Sanatorium Uzdrowiskowe NFZ

Wysłane przez akwe 

Magda (offline)

Post #1

12-05-2013 - 15:51:06

Jastrzębie Zdrój 

z jednego na drugi wypoczynek pojedziesz a co...hulaj duszo rotfl jak szaleć to szaleć

basiap1 (offline)

Post #2

15-05-2013 - 20:53:51

Witam! Ja jestem z małopolskiego funduszu u nas sie tak czeka.smutny: Dzisiejszy moj nr to 3999. Myśle,ze pojade w lipcu. D,zwoniłam do nich i też mi tak powiedziano, ale strasznie spowalniały ubywające nr. No cóz zobaczymy...Pozdrawiam wszystkich czekającychpapa

basiap1 (offline)

Post #3

15-05-2013 - 20:55:39

Janina.S
Basiup , jeżeli masz na skierowaniu zaznaczony ten obrzęk to duża szansa że dostaniesz Ustroń .
A swoją drogą to długo jakos czekasz - już za chwilkę 2 lata ...hmmm.

Mnie minęło 18 m-cy jak czekam i sprawdzam w necie kolejkę - który to juz nr mam i kiedy pojadę.
W kwietniu byłam coś ok 10 tys i liczyłam na sierpień/ wrzesień no i sprawdzam sobie przedwczoraj a tu ...
niespodz. nie ma numeru tylko informacja że ...."minęło 18 m-cy od dn, zakwalifikowania i moje skierow. zwrócono
do lekarza kierującego/rodzinnego"....

Czy któraś z Was tak miała ? ..podobno kolejka nie przepada ale ile to znowu potrwa ?
Muszę iść do mojej rodzinnej i popytać i znowu czekać i sprawdzać .

basiap1 (offline)

Post #4

15-05-2013 - 21:04:13

Tak to wlasnie jest po 18 miesiącach musisz zaktualnic wniosek do sanatorium . Po prostu idz do lekarza, ktory Cie tam kierował,a on wszystko uzupełni. To nie opozni Twojej kolejki i z niej nie wypadaszuśmiech. Po około 1,5 miesiąca zobaczysz w przeglądarce swój przesuwający sie do przodu nr. Pozdrawiamcalus

Becia (offline)

Post #5

18-05-2013 - 17:06:05

Siemianowice Śląskie 

miesiąc po złożeniu wniosku do NFZ dostałam odpowiedź:
"...
W oparciu o analizę dokumentacji medycznej lekarz specjalista zakwalifikował panią na UZDROWISKOWE LECZENIE SANATORYJNE DOROSŁYCH o profilu leczenia: CHOROBY GÓRNYCH DRÓG ODDECHOWYCH (LARYNGOLOGIA)
...
Przewidywany czas oczekiwania na realizacją skierowania na leczenie uzdrowiskowe wykosi około 26 miesięcy. Jednocześnie informujemy, iż na dzień sporządzenia niniejszego wydruku jest Pani 92493 osobą oczekującą w kolejce na UZDROWISKOWE LECZENIE SANATORYJNE DOROSŁYCH
...
"

a ja myślałam, że jestem pacjentką onkologiczną

"Życie nie po to jest, by się spieszyć.
Życie jest po to, by się życiem cieszyć."

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 18-05-2013 - 17:07:10 przez Becia.

sasky7 (offline)

Post #6

18-05-2013 - 18:25:34

Warszawa 

Becia
(...) ... jest Pani 92493 osobą oczekującą w kolejce na UZDROWISKOWE LECZENIE SANATORYJNE DOROSŁYCH (...)

szok bez komentarza bezradny

Zleci, jak z bicza trzasł chichot

Janina.S (offline)

Post #7

11-06-2013 - 10:37:39

widły Soły i Wisły 

...pewnie ze zleci , ja też zaczynałam od ok 60 tyś w listopadzie 2011r. i już /dopiero mam 6300.
Chyba ze 3 m-ce jeszcze poczekam .

.....jeśli niebo spada nam na głowę to nie po to by się z nas śmiać
....... lecz by podziwiać patrząc jak się podnosimy.
...

Jaggoda0 (offline)

Post #8

14-06-2013 - 22:45:53

Stargard  

też czekałam 18 miesiecy miałam numer 99876 w kwietniu dostałam powiadomienie że mam termin na 20 czerwca w sumie 20 miesiecy od złozenia wniosku jadę do Połczyna Zdroju podreperować kręgosłup oj sypie sie juz cool smiley...mam nadzieje ze jak wróce bede skakać takhot smileyhot smiley

Życie Jest Darem Od Boga Więc Czemu Za Nie Płacimy...???...

basiap1 (offline)

Post #9

29-06-2013 - 19:06:27

Witam! Czekałam dwa lata z kasy małopolskiej,ale się doczekałam. 1.08 wyjeżdzam do Iwoniczahuranareszcie. Był ktoś może w Białym Orle? A może z którąś z Was się spotkam? Pozdrawiamrotfl

barbara (offline)

Post #10

29-08-2013 - 10:53:00

Tczew 

Może któraś wybiera się w okresie od 26 x do 16xi 2013 do Ustki .Tam właśnie mnie skierowali na choroby reumatologiczne. Do sanatorium "Promyk" , a może któraś tam była i napisze swoją opinię? Bardzo proszę. buziaki

lucynka1955 (offline)

Post #11

19-09-2013 - 18:38:27

Koszalin 

Witam. Jestem nowa na tym forum. Mam takie malutkie pytanko. Dostałam skierowanie do sanatorium na dzień 01.12.2013 do Szczawna Zdrój. Może któraś z Pań była lub wybiera się tam również. Byłabym wdzięczna za jakąś podpowiedź, jak tam jest. Mam różnież problem z dojazdem i jeżeli ktoś się wybiera to na pewno byłoby mi raźniej wybrać się w taka podróż w towarzystwie. Pozdraiwam .

Janina.S (offline)

Post #12

20-09-2013 - 16:01:46

widły Soły i Wisły 

Dokładnie 2 lata czekałam na turnus i w końcu się doczekałam .
Dostałam przydział do Krynicy - Continental - super osrodek ale .. na 25X do 15 listopad.
Zrezygnowałam bo z kilku powodów mi nie pasowało .
Teraz mam w ręku skierowanie do MUszyny - REVITA ...czy ktoś był może w tym ośrodku ?
W necie zobaczyłam , poczytałam - wygląda całkiem , całkiem - na miejscu się okaże.
Jadę już w najbl. pon. 23.09 - 14.10 . uśmiech

...

sasky7 (offline)

Post #13

10-03-2014 - 20:00:23

Warszawa 

Nie wiem, czy piszę we właściwym wątku - w razie czego proszę o przeniesienie oczko

Skierowanie "z różową kokardką" wysłałam w połowie maja 2013r. bezpośrednio na adres Sanatorium Uzdrowiskowego "Rosomak" w Ustroniu.

Dziś dostałam od nich pisemko (czyli czekałam na decyzję ... 10 miesięcy):

"Uprzejmie informujemy, że skierowanie na Rehabilitację Onkologiczną zostało zakwalifikowane do przyjęcia w dniu 23.04.2014 od godz. 12:00. Opuszczenie sanatorium nastąpi w dniu 14.05.2014 po śniadaniu do godz. 9:00".
I kilka szczegółów...
... ale zero tematu cen i opłat.

Czy to znaczy, że płacę tylko za dojazd i opłatę klimatyczną? chichot

babciamania (offline)

Post #14

11-03-2014 - 21:25:22

Zamość 

Sasky,
płacisz tylko za dojazd, reszta jest free.
W Rosomaku jest super, właśnie wróciła moja koleżanka i jest tak samo zadowolona jak ja byłam. Pokoje są 3-osobowe, czasem zdarza się, że skład w pokoju się zmienia, bo co tydzień część osób odjeżdża, przyjeżdżają nowe. Wszystkie zabiegi sa na miejscu. Na parkietoterapię chodziłyśmy do sąsiadów, ale czasem zdarzało się, że spotykałyśmy się w barku w Rosomaku. Jest to mało ciekawe miejsce, może ze względu na właściciela, ale jak już się tam pojawiałysmy całą babską bandą, to rozkręcała się zabawa. Polecam Ci wycieczki, Cieszyn jest piękny, można też zajrzeć do Bielska Białej, Wisły, ale w Ustroniu tez jest sporo fajnych miejsc do oglądania. Polecam tez pyszne ciacha w cukierni w centrum. A tak w ogóle, to zazdraszczam i chyba wybiore się do Ustronia prywatnie. Pozdrawiam.

babciamania (offline)

Post #15

11-03-2014 - 21:28:22

Zamość 

no tak, znowu przypaliłam, nie zauważyłam, że to stary wątek, chyba zamilknę

sasky7 (offline)

Post #16

11-03-2014 - 22:09:36

Warszawa 

Dzięki za wskazówki uśmiech

Wątek ... może i stary, ale mój wpis, na który odpowiedziałaś, był z wczoraj, tak że spoko oczko

P.s. Jak pomyślę, że "moja" ukochana Brenna - za górką, to mi się już buzia uśmiecha.
I Wisła-Malinka ...
... i Szczyrk blisko.
Szkoda, że dzień jeszcze dość krótki, a wolne ... tylko w niedzielę.

Pożyjemy - zobaczymy ! uśmiech

Tunia50 (offline)

Post #17

07-01-2015 - 11:12:17

CZy była któraś z Was w sanatorium w Cieplicach?Jeśli tak-to proszę napisać gdzie -co polecacie?.Chciałabym mieć jak najwięcej zabiegów hydro i na maxa wykorzystać czas na rehabilitację.CZytałam że Cieplice-to termalne wody.U mnie osteoporoza więc myslę,że Cieplice jak najbardziej.I czy można do wniosku dołączyc prośbę z konkretną miejscowością?Wkrótce powinnam dostać skierowanie(może w połowie roku)czekam drugi rokz NFZ.Interesuje mnie taki ośrodek w Cieplicach gdzie będzie schludnie czysto i pokój będzie 1 osobowy-komfortowy.Proszę o info.buziak

Jaggoda0 (offline)

Post #18

14-01-2015 - 22:32:15

Stargard  

witaj Tunia nie byłam w Cieplicach , ale co do miejscowosci to ja nie mam szczęścia ostatnioprzewraca_oczyzawsze piszę we wniosku góry a NFZ daje mi to co im pasuje nasz zachodniopomorski fundusz uparł sie ostatnio na Połczyn Zdrój jadę znów tam od 3 marca na 28 dniduży uśmiechna zabiegi nie narzekam ostatnio dali mi wszystko o co prosiłam , choć teraz jadę do "GRYFA" ostatnio byłam w" MARCIE"ale Gryf słynie z rechabilitacji amazonek myślę ze podreperuje swoje zdrowie może ktoś tez bedzie w tym terminie ? Pozdrawiam

Życie Jest Darem Od Boga Więc Czemu Za Nie Płacimy...???...

klaudyna567 (offline)

Post #19

14-02-2015 - 21:40:09

Lublin/Nałęczów 

Witam, ja mam pytanie odnośnie wyjazdu do sanatorium z NFZ - skierowanie wypisywała mi lekarz rodzinna i złożyłam w NFZ - dostałam odpowiedź odmowną:

"Ww skierowanie nie może zostać potwierdzone z powodu przeciwwskazania.Dokumenty medyczne odesłano do lekarza wystawiającego skierowanie na leczenie uzdrowiskowe. szczegółowych wyjaśnień udzieli lekarz kierujący.
Nowotwór złośliwy sutka w ostatnim roku jest przeciwwskazaniem do leczenia uzdrowiskowego.

Napiszcie jakie schorzenie ma wpisać lekarz rodzinny na tym skierowaniu, żeby udało mi się pojechać, jestem po operacji, chemii i radioterapii, skończyłam w październiku.

Będę wdzięczna za pomoc.

"To co zyskujesz przeżywszy ciężkie życie, zyskujesz na wieczność"
Michael Newton - Przeznaczenie dusz

Krynia58 (offline)

Post #20

15-02-2015 - 13:23:10

Warszawa 

Klaudyno, poczytaj może ten wątek
[amazonki.net]
Wydaje mi się że w naszym wypadku bardziej wchodzi w grę placówka rehabilitacyjna, a nie uzdrowiskowa.
Na jakim etapie leczenia obecnie jesteś? Pracujesz, czy przebywasz na zwolnieniu?
Ja byłam w sanatorium 9 miesięcy po operacji, wysłał mnie tam ZUS z tzw. prewencji rentowej.
Oni kierują do miejsc przeznaczonych głównie dla amazonek- chodzi tu o właściwą rehabilitację.

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński

szama (offline)

Post #21

15-02-2015 - 16:39:13

Kraków 

Tak Kłaudyno, Krynia ma rację. Na NFZ nie ma co liczyć, natomiast z ZUS-u nie ma problemu (poznałam dziewczyny, którym udało sie nawet 2 razy w roku skorzystać z wyjazdu do sanatorium w ramach prewencji rentowej). Ja późno się o tym dowiedziałam i dopiero 2 lata temu skorzystałam z tej możliwości. Teraz przeszłam na emeryturę i niestety już nie mogę z tego typu wyjazdów korzystać. Zorientuj się w Twoim Oddziale ZUS jak to wygląda.....u mnie wystarczyło skierowanie od lekarki rodzinnej i na wyjazd czekałam niecałe 3 miesiące. Takie wyjazdy są bezpłatne. Pozdrawiam buzki

uśmiech nic nie kosztuje, a tak wiele znaczytak

Janina.S (offline)

Post #22

17-10-2016 - 19:14:34

widły Soły i Wisły 

Janina.S
uśmiech ....., bo za miesiąc to ja jeszcze w Krynicy będę wodę popijać i Kiepurowe zabytki odwiedzać uśmiech

i pomyśleć że po trzech latach mogę to znowu dokładnie zacytować uśmiech
Mam skierowanie do Krynicy , Nowy Dom Zdr, ale termin no niech to kaczka kopnie 17 XI/ 8 XII czyli jesień/ zima a pogoda no cóż
wielka niewiadoma i tylko mam nadzieję ze ciut sypnie aby biało było i ciut_ciut przymrozi aby wirusy wybiło - takie moje życzenie i już .
Lubię góry , uwielbiam Krynicę - byłam już 2 razy i wcale się tam nie nudziłam .
Fajnie to będzie jeżeli ktoś się tu odezwie i napisze że też do Krynicy jedzie w tym czasie - czekam , czekam .uśmiech

...

dziubas (offline)

Post #23

17-10-2016 - 22:02:10

Gdańsk 

Janinko! Gratuluje i zazdraszczam!!! serce

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat
po 8,5 roku rak endometrium, operacja unowoczesniona z resekcja macicy, przydatków, węzłów biodrowych i brzusznych i wyrostka robaczkowego, rak pierwotny, rokowania dobre, stan zaraz po operacji i póżniej - bardzo dobry, oblgatoryjnie naświetlania - wybrałam narazie tylko brachyterapię, na kikut macicy, do tamoxiffenu juz nie wróciłam

bbozena (offline)

Post #24

07-01-2017 - 08:01:48

Proszę o radę. Do tej pory jeżdziłam na rehabilitację dla amazonek z ZUS w góry, byłam też w Ustroniu w Rosomaku na turnusie obrzęku limfatycznego.Teraz chciałabym pojechać z NFZ nad morze. Jestem już 5 lat po zakończeniu leczenia więc mogę skorzystać z sanatorium z funduszu. W jakim ośrodku nad morzem jest sanatorium dla amazonek i równocześnie leczą kręgosłup. Będę wdzięczna o pomoc . Pozdrawiam.

dziubas (offline)

Post #25

07-01-2017 - 13:37:39

Gdańsk 

tak na szybko-Stegna, co do innych to sie rozejrzę

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat
po 8,5 roku rak endometrium, operacja unowoczesniona z resekcja macicy, przydatków, węzłów biodrowych i brzusznych i wyrostka robaczkowego, rak pierwotny, rokowania dobre, stan zaraz po operacji i póżniej - bardzo dobry, oblgatoryjnie naświetlania - wybrałam narazie tylko brachyterapię, na kikut macicy, do tamoxiffenu juz nie wróciłam
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 473
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022