej metody...ale skoro ręka boli, puchnie to bym dalej nie robiła...a na czym to polega? Pozdrawiamduży uśmiechbraja (offline)

Post #4

08-03-2012 - 21:25:24

 

Cytuj
Maja048
witaj...nie znam tej metody...ale skoro ręka boli, puchnie to bym dalej nie robiła...a na czym to polega? Pozdrawiamduży uśmiech

To urządzenie sie nazywa aquavirion i jest czyms w rodzaju sprężarki. Na końcu wypełnionych wodą węży jest gumowa wirująca tarcza, ktorą masuje sie rękę i bark. I wszyscy sobie to urzadzenie chwalą, tylko mi jakos szkodzi sad smiley A może to kwestia braku doświadczenia osób, które to obsługują, ale na to nic nie poradzę, nie ma tam innychdebora48 (offline)

Post #5

08-03-2012 - 22:47:53

Kozienice 

Braja, ja byłam w sanatorium w Ustroniu z obrzękiem ręki i taki masaż AQVAVIBRON to mi robili na kręgosłup, a nie na rękę z obrzękiem.....chora ręka nie może być masowana z tak dużym naciskiem.maryla (offline)

Post #6

09-03-2012 - 21:54:34

gdzieś w górach... 

Kiedy zaczynałam rehabilitację po operacji (a było to już przeszło 4 lata temu) w sanatorium w mojej miejscowości , też zaproponowano mi między innymi aquavibron.
Nie miałam obrzęku a po 2 zabiegach spuchła mi dłoń.
Wiadomo u mnie nie specjalizują się w rehabilitacji amazonek, dlatego wszystkie zabiegi jakie miałam , były na zasadzie prób i błędów...no cóż byłam królikiem doświadczalnym. Poniekąd godziłam się na to bo po pierwsze robiły mi to koleżanki, po drugie uważnie wsłuchiwały się w moje uwagi -odczucia. Pół roku później zatrudniono rehabilitantkę, która miała kursy uprawniąjace do tej specjalistycznej rehabilitacji. Ona potwierdziła , że dla nas aquawibron jest niewskazany.

Uważam, że powinnaś zrezygnowac z tego zabiegu.

Moim zdaniem, najlepszą dla nas rehabilitacją są - gimnastyka na przyrządach , taka z odciążeniem ręki, masaż limfatyczny, gimnastyka w wodzie.
oleole (offline)

Post #7

25-03-2012 - 19:59:45

 

Działania usprawniające układ limfatyczny nie mogą wywoływać bólu!!! Metoda ta, według mojej wiedzy, nie ma zastosowania w leczeniu obrzęku limfatycznego. Zapytaj o podstawy takich działań.
Drenaż limfatyczny (nie masaż), kompresjoetrapia za pomocą systemu bandaży, ochrona skóry i gimnastyka to elementy leczenia obrzęku limfatycznego.

Polecam filmy na ten temat, pierwszy i drugi:

[jobst.pl]

AmazMagda (offline)

Post #8

05-04-2013 - 21:22:09

Warszawa 

Metoda ma jak najbardziej zastosowanie u amazonek i genialnie pomaga w rozprowadzeniu chłonki. Miałam kilka takich zabiegów ok. rok po operacji kiedy pojawiło się większe uczucie dyskomfortu w obrębie pachy i pod nią oraz minimalnie większy obwód ręki (0,5 cm). Zabiegi miałam w CO w Warszawie, a tam wiedzą co robią. Bardzo mi to pomogło, ale co ważne zabieg nie może być przeprowadzany w sposób bolesny dla pacjenta! Nacisk końcówki masującej jest regulowany przez rehabilitanta (nie chodzi o siłę nacisku ręką rehabilitanta, bo tego tu w ogóle nie ma, ale "pokrętło" dotyczące samej końcówki aquavibronu). Kiedy tylko rehabilitanci zauważali, że w niektórych miejscach zabieg powodował mój grymas (ból o średnim nasileniu) natychmiast skręcali aquavibron.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 780
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018