Aparaty do drenażu limfatycznego

Wysłane przez Al_la 

Al_la (offline)

Post #1

13-05-2010 - 16:44:04

k/Warszawy 

[www.drenaz-limfatyczny.adverti.com.pl]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

aagunia (offline)

Post #2

24-08-2010 - 10:43:28

Zastanawiam sie nad zakupem takiego aparatu - dokładnie chodzi mii o BOA Mini, czy któraś z Was ma, używa, poleca?
przez te panujące tego lata upały moja łapka dziwnie spuchła - a dokładnie 1 cm ( w stosunku do zdrowej) powyżej łokcia w obrębie ok 5 cm.
Chodziłam codziennie przez 3 tygodnie na masaż , ale przyniosło tylko lekką ulgę, stała się nie " ciężka" po tygodniu " nie chodzenia" jest znowu tak samo. a no i może zakupić rękaw na noc? No i zakupię chyba jakąś maść, tabletek łykać nie chce, jakiś uraz mam....

zuzanna (offline)

Post #3

24-08-2010 - 20:40:40

Gdynia 

mnie aparat nie pomaga...

oleole (offline)

Post #4

02-12-2010 - 11:18:39

Aparaty dp drenażu limfatycznego nie stosuje się w przypadku tzw. obrzęku wtórnego, czyli np. w przypadku uszkodzeń układu w wyniku operacji. To znaczy stosuje się w wielu miejscach, nawet sa refundowane zabiegi tym aparatem, ale to jest błąd i po kilku latach obrzęk jest b.trudnu do odprowadzenia. Aparaty są na obrzeki odwracalne, pierotne lub tłuszczowo-limfatyczne (np. bryczesy na udach). Nie wiem, co robić, gdy świat fachowców ogarnia bezmyślność sad smiley

kowalskafizjo (offline)

Post #5

10-04-2011 - 22:36:31

Katowice 

Witam!
Aparat do drenażu limfatycznego możemy stosować w obrzęku wtórnym ale tylko jako uzupełnienie ,wspomaganie wcześniej wykonanego manualnego drenażu limfatycznego. Nie stosujemy nigdy jako jedyną formę terapii przeciwobrzękowej ponieważ jest to zbyt mocny bodziec dla wcześniej nie przygotowanych naczyń i ujść układu limfatycznego.Stosowanie tylko aparatu może doprowadzić do powiększenia się obrzęku.
Jeśli korzystacie z takich aparatów to pod okiem terapeuty i pamiętajcie im więcej komór w rękawie tym lepiej.
Pozdrawiam Monika
www.rehabilitacjapomastektomii.

izoldatkd (offline)

Post #6

26-05-2014 - 12:47:45

Witam, czy ktoś posiada informację o tym, czy aparat do drenażu jest refundowany przez NFZ w chociaż kilku % ??
Bardzo prosiłabym także o kontakt rehabilitantkę / rehabilitanta który posiada wiedzę w materii drenażu limfatycznego po zabiegu matektomii.
Każdy kto będzie chciał mi pomoc, bardzo proszę o kontakt w wiadomości prywatnej smiling smiley

Z góry Wam dziękuje smiling smiley !!!

Ket555 (offline)

Post #7

03-05-2015 - 11:28:50

Włocławek  

Witam czy ktoś chciałby odsprzedać aparat do drenażu ?

izoldatkd (offline)

Post #8

04-05-2015 - 08:56:53

Nie wiem...czy ktos czyta te posty. Minął rok, a ja nigdy nie otrzymałam żadnej odpowiedzi sad smiley

Al_la (offline)

Post #9

04-05-2015 - 09:04:12

k/Warszawy 

Być może nikt nie kupował takiego aparatu i nie wie, czy jest refundowany.
A rehabilitantka też niekoniecznie jest zarejestrowana na naszym forum.

Może skontaktuj się z najbliższym klubem amazonek. Być może korzystają z pomocy rehabilitantów.

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Agaba190 (offline)

Post #10

04-05-2015 - 19:35:35

k/Warszawy 

Chyba najprościej zapytać w NFZ czy refundują zakup takiego aparatu.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

kasiaamazonka (offline)

Post #11

31-05-2015 - 11:10:54

Łódź 

Droga izoldatkd,

Ja kupiłam wiele lat taki aparat do drenażu limfatycznego w Adverti w Łodzi i jestem baaaardzo zadowolona z rezultatów. Aparat się nie psuje i jest naprawdę dobry. Wcześniej widziałam takie w ośrodku rehabilitacyjnym i dlatego pomyślalam że jeśli oni taki stosują to z pewnością jest dobry i sprawdzony.

Jeśli chodzi o refundację z NFZ to niestety muszę Cię zmartwić... szansy na refundację od nich nie ma na tego rodzaju sprzęt. Z jednej strony jest to drogi zakup, ale z drugiej strony... jak podliczyć pieniądze na prywatne zabiegi to z pewnością błyskawicznie się zwróci.

Jeśli masz jakieś pytania, pisz śmiało.

Kasia

Al_la (offline)

Post #12

30-11-2015 - 12:36:23

k/Warszawy 

Zapowiada się ciekawie [naukawpolsce.pap.pl]
Dobrze jest mieć taki wynalazek w domu, bo nie trzeba daleko jeździć. Ja na Ursynów do CO mam 2 godz. w jedną stronę 3. autobusami, więc mi się nie chciało i obrzęk mi się utrwalił. Interesuje mnie cena uśmiech

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 402
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018