Problem z różą.

Wysłane przez justyna81 

Al_la (offline)

Post #1

18-08-2014 - 11:36:24

k/Warszawy 

Myślę, że to dobry pomysł ok

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

rzeczka11 (offline)

Post #2

18-08-2014 - 11:55:30

Dziekuje rowniez Al_la. Siostre leczy kilku dermotologów

rzeczka11 (offline)

Post #3

18-08-2014 - 12:34:59

dzieki Al_la .
Ogladało ja kilku dermatologów. Ale najpierw onkolog miesiąc temu.
To zaczerwienienie wystepuje na całym dekolcie. Sa i wybroczyny , zaognione. Nieładnie to wygląda.
Jestem troche zbulwersowana, gdyz siostra od miesiąca chodzi do dermatologa gdzies raz w tygodniu i ją wszyscy ogladaja i miala antbiotyk jakies inne leki i co z tego. Dziś z kolei dermatolog skierował na wymaz do Zakaźnego Potem ja odesłano do lekarza rodzinnego, zeby ja osłuchał, no ok pluca czyste, ale za to grzybica po antybiotyku.

Moje pytanie jest takie - Czy nie mozna jakoś kompleksowo przebadac? A nie do róznych lekarzy. Taka osoba po takim leczeniu to powinna podlegac cały czas pod CO. Tam z kolei jest zarejestrowana na koniec wrzesnia . Jestesmy troche zagubione

rzeczka11 (offline)

Post #4

26-08-2014 - 18:40:02

Mam cos do napisania na ten temat.
Jestesmy po konsultacji u onkologa. Za dwa dni bedzie pobrany wycinek, jest juz po przeswietleniu pluc i pobrana krew na markery) nie znamy jeszcze wynikow
Mimo to od poniedzialku chemia. Chemioterapeuta zobaczyl i juz. A wiec jednak. Z tym nie ma zartów. Nie ma co sie ludzic. Gdy cos niepokojacego sie pojawi trzeba byc czujnym.

tanieka (offline)

Post #5

17-09-2015 - 19:04:07

Witam,

Drogie Panie, moja mama jest już 5 lat po mastektomii i czwarty raz zmaga się z różą. Ile u Was trwała ta choroba? Ostatnio mama zachorowała półtora tygodnia temu. Przez tydzień brała antybiotyk, ale zaczerwienienie nie zeszło, tylko zbladło. Morfologia niby w porządku, ale OB 46 - czy to normalne? Martwi mnie to OB. Lekarz rodzinny zalecił dalszą kurację antybiotykiem.

Al_la (offline)

Post #6

18-09-2015 - 09:23:57

k/Warszawy 

OB wskazuje na ciągle utrzymujący się stan zapalny. Może antybiotyk mało skuteczny...

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

amazonka1964 (offline)

Post #7

24-12-2016 - 09:44:34

Witam.
Przed wczoraj wieczorem nagle zaczęła boleć mnie reka po stronie operowanej. Wieczorem miałam dreszcze i wysoka gorączkę. Pojawił się rumień od łokcia wzwyż. Rumień jest gorący. Nie napięty. Byłam wczoraj u lekarki . nie była przekonana że to róża Ale dała amoksiklav. Dzisaj jest 2 dzień jak biore. Nie pokoi mnie jednak to że dzisiaj ten rumień jakby się jeszcze rozszerzył aż do pachy prawie. Czy to jest normalne ?

Tomasz. (offline)

Post #8

24-12-2016 - 13:26:53

Pruszków 

Należy pilnie wykonać morfologię z rozmazem i CRP. W razie gdyby to była róża będzie podwyższone CRP i neutrofile (granulocyty). Należy bezzwłocznie podać antybiotyki aby nie dopuścić do zapalenia naczyń limfatycznych w zajętej kończynie.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 488
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018