Ból ręki po operacji

Wysłane przez Wiola1975 

Wiola1975 (offline)

Post #1

09-08-2018 - 19:43:04

Witam serdecznie jestem po operacji oszczędzającej miałam biopsję węzłów chłonnych w trakcie operacji od czasu operacji ręka boli od łokcia aż do ramienia łącznie z łopatką w ostatnich dniach zauważyłam że jest obrzęknięta ćwiczenia nie pomagają masaż limfatyczny też nie może macie jakieś sposoby aby złagodzić ten ból dodam że nawet dotykanie przedramienia bolesne z góry dziękuję za pomoc

Agaba190 (offline)

Post #2

09-08-2018 - 19:50:08

k/Warszawy 

Mnie pomagały (na ból łopatki) zimne (zamrożone) okłady. Oczywiście zawinięte w ścierkę, żeby nie dostać odmrożeń. Co do obrzęku, to pokaż lekarzowi. Powinien zlecić rehabilitację.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Wiola1975 (offline)

Post #3

09-08-2018 - 19:58:24

Dziękuję za szybką odpowiedź rehabilitację skończyłam jakieś trzy tygodnie temu nic nie pomogło myślę że nawet gorzej lekarz onkolog stwierdził że to jest efekt uboczny i tyle będę na wizycie u innego onkologa zobaczę co mi powie a z okładami wypróbuję

Agaba190 (offline)

Post #4

09-08-2018 - 20:08:53

k/Warszawy 

Przykre, że lekarze onkolodzy "olewają" tzw. skutki uboczne operacji i późniejszego leczenia. Miałaś biopsje węzła, czy wyciętego wartownika/wartowniki?.
Na pewno powinnaś kontynuować masaż. Mam nadzieję, że uzyskałaś informację jak go robić. Jeżeli nie to wpisz w google - masaż ręki po operacji wycięcia węzłów i obejrzyj filmy.
Chodziłam kiedyś prywatnie na masaże do specjalisty od amazonek i on zaczynał masaż od udrożnienia węzłów śródpiersiowych, podobojczkowych i pachwinowych ( to nie pomyłka). Zaskoczył mnie na pierwszym masażu jak kazał zdjąć spodnie duży uśmiech . Później masował ramię i na końcu delikatnie masował rękę w kierunku do góry i "przepychał" chłonkę do tych uruchomionych wcześniej węzłów. Najlepiej jak byś poszła na kilka takich masaży (ale naprawdę do specjalisty) i później można sobie robić masaż w domu.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Wiola1975 (offline)

Post #5

09-08-2018 - 20:13:37

Powiem szczerze że nie wiem czy usunięty został wartownik jeden lekarz mówi że nie inny że tak w wyniku mam że znaleziono 4 węzły chłonne chyba znam taka rehabilitantkę spróbuję z nią pogadać o takim masażu dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie a jeżeli chodzi o sposób masażu to mam broszurkę na ten temat

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 09-08-2018 - 20:15:33 przez Wiola1975.

Agaba190 (offline)

Post #6

09-08-2018 - 20:24:17

k/Warszawy 

Jeżeli w wyniku napisano, że znaleziono 4 węzły chłonne tzn., że usunięto Ci 4 szt. węzłów.

Mark Twain

Wiola1975 (offline)

Post #7

09-08-2018 - 20:59:12

I tego się trzymam właśnie . W październiku druga operacja ciekawe czy też mi drugą rękę uszkodzą niechcący

zuzanna (offline)

Post #8

05-09-2018 - 20:32:20

Gdynia 

dziewczyny z obrzekiem limfatycznym w Słupsku po nowym roku dr,Maliszewski bedzie robił przeszczep wezłów chlonnych zainteresowane prosze o kontakt ze mną wiem co nieco na ten temat pozdrawiam

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 455
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018