Jak załatwić sanatorium rehabilitacyjne?

Wysłane przez Amazonki.net 

debora48 (offline)

Post #1

25-11-2011 - 15:44:55

Kozienice 

Brodka, jeszcze na początku roku wystarczyło,że lekarz onkolog napisał stopień obrzęku np u mnie napisał 2 i 3, ale też ze mną na sali były dwie dziewczyny, które nie miały obrzęku i tez były rehabilitowane zapobiegawczo tak jak ja z obrzękiem. Teraz jest dużo chętnych i pewnie większe wymagania.
Ja na twoim miejscu to bym poszła na oddział rehabilitacji, żeby jakaś siła fachowa (lekarz, mgr reh) pomierzyła i wpisała w kartę.
Moją znajomą w listopadzie chcieli odprawić, bo nie miała obrzęku,ale wytłumaczyła,że jest po złamaniu tej chorej ręki i pół roku temu jak wysyłała skier. to obrzęk był. Wróciła zadowolona.

brodka (offline)

Post #2

25-11-2011 - 17:10:00

daleko od Krakowa 

Dziękuje Deborko buziak
Mam obrzęk 1 cm w tej chwili ale nie wiem czy to wystarczy.
U mnie obrzęk się zmienia jeszcze rok temu obrzęk był większy ,po rehabilitacji jest znaczna poprawa,byłam w Iwoniczu ,miałam tam masaż pneumatyczny.
Ale ból ręki się nie zmienia...........myślałam że czy dłuzej od operacji tym łapka będzie lepsza tz bez bólu.,a tu figa ......

debora48 (offline)

Post #3

25-11-2011 - 18:28:50

Kozienice 

Brodka, ja obrzęku dostałam jak byłam na radioterapii, 2 mies po operacji, zaraz zaliczyłam 2 tyg rehabilitacji i bez zmian, ale chcę Ci powiedzieć ,że mieszkała ze mną w pokoju kobitka (obustronna) która dostała obrzęku całej łapy 18 lat po operacjach.
Wcześniej czy później różne zmiany mogą nas dopaść....zmiana pogody i też odczuwam, podszczypuje, pobolewa.
Papier z pomiarami załatwiaj i wysyłaj, tylko niech napiszą obrzęk st 1, 2.

danka58 (offline)

Post #4

01-12-2011 - 11:54:39

k/Gniezna 

Dostalam skierowanie na turnus rehabilitacyjny dla amazonek do sanat. Wrzos w Ciechocinku od 22.08-5.09.2012 r. Częściowo jest on finansowany przez NFZ a i tak musze dopłacic 950 zł.Nie lapie sie on na dofinansowanie z CPR. Bylam juz w tym sanatorium 2 lata temu na turnusie rehabilit. ale prywatnie. Bylam bardzo zadowolona. W sanatorium tym prowadza jakis program dla amazonek dofinanowywany z nfz.. Wyslalam do nich maila, że chce skorzystac z trurnusu rehabilitacyjnego dla amazonek. Przyslali mi formularz do wypełnienia. Nie musiał jego nawet potwierdzac lekarz. Czekałam rok.
Czekam jeszcze na sanatorium z ZUS=u. Oj wyrehabilituje sie w tym nowym roku. Oby zdrowie dopisalo.

W życiu piękne są tylko chwile i dla tych chwil warto żyć.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 01-12-2011 - 11:55:36 przez danka58.

kaziulka155 (offline)

Post #5

29-12-2011 - 21:33:40

Ostrzeszów 

Witam was serdecznie,dostałam skierowanie do ROSMAKA na luty,na skierowaniu onkolog napisał mi ze obrzek mam sredni,obawiam sie czy moj długi staz nie bedzie powodem do odesłania mnie do domu,moze ktos ma na ten temat jakies wiadomosci.

ToJa (offline)

Post #6

29-12-2011 - 22:07:43

skoro dostalaś skierowanie, to nib dlaczego mieliby Cie odeslac do domu niezdecydowany

Magda (offline)

Post #7

30-12-2011 - 08:36:53

Jastrzębie Zdrój 

bezradnyja po raczku nie wiedziałam że można się starać na leczenie po szpitalne...po 3 latach od operacji onkolog wypisała mi skierowanie do Rosomaka na obrzęk 2 stopnia...odrzucili mi papiery i napisali że 3 stopień się kwalifikuje... co 2 lata można korzystać...teraz jadę do sanatorium z NFZ płacę za pokoik...a wtedy po szpitalne miałabym gratis...oczko

krysia025 (offline)

Post #8

24-01-2012 - 12:08:41

Choszczno 

Dziewczyny jeżeli ja jestem po operacji oszczędzającej bez usunięcia węzłów z zakończoną radioterapią 18.01.2011 rok czy mam szanse dostać sanatorium w Ustroniu bo nie wiem czy warto chodzić po lekarzach i zawracać sobie głowę jak ma się okazać ze mi tak jak z zus mi odrzucił 2 razy poszpitalne.A we stare bywalki na salonach sanatoryjnychuśmiechmacie w tej kwestii rozeznanie

Kela (offline)

Post #9

24-01-2012 - 12:48:31

Krysiu, ciężko dostać sanatorium w Ustroniu, pierwszeństwo mają amazonki z II/III stopniem obrzęku. Ostatnio pisała Brodka, że zażyczyli sobie kartę pomiaru obrzęku.
Może spróbuj z prewencji rentowej. Pobyt - 24 dni, ZUS pokrywa wszystkie koszty. Poszukaj wątku na forum, znajdziesz w nim dużo informacji.

krysia025 (offline)

Post #10

24-01-2012 - 13:07:06

Choszczno 

Kela dzięki za podpowiedz ale ja nie jestem na ręcie a od zus usłyszałam tyle przykrych słów że mam ich dosyć,pani orzecznik powiedziała mi że za państwowe pieniądze chce sobie wczasy urządzić. Po dwudziestu pięciu latach pracy w zakładzie w którym sumiennie odprowadzane są składki a ja w tym czasie byłam 14 dni na opiece jak mi mama umierała,ani jednego dnia zwolnienia lekarskiego jak wyszłam z tej komisji to dwa dni płakałam tak mi było przykro że tak mnie potraktowali

marysieńka (offline)

Post #11

24-01-2012 - 18:52:24

Konin 

Dziewczyny, ja wysłałam skierowanie do Ustronia na początku stycznia i parę dni temu otrzymałam zawiadomienie,że mnie przyjmą, ale czas oczekiwania do 12 miesięcy, bo zakwalifikowali mnie jako ,,stabilną" -lekarka wpisała obrzęk I i II stopnia(jadę na tzw.poszpitalne)

Kela (offline)

Post #12

24-01-2012 - 20:41:43

Krysiu
nie musisz być na rencie,
zajrzyj proszę do wątku o prewencji rentowej, tam wyjaśniałyśmy, jak to działa

mania (offline)

Post #13

30-01-2012 - 13:47:22

Szczecin 

Krysia025, jeśli jesteś pracująca, to rób jak Kela radzi; śmigaj do wątku sanatorium prewencyjne i załatwiaj, może się spotkamy na jednym turnusie pociesza

hania4 (offline)

Post #14

02-04-2012 - 23:14:35

Łódź 

Ja też tak jak marysieńka- wysłałam skierowanie w lutym
i dostałam dziś powiadomienie że
czas oczekiwania do 12 m-cyduży uśmiech

"Nie poddawaj się bezwolnie nieubłaganemu losowi.
W pełni wykorzystaj czas który będzie Ci jeszcze dany przeżyć"..
-Jan Paweł II-

anija63 (offline)

Post #15

10-06-2012 - 17:51:45

k Grudziadza 

Witam was chciałam sie zapytac o sanatorium ponieważ KRUS mi odmówił leczenia ponieważ jestem na recie z tego tytułu i przez 5 lat mi ono nie przysługuje wiec powiedzcie mi o jakie ja moge sie starac sanatorium jestem 2 lata po operacji czy moge wniosek złożyc do ZUS-u czy gdzie bo juz mnie to wszystko wku...a rechabilitacji mam bardzo mało czuje obrzek po prostu brak mi słów pozdrawiam smiling smiley

hania4 (offline)

Post #16

12-06-2012 - 19:51:38

Łódź 

Ja dzisiaj usłyszałam od rodzinnej że przez 5lat sanatorium nie przydzielą "takim" jak my ????
Tera to już nie wiem co jest grane....bo onka mi w styczniu napisała
skierowanie do Ustronia....i czekam
ale to "normalne" sanatorium chciałam złożyć...i czekać do następnego roku te 18 mcy... tym bardziej że zrezygnowałam w ubiegłym roku z sanatorium o które się ubiegałam przed chorobą...

Ale ciekawi mnie te 5 lat?? prawda to czy fałsz? myśli
Czy wam też tak gadają...jedni że można, drudzy że nie..bezradny
Napiszcie co wiecie ...tak

-Jan Paweł II-

Magda (offline)

Post #17

12-06-2012 - 20:02:38

Jastrzębie Zdrój 

uśmiechja składałam wniosek po 3 latach do NFZ...jedynie rodzinny doczepił zaświadczenie od onkologa żem Zdrowa...czekałam 20 miesięcy i byłam w Ustroniu...cudnie było uśmiech

Jaggoda0 (offline)

Post #18

12-06-2012 - 20:23:48

Stargard  

Haniu mi też odmówił NFZ dwukrotnie gdy składałam wniosek i pisemnie napisałi ze 5 lat jest zabronione wyjezdzać po chorobie ... teraz już bez obaw wyjezdzam i dołańczam wypis ze szpitala ....też czekam teraz od grudnia kolejka się przesuwa sprawdzam sobie w internecie miałam 9 tys numer teraz mam 5,8....więc te 15-18:miesiecy trzeba czekaćbezradny

Życie Jest Darem Od Boga Więc Czemu Za Nie Płacimy...???...

hania4 (offline)

Post #19

13-06-2012 - 11:25:06

Łódź 

Jaggoda0- ja to wobec Ciebie- jestem "świeżynka"
rok po operacji ...
ale chyba dziewczyny wyjeżdżały już po roku???
na turnusy rehabilitacyjne.
Mam tak duży obrzęk ręki że chciałabym wyjechać...
bo tu u nas kiepsko z rehabilitacją..załamka
Ustronie mnie zakwalifikowało, tylko trzeba czekać...myśli

-Jan Paweł II-

Danuta52 (offline)

Post #20

13-06-2012 - 13:07:35

wolsztyn 

Haniu ja byłam kilka razy na turnusie reh. wiem z własnego doświadczenia że na prawdziwą rehab, to nie ma co liczyć na takim turnusie , masaż linfatyczny trwa 10 - 15 min. na dłużej to oni nie mają czasu ,lepiej u siebie na miejscu załatw skierowanie i idz do masażystki , u nas w mieście jest jeden gabinet i też tak robią jak na turnusach - 10 min. a w innym prawdziwy masaż linfatyczny trwa 1 godz. ale trudno się dostać .

beata40 (offline)

Post #21

13-06-2012 - 17:18:45

Bieszczady 

Wybacz Danuta52, ale sanatorium w Ustroniu jest cudowne, wspaniałe i naprawdę pomocne. Hania4 czekaj cierpliwie, ja czekałam pół roku od złożenia i dostałam. Może efektów bardzo widocznych nie ma, ale był to dla mnie totalny relaks, edukacja, której mi w sumie brakło na początku walki z obrzękiem. Od 3 miesięcy powrotu z sanatorium mój obrzęk przynajmniej się nie powiększa, a to już dużo. Owszem kosztuje mnie to sporo wysiłku, zwłaszcza mojego, ale efekty są. Robię automasaż rano, ubieram rękaw na dzień, potem znów wieczorem automasaż i ubieram rękaw nocny. Od czasu do czasu się bandażuję sama, różnie wychodzi, ale ręka jest miękka i nie puchnie więcej. Dużo nią ruszam, kiedy nie jest opatulona to ją głaszczę, masuję, i w sumie normalnie jej używam, gdyż nie mam nikogo kto za mnie będzie robił nawet ciężkie prace domowe. Na pewno za 2 lata będę się starać ponownie o sanatrium. Nawet obrzęk można pokochać rotfl

Danuta52 (offline)

Post #22

13-06-2012 - 17:41:57

wolsztyn 

Beatka ja nie mam porównania z pobytu w sanatorium reh. tylko byłam kilka razy na turnusie reh. który trwał 2 tyg. i tak zapamiętałam masaże linfatyczne ,ostatni turnus zakończyłam 16 .05 i nic lepiej nie masowali .Może jest lepiej w Ustroniu , ale tam nie bylam i nie mogę potwierdzić .

hania4 (offline)

Post #23

13-06-2012 - 23:03:33

Łódź 

Danusiu- no tak, też zależy gdzie się jest.
Jednak Ustroń- to jak dotąd najlepiej przystosowane
Centrum Rehabilitacyjne dla Amazonek i dlatego liczę że tak jak Beatka pisze, pomogą i dalej nie będzie mi ręka puchła..myśli

-Jan Paweł II-

hania4 (offline)

Post #24

13-06-2012 - 23:20:35

Łódź 

beata40
Wybacz Danuta52, ale sanatorium w Ustroniu jest cudowne, wspaniałe i naprawdę pomocne. Hania4 czekaj cierpliwie, ja czekałam pół roku od złożenia i dostałam. Może efektów bardzo widocznych nie ma, ale był to dla mnie totalny relaks, edukacja, której mi w sumie brakło na początku walki z obrzękiem. Od 3 miesięcy powrotu z sanatorium mój obrzęk przynajmniej się nie powiększa, a to już dużo. Owszem kosztuje mnie to sporo wysiłku, zwłaszcza mojego, ale efekty są. Robię automasaż rano, ubieram rękaw na dzień, potem znów wieczorem automasaż i ubieram rękaw nocny. Od czasu do czasu się bandażuję sama, różnie wychodzi, ale ręka jest miękka i nie puchnie więcej. Dużo nią ruszam, kiedy nie jest opatulona to ją głaszczę, masuję, i w sumie normalnie jej używam, gdyż nie mam nikogo kto za mnie będzie robił nawet ciężkie prace domowe. Na pewno za 2 lata będę się starać ponownie o sanatrium. Nawet obrzęk można pokochać rotfl

To co napisałaś podbudowało mnie i pocieszyłobuziak
Ale ja jak narazie nie jestem tak systematyczna jak Ty w automasażu. Nie mam też tego rękawa.
Obecnie miesiąc chodzę na wirówkę i ćwiczenia na podwieszkach.
Efekt marny...- i zaczęłam prywatnie chodzić na drenaż limfatyczny aparatem Boa-
Ja też wszystko sama robię i to jest prawa ręka...ale trudno mi, bo jest ciężka jak "kilof" jednak...5 cm obrzęk..
Masz rację mnie też brakuje tej edukacji teraz do walki z obrzękiem,bo słabo działa w moim mieście rehabilitacja w tym kierunku.
Pozdrawiam Cięserce

-Jan Paweł II-

sokagn (offline)

Post #25

14-06-2012 - 15:49:57

Dąbrowa Górnicza 

Cześć dziewczyny. Nie wiem jak to z terminami bywa, czy 5 lat czy nie 5 lat. Aktualnie piszę z ośrodka w Polanicy Zdroju, dokąd skierował mnie ZUS w ramach prewencji. Operację miałam we wrześniu 2011, w marcu 2012 chemioterapię a do 23 kwietnia radioterapię. Po skończeniu radioterapii złożyłam wniosek do ZUS i już 31 maja wyjechałam na turnus. Nikt nie robił mi pomiarów obrzęku na dłuższą metę tylko jednorazowo na komisji. Mam tu 6 różnych zabiegów dziennie. Gimnastykę na lądzie i w wodzie. Masaże limfatyczne ręczne i mechaniczne BOA, podwieszania.

Magda (offline)

Post #26

14-06-2012 - 16:04:36

Jastrzębie Zdrój 

sokagn należy ci się jeszcze sanatorium po szpitalne do Ustronia...niech lekarz wypisze wniosek i jedź ...naprawdę warto

debora48 (offline)

Post #27

14-06-2012 - 16:25:43

Kozienice 

Haniu4, jak piszą dziewczyny czekaj cierpliwie na sanatorium w Ustroniu, jeśli od stycznia nie odesłali ci skierowania z odmową, to napewno jesteś zakwalikowana /zapisana w zeszycie/ i czekaj na pisemko z terminem pobytu. Jeśli się niecierpliwisz to znajdź nr do Rosomaka i zapytaj co i jak, bo tam kierują z obrzękami.
Ja byłam tam w marcu 2011, pisałam już na forum wcześniej/4 tyg/.....jest super

anija63 (offline)

Post #28

14-06-2012 - 20:23:46

k Grudziadza 

Witam was miło słuchajcie chciałam sie zapytac skoro u mnie KRUS mi odmówił sanatorium przez 5 lat i czytam ze NFZ tez nie jest za bardzo za wysyłaniem nas na rechabilitacje również przez 5 lat to gdzie ja moge sie z tym zwrócic aby skorzystac z takiego sanatoroim pozdrawiam i buzkizostawiam

hania4 (offline)

Post #29

14-06-2012 - 20:39:06

Łódź 

sokagn
Cześć dziewczyny. Nie wiem jak to z terminami bywa, czy 5 lat czy nie 5 lat. Aktualnie piszę z ośrodka w Polanicy Zdroju, dokąd skierował mnie ZUS w ramach prewencji. Operację miałam we wrześniu 2011, w marcu 2012 chemioterapię a do 23 kwietnia radioterapię. Po skończeniu radioterapii złożyłam wniosek do ZUS i już 31 maja wyjechałam na turnus. Nikt nie robił mi pomiarów obrzęku na dłuższą metę tylko jednorazowo na komisji. Mam tu 6 różnych zabiegów dziennie. Gimnastykę na lądzie i w wodzie. Masaże limfatyczne ręczne i mechaniczne BOA, podwieszania.

No i proszę sokagn- Twoja odpowiedź jest potwierdzeniem na to
że guzik prawda co mówią lekarze- jedni że można, drudzy że nie możnajezor
To już ja i anija63- mamy odpowiedź.hura
To naprawdę błyskawicznie po leczeniu sokagn- wyjechałaś..a oni nam
"starszyźnie" kit wciskają..takblee
Dzięki że odezwałaś się tej Polanicy- wypoczywaj i rehabilituj siębuzki

-Jan Paweł II-

hania4 (offline)

Post #30

14-06-2012 - 20:41:43

Łódź 

debora48- ja już jestem zakwalifikowana od lutego.smiling bouncing smiley

-Jan Paweł II-

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 529
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022