otorbielony guzek chłonki na ramieniu

Wysłane przez mona1311 

mona1311 (offline)

Post #1

05-10-2012 - 14:09:10

Hej - czy któraś z Was miała coś podobnego - 2 małe (ok 3mc średnicy ) guzki w okolicy pachy kończyny po stronie której była operacja. Miałam 2 biopsje i jest tam tylko chłonka, nic więcej. Czy miałyście coś podobnego? (jestem 2mc po operacji, guzki wyskoczyły miesiąc temu)

beciabecia36 (offline)

Post #2

06-10-2012 - 20:47:11

Legnica 

Mona ja miałam podobnie, ok. 1 m-c po zabiegu pod pachą, stona operowana pojawił mi się guzek 2 cm, bolący, bolały mnie żebra i nie mogłam swobodnie podnosić ręki. Miałam wykonaną biopsję, odciągnięto mi chłonkę (bo się niestety zebrała sie pomimo, że miałam usunięty tylko jeden węzeł-wartownik i nie miałam drenażu po operacji), stwierdzono same komórki zapalne, dostałam antybiotyk, po samej biopsji guzek zmniejszył się do 1 cm a po miesiącu zniknął. Guzek u mnie był powiększonym węzłem na skutek tego, że nie oszczędzałam ręki i wytworzył się stan zapalnyuśmiech

elisabeth (offline)

Post #3

06-10-2012 - 22:06:11

Lubuskie 

Witajcie,też mam problem ze zbiorniczkiem chłonki bo tak go nazywają lekarze,wcale się nie zmniejsza mimo punkcji a nawet powoduje stany zapalne .Od operacji miałam juz 6 stanów zapalnych leczonych antybiotykami i szukam porady jak się z tym zbiorniczkiem uporać bo nie mogę zrobić rekonstrukcji piersi

W życiu wszystko ma swój zmierzch. Tylko noc kończy się świtem.

mona1311 (offline)

Post #4

19-10-2012 - 14:35:38

Zmniejsza się!!!!! Boże ile to było strachu że to przeżut... i komentarz znajomej onkolog- no jeśli podczas taksolow i herceptyny wychodzi przeżut to niestety leczenie już tylko paliatywne....
ALE TO TYLKO CHŁONKA!!!! I zmniejsza się - czyli wchłania -czyli obrzęk ....taki nietypowyduży uśmiech

b_angel (offline)

Post #5

19-10-2012 - 14:57:28

radom 

i bardzo dobrze, ze się zmniejsza
a znajoma onkolog by sie mogła ugryźć w język zamiast mówić komuś w trakcie leczenia takie rzeczy

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

Anonimowy użytkownik (offline)

Post #6

14-02-2013 - 18:09:42

Witamsad smiley dawno niezaglądałamsad smiley
Pojawiło mi się dosyć mocne zgrubienie na ręce, pomiędzy nadgarstkiem a łokciem, do tego okropnie boli, biore leki przeciwbólowe i do tego jeszcze ręka spuchła sad smiley Macie pomysły co zrobić? Oczywiście masuje i smaruje, ale boli jak cholerka sad smiley

b_angel (offline)

Post #7

14-02-2013 - 21:25:33

radom 

Julia
biegusiem do lekarza, nie ma na co czekać

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

mona1311 (offline)

Post #8

14-02-2013 - 22:22:18

Faktycznie,szybciutko na kontrolę.... a nie przesiliłaś jej ostatnio? Coś manualnego ale długotrwałego? To może dać obrzęk właśnie w okolicy przedramienia, choć nie wiem czy by bolało.

Co do mojej chłonki - nie ma nic. Wszystko znikło. Dopiero teraz mój chemik przyznał się że sądził że to przerzut....a skubany tak mnie pocieszał że to nic takiego, żeby się nie martwić na zapas..

amado (offline)

Post #9

15-02-2013 - 10:57:19

julia80
Witam
Pojawiło mi się dosyć mocne zgrubienie na ręce, pomiędzy nadgarstkiem a łokciem, do tego okropnie boli, biore leki przeciwbólowe i do tego jeszcze ręka spuchła sad smiley Macie pomysły co zrobić? Oczywiście masuje i smaruje, ale boli jak cholerka sad smiley

miałam takie podobne w tym miejscu, też bolało, potem w czasie masowania lazło do góry, do łokcia, pojawiła się też gorączka;
pędź do lekarza,
ja nie pamiętam, jak to lekarz nazwał, ale dostałam silne leki i powoli minęło, i nie wróciło

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 464
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018