Obrzęk limfatyczny

Wysłane przez Al_la 

Al_la (offline)

Post #1

22-11-2010 - 11:39:09

k/Warszawy 

[www.medonet.pl]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

zuzanna (offline)

Post #2

22-11-2010 - 14:44:01

Gdynia 

czy ja dobrze zrozumialam , ze nas masują i my same sie masujemy odwrotnie .....smutny
drenaż limfatyczny od ramienia do dloni ??????

Al_la (offline)

Post #3

22-11-2010 - 15:36:21

k/Warszawy 

Zuzia, w tym artykule nieprecyzyjnie napisali używając słowa odwrotnie.
Nie przepychamy chłonki w odwrotnym kierunku.
Tylko zaczynamy masaż najpierw od pachy, żeby przygotować tam miejsce na chłonkę.
Potem masujemy ramię przepychając chłonkę w kierunku pachy, potem przedramię itd.
Kończymy na dłoni.
Tam samo pokazywała nam Ajaka w Ciechu, a metodę pokazywał Jej na warsztatach dr Doś.
Dr Doś będzie naszym ekspertem, więc będziecie mogli zadawać pytania uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

zuzanna (offline)

Post #4

22-11-2010 - 15:45:42

Gdynia 

no ja tez tak myslalam .....ok
dzieki

kdadak (offline)

Post #5

23-11-2010 - 13:41:12

Brzeszcze 

coś sie ruszyło -idzie ku dobremu, nas z obrzękami jest bardzo dużo . ja mam rękaw za 400 zł te za 3000zł muszą być wspaniałe.

Krysiek

oleole (offline)

Post #6

02-12-2010 - 11:14:20

Rekaw płaskodziany to koszt 255-420 zł, a nie 3 tys. (to zapewne pomyłka redakcyjna)

Perła (offline)

Post #7

07-12-2010 - 11:31:43

Łódź 

Rany, chyba coś się zaczyna nie halosad smiley Trochę mi się łapa rozłazi. Na razie prawie niezauważalnie i nie o wygląd mi chodzi, ale o ból. Czy Was czasem ręka (ręce) boli. Taki ból "po długości" ręki, jakby żyła bolała...zwłaszcza w zgięciu. Obserwuję to od czasu, do czasu i oczywiście już się zastanawiam, czy mi tam coś nie łazi....

www.perla.nets.pl

kasial (offline)

Post #8

07-12-2010 - 12:23:42

tez tak czasami mam, aż nie mogę ręki wyprostować tak ciągnie. Ja mam jeszcze takie szczypanie od wewnętrznej strony ręki, pani dr mówiła że to objaw obrzęku nawet takiego małego niewidocznego okiem. Boli wtedy jak jestem niegrzeczne i za dużo robię ta ręką i jam mało ćwiczę.

Psotunia (offline)

Post #9

07-12-2010 - 12:45:12

Odczuwam coś takiego od wczoraj.
Dziś byłam na ściąganiu chłonki. Lekarz mówi, że mało jej już jest
a ten ból i to uczucie ciągnięcia to normalne.
Nawet nie tyle mnie boli, co ciągnie, ale ręka nie robi się grubsza.

Tola (offline)

Post #10

07-12-2010 - 20:06:37

Chojnice 

Mnie ręka boli jak sobie pozwolę ją trochę poużywać no i jak czasami zapomnę albo odpuszczę sobie masaż.Ostatnio mam też lekki obrzęk od spodu powyżej łokcia.Zauważyłam to po miesięcznym chodzeniu na gimnastykę(dla zdrowych),zrezygnowałam .Rękę już rozmasowałam i obrzęk jest niewielki.
Trzeba jednak bardzo uważać żeby nie przesilać.

Zawsze się cieszę.bo cieszę się,że żyję!!!

Psotunia (offline)

Post #11

11-04-2011 - 13:26:16

A ja mam zupełnie dziwnie wszystko.
W miejscu rany po mastektomii byłam nadkrojona
po raz drugi na początku marca -
wycięto wtedy nerwiakowółkniaka z opłucnej.
Od tego czasu czułam lekki obrzęk, ale
nie było nic widać.
Wczoraj wieczorem spuchła mi trochę dłoń i dwa palce:
wskazujący i środkowy.
Ramię bez obrzęku, tylko te palce dwa.
O co tu chodzi? Miał tak ktoś?
Jak się tego pozbyć?

mag_dag (offline)

Post #12

11-04-2011 - 18:01:50

Sosnowiec 

Psotuniu, miałam tak samo i to 6 lat po mastektomii mi się zrobiło

to normalny obrzęk, ale limfa zrobiła Ci zator nie wysoko pod pachą tylko na przedramieniu

między łokciem a dłonią jest grupa węzłów chłonnych po wewnętrznej stronie - tam rehabilitantka namacała mi wtedy zgrubienie i rozmasowywała robiąc właściwie zwykły masaż przeciwobrzękowy,

miałam 10 masaży, dwa razy w tygodniu, potem masowałam sama

połykałam też venoruton i tabletki z kasztanowca, smarowałam Liotonem1000 i Reparilem - przeszło, ale dopiero po kilku tygodniach

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

basia04 (offline)

Post #13

11-04-2011 - 18:25:39

Olsztyn 

Mam coś podobnego, od kiedy w grudniu upadłam na rękę, ręka puchnie raz mniej raz więcej, bardzo wtedy boli mnie przedramię. Puchną mi też palce. Jutro idę do rehabilitantki, dam znać co i jak.Ja nie mam tylko wartowników.

Psotunia (offline)

Post #14

12-04-2011 - 07:27:21

Dziękuję Mag kwiatek
Do lekarza trzeba mi iść w tej sytuacji.
Moja wina, bo o rękę nie dbam za bardzo niedowiarek

Monia_B (offline)

Post #15

03-05-2011 - 16:22:37

Łódź 

nie bardzo wiem gdzie umieścić swoje pytanie - jeśli istnieje odpowiedni wątek, którego nie udało mi się odnaleźć to bardzo proszę o przeniesienie...

chodzi mi o jazdę na rowerze - jest to jedna z moich ulubionych form aktywności fizycznej ale niestety po dwóch dniach przejażdżek (wcale nie forsownych tylko spokojnych, parkowymi alejkami) zrobił mi się obrzęk sad smiley w sumie taki nietypowy, bo spuchł mi kciuk - ewidentnie od trzymania kierownicy. Mąż podniósł mi ją maksymalnie, żebym nie obciążała ręki ale mam teraz obawy czy aby ta forma ćwiczeń nadaje się dla amazonek...
Szukałam informacji w necie i wyczytałam, że niby nie ma przeciwwskazań ale może wy macie jakieś inne informacje na ten temat....

moja tfu forumowicz rczość blogowa

Polcia (offline)

Post #16

03-05-2011 - 16:37:43

mam górski rower, jazda odpada, robił mi się obrzęk dłoni
ale jeździłam na takim rowerze starego typu, gdzie rączki kierownicy są wysoko i ręce trzyma się uniesione do góry i wtedy ok, mogłam jeździć dużo i nie było problemu z ręką

Dano Ci życie, które jest tylko opowieścią. Ale to już Twoja sprawa, jak Ty ją opowiesz .................

Marek Hłasko "Sowa, córka piekarza"

mag_dag (offline)

Post #17

03-05-2011 - 21:28:57

Sosnowiec 

Moniu, to widocznie jest zależne od urody, bo andżeles jeździ na rowerze jak szalona i nic jej nie jest

obrzęk jest na tyle nieprzewidywalny, że może wystąpić i bez żadnej aktywności fizycznej czy przeciążenia ręki - widocznie trzeba indywidualnie sprawdzić, co która z nas może robić

myśli

-----><-----

Maja048 (offline)

Post #18

03-05-2011 - 21:49:25

Wronki 

mag smarowałaś Liotonem rękę przy obrzęku limfatycznym? Ja mam masaż ręki ale ona mnie boli...tzn bolała już wcześniej...jestem już zarejestrowana do ortopedy...ale to dopiero w czerwcu...mam też skierowanie na masowanie i bandażowanie ale dopiero mam dzwonić pod koniec miesiąca aby się zarejestrować...

mag_dag (offline)

Post #19

03-05-2011 - 22:30:46

Sosnowiec 

tak Maju, tak jak wyżej pisałam - liotonem i reparilem

ale najbardziej chyba pomogło masowanie

-----><-----

Maja048 (offline)

Post #20

03-05-2011 - 22:55:33

Wronki 

dzięki...miałam dopiero cztery masaże ...chcę 10 ...i wtedy zobaczę co i jak...Lioton mam w lodówce...buziak

Anonimowy użytkownik (offline)

Post #21

15-12-2011 - 22:22:57

Od kilku dni ciągnie mnie ręka,właśnie ciągnie a nie boli.Najgorzej jest rano,tak jakby żyła się napinała czy cuś.Masuję,głaskam,smaruję Liotonem i czekam,może przejdzie myśli

joakil (offline)

Post #22

15-12-2011 - 23:01:41

Pomiechówek 

Basiu a może mniej forsuj tą swoją rączkę? Mnie też się wydawało, że wszystko mogę a ręka jest w porzo.... do czasu.....

kasia82 (offline)

Post #23

16-12-2011 - 09:12:59

Basiu ja miałam tak samo. Ręka nie puchła, nie bolała a coś mnie ciągnęło szczególnie jak podnosiłam rekę do góry. Ćwiczyłam codziennie z kijkiem plus 2 razy dziennie masaż i przeszło. Było to jakieś pół roku temu i do dzisiaj (odpukać!) nie mam z ręką żadnych problemów. Ja się bałam że to ciągnięcie było początkiem obrzęku ale będąc na warsztatach w Kołobrzegu zapytałam dr Dosia i on mi wtedy odpowiedział że obrzęk nie boli i nie ciągnie i u jednych może się pojawić mimo ćwiczeń a u niećwiczących może wogóle nie zaistnieć.

marszal78 (offline)

Post #24

16-12-2011 - 19:50:22

Warszawa 

Basia_75
Od kilku dni ciągnie mnie ręka,właśnie ciągnie a nie boli.Najgorzej jest rano,tak jakby żyła się napinała czy cuś.Masuję,głaskam,smaruję Liotonem i czekam,może przejdzie myśli

Ja też tak czasem mam dokładnie tak jak napisałaś jakby ta żyła była przykrótka,dzieje się tak zazwyczaj gdy przeforsuje rączkę,a czasem odpuszczę masaż.przewraca_oczy
czasami mnie coś kuje pod pachą,podobno to normalne-czy też macie takie"kujące dolegliwości"

========================================

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 16-12-2011 - 19:54:11 przez marszal78.

Maja048 (offline)

Post #25

16-12-2011 - 20:32:22

Wronki 

A ja dzisiaj stwierdziłam , że ręka mi "puchnie" w rękawie na zmianę pogody...Dzisiaj od rana było ok., gdy się obudziłam ręka była przy dłoni bez obrzęku...założyłam rękaw...poszłam do pracy i po kilku godzinach bez powodu poczułam,że rękaw za ciasny...po kilkudziesięciu minutach patrzę...na ulicy mokro...drzewa się uginają...i "eureka"...ręka zareagowała na zmianę pogody...ale mimo tego nadal będe masowała...buziak

Anonimowy użytkownik (offline)

Post #26

16-12-2011 - 21:09:12

Marszal78,mam też tak czasem że czuje kłucie pod pachą ale też tam gdzie blizna,nawet czasem w ramieniu.Myślę że to nerwy albo mięśnie.Zauważyłam że uczucie "pełnej pachy" pojawia się u mnie na zmianę pogody.Także Maju taki już nasz meteopatów los winking smiley

marszal78 (offline)

Post #27

16-12-2011 - 22:15:13

Warszawa 

Też mi się tak wydaje,choć czasem daje mi te kucie do myślenia.

========================================

magdam (offline)

Post #28

16-12-2011 - 22:31:07

Gorlice, Kraków 

Też mam dolegliwości bólowe i nie tylko. Ostatnio bardzo często boli mnie pacha, blizna. Czasem mam też takie ostre kujące bóle na końcu blizny przy implancie. A te kucia są koszmarne bo rozmawiam z kimś i w momencie zgina mnie w pół (przez ból). Koszmarne jest też swędzenie pod pachą w środku a nie mogę się podrapać bo nic nie daje. Czasem mam odrętwiały cały bok, boli mnie przedramię i dłoń. Generalnie takie zawirowania mam jak coś się dzieje z pogodą albo właśnie przemęczę rękę (choć oszczędzam jak mogę, ale nie zawsze się da). Najgorzej jest jak w pracy siedzę nie przy swoim biurku, bo wtedy łokieć mi "wisi" za biurko, a przy moim biureczku mam specjalnie dorobioną podkładkę pod łokieć (dorabiana specjalnie dla mnie smiling smiley )
Dziewczyny niestety taki już nas los....

Wystarczy odrobina nadziei, pozytywne myślenie wszystko odmieni!!!

Maja048 (offline)

Post #29

16-12-2011 - 23:44:28

Wronki 

Ja już tyle lat szukam jak sobie ulżyć i...Na stronie forum ukazała się reklama rękawa do masażu limfatycznego. Firma z Poznania więc będąc tydzień temu w WCO poszłam na oddział rehabilitacji spytać o ten rękaw...szefowa oddziału podpowiedziała na co mam zwrócić uwagę aby mógł mi pomóc...No i bezradnyJuż kilka razy pisałam e'maila...dzwoniłam do firmy reklamującej się na stronie amazonek i ...CISZA...A dowiedziałam się,że jest dobry...Przepraszam,że to napiszę ...ściema dla amazonek? Mam możliwość zakupu tego rękawa...ale skoro dystrybutor/producent nie reaguje na e'maile...telefony to myślę, że znowu ktoś chce na NAS zarobić...buziak

welinka79 (offline)

Post #30

20-12-2011 - 17:47:44

Chrzanów 

Drogie Panie a czy voltaren może być stosowany na opuchliznę na ręce?
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 403
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018