Operacja- autoprzeszczep węzłów chłonnych

Wysłane przez KRYSIA64 

KRYSIA64 (offline)

Post #1

01-08-2018 - 19:06:40

Jestem Amazonką,która cierpiała patologiczny obrzęk limfatyczny. Ponad 60 zachorowań na zapalenie tkanki łącznej (łac. cellulitis) tzw.róża nawrotowa.Jest to jeszcze jedna dolegliwość ,o której nie mówią lekarze kobietom po wycięciu węzłów chłonnych.
Nikt w Polsce nie potrafił mi pomóc pomimo wielu wizyt lekarskich u lekarzy Prof.konsultantów.Moja determinacja i wiara sprawiła,że jestem zdrowsza.Dzięki przeczytanej informacji w internetowym klubie Amazonek wyjechałam na operację autoprzeszczepu węzłów chłonnych do Paryża.Zabieg wykonała francuska lekarka-chirurg plastyczny DR CORINNE BECKER.Jest pierwszym lekarzem na świecie,który dostrzegł problem ,jakim jest życie z patologicznym obrzękiem i opracowała chirurgiczną metodę leczenia.Ma pacjentów z całego świata i od 20 lat wykonuje takie zabiegi z sukcesem.Mam zaszczyt być jej pacjentką.
Ponieważ moje naczynia limfatyczne były tak zdekapitalizowane przez chroniczne infekcje,że potrzebowałam dwóch przeszczepów w dole pachowym i odcinku łokciowym.Razem mam przeszczepione 5 węzłów.Mój stan zdrowia uległ znacznej poprawie.Nie odczuwam bólu neuropatycznego,obrzęk zmniejszył się i choruję na różę,chociaż nie ukrywam prowadzę oszczędny tryb życia.Przed operacją najmniejszy chłód (wyjście na dwór) i wysiłek (obranie jabłka) powodował stan zapalny.Tak nie dało się dłużej żyć!
Takie operacje wykonywane są w wielu krajach Europy Zachodniej,Japonii ,USA od wielu lat.
30 maja 2018 r pojawił się w internecie artykuł-Wywiad z Dr Danielem Maliszewskim,że takie operacje będzie wykonywał od 2019 r w Słupsku,a lekarze z Centrum Onkologii w Gliwicach wykonali już takie zabiegi.Tak to jest prawda.Od listopada 2017 r wykonano 5 takich operacji i będą następne.Dzwoniłam do instytutu .Zabieg jest bezpłatny.Osoby mające problem z obrzękiem mogą zgłosić się do szpitala na wizytę i badania.
W Polsce będzie to o wiele łatwiejsze.Teraz osoby mające problem z obrzękiem muszą uwierzyć,że istnieje realna szansa pomocy u nas w kraju.Świadomość o możliwości takiego leczenia wśród lekarzy i chorych osób jest niewielka.Tworzy się nowy rozdział polskiej medycyny,chociaż o kilka lat za późno.Jak mówi polskie przysłowie-"Jedna jaskółka wiosny nie czyni",ale pisząc na forum mogę komuś dać nadzieję na lepsze życie. Staram się z optymizmem patrzeć w przyszłość i wiem jedno,że warto walczyć o powrót do zdrowia do końca.Ja tego doświadczyłam.
Informacja z internetu,że piszę prawdę. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Pierwszy przeszczep węzłów chłonnych na Pomorzu już za kilka miesięcy

TO BĘDZIE PRZEŁOMOWA OPERACJA

Innowacyjne operacje przeprowadzane są też w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku. Dotąd dotyczyły one głównie rekonstrukcji piersi. Teraz dr Daniel Maliszewski przygotowuje się do wykonania tam pierwszego na Pomorzu zabiegu z zakresu chirurgii obrzęku limfatycznego.

Jako pierwsi w Polsce operację przeszczepienia węzłów chłonnych wraz z rekonstrukcją piersi przeprowadzili niedawno chirurdzy z Centrum Onkologii w Gliwicach. Takich zabiegów dotąd w Polsce nie było, ale na świecie robi się ich już sporo. W Stanach Zjednoczonych kilka tysięcy rocznie, w Japonii około 600.

- Wymagają one od lekarza doświadczenia i umiejętności z zakresu zespalania drobnych naczyń, w tym o średnicy poniżej pół milimetra. Potrzebny jest też odpowiedni, kosztowny sprzęt oraz finansowanie takich operacji - tłumaczy Daniel Maliszewski. Lekarz chce przeprowadzić pierwszy na Pomorzu zabieg na początku przyszłego roku. Będzie to albo przeszczep węzłów chłonnych, albo tzw. anastomoza limfatyczno- żylna, czyli wykorzystanie układu krwionośnego do odprowadzania limfy. Wszystko zależy od stopnia uszkodzenia układu chłonnego u pacjenta.

- Są dwie główne techniki. Jedna to przeszczep węzłów pobieranych laparoskopowo, najczęściej z okolic pachwiny w uszkodzone miejsce pod pachą. Druga technika to utworzenie połączenia przepływowego, takiego "mostu", pomiędzy naczyniami układu chłonnego a naczyniami żylnymi - tłumaczy lekarz.

Do chirurgicznych rekonstrukcji układu chłonnego będą mogły być kwalifikowane osoby, które utraciły węzły chłonne w wyniku leczenia nowotworów piersi, ginekologicznych, czy prostaty.

Joanna Matuszewska
Napisz do autorki: j.matuszewska@radiogdansk.pl

zuzanna (offline)

Post #2

05-09-2018 - 17:44:09

Gdynia 

halo halo dziewczyny z obrzekiem , jak jestescie zainteresowane przeszczepem wezłów chłonnych prosze do mnie się zgłaszać - co nieco wiem tel 508 441 906
pozdrawiam zuzanna

KRYSIA64 (offline)

Post #3

07-09-2018 - 12:50:20

Cieszę się,że jest jakiś odzew w sprawie przeszczepów.Tworzy się nowy rozdział polskiej medycyny.Upłynie jeszcze dużo czasu, aby osoby z obrzękiem uwierzyły ,że można złagodzić jego objawy i skutecznie leczyć .W Gliwicach już wykonują autoprzeszczep węzłów chłonnych ,a w Słupsku-DR Daniel Maliszewski będzie to robił od 2019 r.Zuzia może chyba to potwierdzić.Rozmawiałyśmy telefonicznie.Ja mam namiary na Gliwice.Właśnie mam kontakt z Panią z Dąbrowy Górniczej z masywnym obrzękiem ,która szuka pomocy.Mocno kibicuję osobom,które zdecydują się na taki zabieg.Jestem po dwóch etapach.W odcinku pachowym i łokciowym.Zdecydowałam się na wyjazd do Paryża-DR CORINNE BECKER, bo w Polsce w styczniu 2017 r nikt o tym jeszcze nie słyszał .Polscy lekarze odebrali mi nadzieję na powrót do zdrowia,mówiąc-"Tu nic nie da się zrobić.Proszę nauczyć się z tym żyć!". Dzisiaj obrzęk zmniejszył się .Utrzymuje się tylko w przedramieniu 1 cm.Nie odczuwam bólu neuropatycznego i cieszę się z każdego dnia bez róży.

Al_la (offline)

Post #4

26-03-2019 - 19:40:13

k/Warszawy 

[pytanienasniadanie.tvp.pl]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

KRYSIA64 (offline)

Post #5

29-03-2019 - 13:42:22

Tworzy się nowy rozdział polskiej medycyny tak bardzo potrzebny.Nie wiem czy na obecną chwilę możliwe jest leczenie wrodzonego obrzęku limfatycznego w naszym kraju i to jeszcze u dzieci,ale DR Corinne Becker w Paryżu robi to na pewno.

E_lcia (offline)

Post #6

05-05-2019 - 21:36:58

Lublin 

Witam ja się wybieram na konsultacje do dr Maliszewskiego do Gdańska.

dziubas (offline)

Post #7

05-05-2019 - 21:50:57

Gdańsk 

Elciu kiedy? może mogłybyśmy sie spotkać? moze trzeba Cie przenocować?pyta

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat

E_lcia (offline)

Post #8

06-05-2019 - 14:00:15

Lublin 

Ojej jak miło dziubasbuzkiWizytę mam pierwszego lipca, hotel zarezerwowałam w Przejazdowie. Będę z mężem prawdopodobnie dwa dni. Bardzo chętnie się spotkam w Gdańsku.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 06-05-2019 - 14:00:50 przez E_lcia.

Eve77 (offline)

Post #9

12-05-2019 - 19:19:42

Warszawa 

Daj koniecznie znac po wizycie. ja jeszcze przed operacją, ale juz wiem, że mam przerzuty do węzłow i zrobie wszystko, aby jak najszybciej po usunięciu tych zaraczonych stanać w kolejkę do przeszczepu... na cyckach mi tak nie zależy ja na tych wężłach...

E_lcia (offline)

Post #10

02-07-2019 - 16:50:22

Lublin 

Słuchajcie byłam u dr Maliszewskiego, zapomnieć trzeba o zabiegu na NFZ na jakieś 5 lat taka kolejka. Prywatnie tez nie jest od ręki (jakieś 7 m-c)a koszt ok 25 tys. Jeżeli zdecyduje się to u mnie zabieg polegać będzie na zespoleniu a nie na przeszczepie. Nie wiem od czego to zależy. Nie zapytałambezradnyRozmawiałam dziś z Moja kochana Krysia, ona poleca mi dr Becker w Paryżu, choć jest moim „Guru”decyzja oczywiście należy do mnie. Czy są może tu Panie które przeszły już taki zabieg zespolenia u dr Maliszewskiego w Słupsku bądź w Gliwicach u dr K. Donicik? Proszę dajcie znac, bo muszę podjąć decyzje co robicmyśli

KRYSIA64 (offline)

Post #11

15-07-2019 - 14:35:23

Przeszłam długa drogę poprawy stanu zdrowia.Ponad pięć lat życia w marazmie i znikąd pomocy.Operacje w Paryżu bardzo mi pomogły.Niestety nie działa to jak czarodziejska różdżka.Sam zabieg nie wiele daje.Nieodłącznym elementem poprawy jest wielomiesięczne bandażowanie ręki lub nogi (24 godz na dobę) i wykonywanie drenaży .Nie wiem jakie zalecenia dają lekarze w Polsce, ale Dr Corinne Becker w Paryżu jest przeciwniczką rękawów przeciwobrzękowych po operacji i bezwzględnie tego zakazuje.Powiedziała,że miała spektakularne wyniki,ale i zabiegi nieudane,chociaż prawie wszystkie osoby kwalifikują się do przeszczepu.Na wyniki z operacji trzeba czekać nawet 2 lata aż naczynia limfatyczne zregenerują się i utworzą nowe kanały.Czym różni się zespolenie żylno-limfatyczne nie mam pojęcia.Jestem otwarta na pomoc osobom,które chciałyby coś wiedzieć więcej na temat przeszczepu węzłów.Ja nie dostałam takiej szansy.Sądzę,że należę do niewielu osób w Polsce po takim leczeniu.Wymiana doświadczeń jest bardzo potrzebna,dlatego osoby ,które przeszły już takie zabiegi w naszym kraju proszę o informacje na forum.

KRYSIA64 (offline)

Post #12

27-08-2019 - 14:20:04

Dostałam zaproszenie na spotkanie plenerowe

Witam,

Szanowna Pani,

Serdecznie zapraszamy Panią na spotkanie na terenie parku Centrum Onkologii - Instytutu w Gliwicach
w dniu 31 sierpnia 2019 roku w godz. Od 12:00 – 15:00, pt.:

Akademia Onkologiczna pt. Leczenie Obrzęku Limfatycznego oraz Rekonstrukcja Piersi – doświadczenia Instytutu Onkologii.

Zakres porad w ramach Akademii:

- PROFILAKTYKA I POSTĘPOWANIE W OBRZĘKU LIMFATYCZNYM – Dr n med. Karolina Donocik,

- REKONSTRUKCJA PIERSI - Dr n med. Rafał Ulczok,

- KONSULTACJE FIZJOTERAPEUTYCZNE - mgr JUSTYNA SOSINKA-KULBA,

- KONSULTACJE Z PSYCHOLOGIEM – mrg Tomasz Sikora,

- PREZENTACJA BIELIZNY POZABIEGOWEJ, ODZIEŻY UCISKOWEJ, PROTEZ – Grażyna Grzanka ,

- CENTRUM WSPARCIA SŁONKO – Dr n med. Alicja Dyla,

- STOWARZYSZENIE KOLOROWE DAMY „DAJ COŚ KOLOROWEGO” –Małgorzata Bis

- KONSULTACJE DIETETYCZNE – mgr. Paula Jamróz,

- PIGMENTACJA BRODAWKI - Agnieszka Golda,

-NAH PERUKI - Dorota Stocka,

- AMAZONKI GLIWICE,

[www.facebook.com]

Pozdrawiam

Justyna Zawadzka
Śląska Liga Walki z Rakiem

Może będą osoby zainteresowane tym tematem i będą miały możliwość tam pojechać.Dostałam zgodę na zamieszczenie tej informacji na forum.
Nie jestem bardzo aktywna ,ale jestem w kontakcie z wieloma osobami ,które przygotowują się do zabiegu lub już są po operacji.Ostatnio miałam trzy telefony od Pan z Warszawy,Zamościa i Krasnegostawu.Pytają -"Jak przebiega zabieg i czy to pomaga".W Słupsku zespolenie żylno-limfatyczne wykonane prywatnie kosztuje 25 tys zł z terminem na 03-04/2019 r.Czy różni się od transferu węzłów chłonnych i od czego zależy wybór zastosowanej metody,nie mam pojęcia.
Dr Becker zdecydowanie więcej wykonuje przeszczepów węzłów.Ja w 03/2017 r nie miałam takich dylematów,bo takie leczenie było w Polsce niedostępne.Jechałam do Paryża jak ćma,która leci do światła i zgodziłam się na to co mi zaproponowała.Moja ręka daleka jest od doskonałości,miałam bardzo lekkie stany zapalne sprowokowane wysiłkiem np.prasowanie,dlatego cały czas muszę uważać,ale nie żałuję podjętej decyzji o leczeniu.Jest dużo lepiej.Niestety obrzęk jest schorzeniem nieuleczalnym i jest to nadal codzienna "walka".

lulu (offline)

Post #13

27-08-2019 - 16:28:58

k/Kwidzyna 

"z terminem na 03-04/2019 r"

chyba raczej 03-04/2020

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 536
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018