Kinesio-Taping

Wysłane przez Ola_1300 

Ola_1300 (offline)

Post #1

20-10-2010 - 20:33:53

Gdańsk 

Dziewczyny mam pytanko.
Czy któraś z Was korzystała z Kinesio-Taping?
Ja będę miała te plastry zamiast normalnych ćwiczeń i masaży i chciałam zapytać jak to się sprawdza.

Ela63 (offline)

Post #2

22-10-2010 - 20:36:55

W dolinie Grabowej 

Witaj Olu.
Jesienią korzystałam z kinesio- tapingu /nie wiem czy poprawnie napisałam ale nie o tu tu chyba chodzismiling smiley/Miałam naklejone trzy plastry : pierwszy od barku /po stronie operowanej/ i dalej wzdłuż ramienia , drugi od barku nad piersią /rekonstruowaną/po przekątnej do zdrowej pachy /z węzłami/ a trzeci plaster od operowanej pachy w kierunku prawej pachwiny /plaster na brzuchu/.Nie wiem czy zrozumiałas co napisałam ale wszystkie miały za zadanie odprowadzać chłonkę ze strony operowanej ......dwa spełniły swoje zadanie ale pierwszy musiałam odkleić /puchła mi ręka/ pozostałe nosiłam 2 tygodnie.Nie powtarzałam tej kuracji bo prawdę mówiąc nie wiele mi to pomogło ale nie sugeruj sie tym bo kazdy organizm jest inny.Powodzenia
Pozdrawiam.Ela

Chcąc odzyskać młodość, trzeba tylko powtórzyć swoje szaleństwa oczko

O . Wilde

na forum od października 2007
--------------------------------------

zuzanna (offline)

Post #3

23-10-2010 - 12:36:26

Gdynia 

witaj ! ja byłam oklejana kilkakrotnie , a ostatnio sama się oklejałam , to nic trudnego no i taniej ....
jeśli chodzi o efekty to reka była mięka i troche mi pomogło , ale po kilku dniach znow naciekało i tak wkolo ...
no ale probować trzeba ...
w hotelu rehabilitacyjnym w Gdyni orłowie oklejają dosyć tanio - 20 zeta biorą za oklejenie ...
myślałam zeby kupić na alegro plastry i rodzina niech okleja , ale jakoś zeszło ze nie kupiłam....
acha dodam ze jak bolalo mnie kolano to po dwoch naklejaniach przestalo boleć ....

daj znać jak dziala na Ciebie i gdzie Ciebie beda oklejać itp. może skorzystam

pozdrawiam

Ola_1300 (offline)

Post #4

23-10-2010 - 22:13:17

Gdańsk 

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi.Ja mam KT w ramach NFZ i nie płacę za oklejanie,ale ciągle czekam na termin.Pozdrawiam

aagunia (offline)

Post #5

25-10-2010 - 14:20:07

ja miałm już 2 razy klejona, dzisiaj zdjęłam sama plasterki, bede miała codziennie drenaż i na weekend znowu klejonko - jak na razie opuchlizna nie zeszła, ale ręka nie jest taka nabrzmiała, więc chyba coś pomaga.... a i Pani doktor z rehabilitacji w CO w wawie bardzo polecała wieć próbujemy...

debora48 (offline)

Post #6

20-12-2010 - 22:03:23

Kozienice 

,,,mi też dziś dziewczyna, która robi masaż, nakleiła taki plaster. Pocięła go na sześć 1cm paseczków i nakleiła od łokcia do ramienia. Obrzęk mam od dłoni do łokcia,chciała naklejać na całą rękę,ale nie zgodziłam się, bo nie wiedziałam jaka to może być reakcja mojej ręki na te plastry(bałam się alergii.). Jak pomogą to napiszę.

aagunia (offline)

Post #7

22-12-2010 - 09:41:21

e, naklejam, naklejam ale nie pomaga, teraz mam tak: drenaż 1 raz w tyg i plasterki, trzymaja się do nast wizyty, ale nic nie pomaga. najważniejsze jednak, że dalej nie puchnie...

debora48 (offline)

Post #8

03-01-2011 - 22:07:49

Kozienice 

aagunia, a nie odparzają Ci te plastry ręki? Ja wczoraj odkleiłam a jeszcze dziś mam na ręce takie czerwone paski po tych plastrach. Nie wiem czy to coś działa.

Ola_1300 (offline)

Post #9

29-01-2011 - 18:29:41

Gdańsk 

Ja już mam drugi raz naklejone plastry jeszcze trzy razy mi pozostały.Ogólnie jest ok,ale czy to coś pomaga to sama nie jestem w stanie sprawdzić bo mam bardzo niewielką ilość chłonki na tylnej łopatce..........dopiero Pani doktor sprawdzi po całej kuracji.myśli

debora48 (offline)

Post #10

29-01-2011 - 18:52:18

Kozienice 

Ola, ja już nie eksperymentuje z tymi paskami, za niedługi czas po odklejeniu różę miałam......i znów wlewy antybiotykowe, a paseczki jeszcze znać
Cieszę się, że pojadę na leczenie tego obrzęku do sanatorium w Ustroniu, może coś zaradzą.

Maja048 (offline)

Post #11

29-01-2011 - 22:32:12

Wronki 

Ja tego nie stosowałam nigdy, mam już skierowanie na masaż i bandażowanie. Kilka lat temu gdy dostałam duży obrzęk i twardą rękę, to mi pomogło.

kowalskafizjo (offline)

Post #12

10-04-2011 - 22:23:07

Katowice 

Witam!
Kinesio taping czyli plastrowanie polega na wykorzystaniu specjalnych plastrów które nie posiadają leku,lateksu ani innych substancji uczuleniowych.Są to plastry elastyczne (rozciągają się tylko na długość).
Jedna z technik aplikacji to metoda drenażowa, polega na oklejeniu okolicy objętej obrzękiem poprzez specjalnie docięte plastry("wąsy"winking smileyprzeważnie 5 cienkich pasków.
Jest to uzupełnienie terapi przeciwobrzękowej ale napewno nie zastąpi drenażu limfatycznego i ćwiczeń.Jeśli mamy do czynienia z twardym obrzękiem limfatycznym taping napewno nam nie pomoże pozbyć się obrzęku, wówczas możemy stosować go wspomagająco po drenażu limfatycznym w okolicy ujścia kątów żylnych, lub do węzłów chłonnych pachowych strony nieoperowanej lub do węzłów chłonnych pachwinowych str operowanej.
W miękkim obrzęku możemy zastosować KT jako forma zabezpieczenia ręki po drenażu limfatycznym (o ile się nie bandażujemy) który nie mamy wykonywanego codziennie wówczas np. w poniedziałek drenaż ,wt-śr taping, czw drenaż itd.
Z plastrami możemy funkcjonować bez ograniczeń np.brać prysznic jedynie trzeba uważać przy wycieraniu aby nie zaciągnąć plastra,nie możemy smarować żadnymi kremami.Tapy jeśli dbamy to trzymają się nawet 7 dni, ale prawidłowe ich działanie drenażowe to 4 dni. Po zdjęciu Tapów mogą być odbite na skórze czerwone paski które znikają po pewnym czasie.
W razie pytań proszę o e-maila kowalskafizjo@gmail.com
LIMF FAMME Kowalska Monika www.rehabilitacjapomastektomii.pl

basia04 (offline)

Post #13

12-04-2011 - 17:19:24

Olsztyn 

Ja dzisiaj miałam naklejone plastry, na razie na tydzień. Zobaczymy, co z tego bedzie. Ręka mi bardzo nie puchnie, ale jest taka twarda w przedramieniu i cięzka.

debora48 (offline)

Post #14

12-04-2011 - 17:38:09

Kozienice 

Basiu, a czy wysłałaś skierowanie do sanatorium? Ustroń, w "Rosomaku" jest pełna rehabilitacja przeciw obrzękowa. Jeśli na skierowaniu lekarz zaznaczy 2-3 st. obrzęku to na pewno 1 miesiąc sanat. dostaniesz.pociesza

gosia16 (offline)

Post #15

28-04-2011 - 22:06:25

Właśnie koncze drenaż u siebie oraz był KToczywiście za dziękuje ,a teraz jade na koniec maja na miesięczny turnus do Rosomaka, moża któraś z was też jedzie?

narvana.m (offline)

Post #16

30-08-2011 - 14:42:42

Witam

Mam pytanie do Pań które były klejone tymi taśmami. Czy kolor tutaj ma znaczenie?? na jednej stronie www.3ns.eu znalazłam że kolor niema tu znaczenia. Jednak wole się upewnić.

Ola_1300 (offline)

Post #17

30-08-2011 - 14:54:03

Gdańsk 

Nie ma znaczenia kolor plastra duży uśmiech

Halinka (offline)

Post #18

12-10-2011 - 11:30:32

Olu, czy Tobie te plastry pomogły na "przestrzeń płynową"? Mam chęć skorzystać, ale zmuszona jestem prywatnie - czy nie wyrzucę pieniędzy w błoto?

Rehabilitacja_Pomorze (offline)

Post #19

05-03-2013 - 10:40:56

Witam,

Od czterech lat zajmuję się rehabilitacją.
Najczęstszymi dolegliwościami podlegającymi rehabilitacji, są obrzęki następujące po rekonstrukcjach układu kostnego.

Na zastosowanie taśm kinesio zdecydowałam się trzy lata temu.
Nie byłam pewna ich działania, więc wzięłam kilka rolek "na spróbowanie".
Okazało się, iż profesjonalne taśmy kinesio są bardzo pomocne w tematyce rehabilitacji, ponieważ podwyższają poziom krążenia w miejscu oklejenia, co wspomaga regenerację zniszczonej tkanki.
Dodatkowo, znacznie zmniejszają bóle co jest najważniejsze dla pacjenta, ponieważ ułatwia to poruszanie obolałą kończyną
(oczywistym jest, iż bez ruchu nie możliwa jest poprawna rehabilitacja).

Osobiście polecam taśmy kinesio, wszystkim osobom które są "nawiedzane" przez częste nerwobóle, bóle mięśni, stawów,
rwy kulszowe czy nawet rozstępy (głównie pociążowe), bądź inne, podobne dolegliwości.

Kilka słów o kleju: klej stosowany przy profesjonalnych taśmach kinesio MUSI być hipoalergiczny.
Więc nie ma mowy o żadnych reakcjach alergicznych na taśmy.
Taśmy może naklejać każdy laik, który wcześniej poczyta co nieco na temat anatomii. Każdy mięsień układa się na swój, własny sposób. Dlatego przed naklejeniem byle jak, warto zaznajomić się z tym tematem.

Osobiście polecam taśmy marki "KINEZIO®". Po dłuższym studiowaniu tego tematu, jestem w stanie polecić zaledwie klika marek. Większość taśm na naszym rynku, to tylko chińskie podróbki. Dlatego też zdarzają się alergie na klej, dodatkowe obrzęki bądź inne problemy związane ze stosowaniem tanich podróbek, bądź nawet niewłaściwym sotosowaniem profesjonalnych taśm.

Taśmy powinno naklejać się delikatnie, na oczyszczonej wcześniej skórze. Wiele osób nakleja je napięte, co jest największym błędem. Taśma nie może napinać skóry w jej neutralnym położeniu...

Podsumowując: Taśmy stosuje się w przeróżnych dolegliwościach, od minimalnych obrzęków, stłuczeń, bolów mięśni czy nawet rozstępów. Przed naklejeniem, należy zapoznać się z położeniem mięśnia, tak aby kawałek taśmy ciągnął się na całą długość, rozkładając się na wszystkich zakończeniach mięśnia (przykładem może być mięsień dwugłowia, który rozkłada się na dwie części uda). Powinno się stosować JEDYNIE PROFESJONALNE TAŚMY. Jak wcześniej wspomniałam, polecam niemiecką markę "KINEZIO®", taśmy tej marki zawierają hipoalergiczny klej, oraz wykonane są z bardzo dobrej jakości bawełny.
Wielu sprzedawców oferuje taśmy bez opakowania, które zabezpiecza taśmy przed zwyczajnym kurzem. Jest to niedopuszczalne, gdyż z tego powodu pojawiają się na skórze reakcje niepożądane!
Można odebrać to jako reklamę, aczkolwiek nie mam żadnego powodu by to robić, poza chęcią pomocy.

Pozdrawiam
Anna - Rehabilitacja Pomorze

ewa m (offline)

Post #20

12-06-2019 - 18:22:06

Gdynia 

Witam dziewczyny ,poszukuję pani najlepiej z Gdyni która wykonuje masaż limfatyczny,czy mogłybyście kogoś polecić i ew podać namiary
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 395
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018