Jak załatwić sanatorium rehabilitacyjne?

Wysłane przez Amazonki.net 

hania4 (offline)

Post #1

14-06-2012 - 20:51:05

Łódź 

Magda- jeszcze Cię zapytam:jezor
czy ja ewentualnie po tym Ustroniu to załóżmy za pół roku
mogłabym się starać o "zwykłe" sanatorium?
- we wrześniu oddałam sanatorium na które czkałam długo...
ze względu na radioterapię, którą w tym czasie miałam.
czy to ma jakieś znaczenie teraz - do ponownego starania się ?
Jak myślisz..prosi

"Nie poddawaj się bezwolnie nieubłaganemu losowi.
W pełni wykorzystaj czas który będzie Ci jeszcze dany przeżyć"..
-Jan Paweł II-

ToJa (offline)

Post #2

14-06-2012 - 20:59:49

oczywiście, ze możesz starać się ponownie o "zwykłe" sanatorium
Jednak do wniosku musisz dołączyć oświadczenie, ze tamto skierowanie zwróciłaś, ponieważ miałaś radioterapie
i należałoby dołączyć dokument od kiedy do kiedy radioterapia była

ToJa (offline)

Post #3

14-06-2012 - 21:29:36

hania4
No i proszę sokagn- Twoja odpowiedź jest potwierdzeniem na to
że guzik prawda co mówią lekarze- jedni że można, drudzy że nie możnajezor
To już ja i anija63- mamy odpowiedź.hura
To naprawdę błyskawicznie po leczeniu sokagn- wyjechałaś..a oni nam
"starszyźnie" kit wciskają..takblee
haniu, należy rozróżnić sanatorium zusowskie od sanatorium nfztowskiego
ZUS wysyła bez najmniejszego problemu do sanatorium w ramach prewencji rentowej, szczególnie zależy mu (zusowi) na "uzdrowieniu" rencistów. Na sanatorium zusowkie nie maja szans emeryci. tutaj watek o sanatorium w ramach prewencji rentowej [amazonki.net]
NFZ natomiast to po pierwsze konieczność odczekania kolejki, po drugie trafienie na orzeczników, którzy zapoznali sie z nowosciami w dziedzinie raczka piersi> Niestety nie wszyscy sa świadomi, ze nie trzeba juz odczekać 5 lat od operacji.
Ja trafiłam na dokształconego uśmiech orzecznika i z nfztu pojechałam po 3 latach od operacji (wczesniej sie po prostu nie starałam, bo jeździłam na turnusy rehabilitacyjne)

hania4 (offline)

Post #4

14-06-2012 - 21:32:12

Łódź 

Dzięki To ja- za szybciuchną odpowiedźradocha
To oświadczenie to ja sama- redagujęchichot
"Łone" w NFZ-cie powinni mieć taką zapiskę...
chociaż hust wie.niedowiarek
tylko że moja rodzinna na to przedwczoraj- że trzeba 5 lat
i trallalala....
po poście sokagan- to gdzie tu prawda?
Poczekam jak odejdzie, bo odchodzi niebawem, gorzej jak następna powie to samo myśli

-Jan Paweł II-

hania4 (offline)

Post #5

14-06-2012 - 21:41:53

Łódź 

Zanim ja wysłałam, to już mi To ja odpisałaś..
no widzisz ja jestem krócej amazonką i nie wiedziałam
że nadal mamy niedoszkolonych orzeczników- bo wiem że te 5lat
to było dawniej..jak miałam pierwszą operację- i dostosowałam się wtedy do tego-ale teraz wiem że to się zmieniło.
Zapomniałam o turnusach rehabilitac. bo tam to chyba bez problemu jeżeli kasę na dotację mają uśmiech

-Jan Paweł II-

ToJa (offline)

Post #6

14-06-2012 - 21:48:58

w NFZecie mają bałagan - jeśli chcesz dostać to sanatorium to musisz sama udokumentować, ze poprzedni zwrot nie był Twoim widzi mi się
A rodzinna zapytaj na jakiej podstawie twierdzi, ze trzeba odczekac po operacji 5 lat
hehe , ręczę, ze powie, ze nie można zmieniać klimatu śmiech

Na turnus rehabilitacyjny możesz sie starać z MOPRu. Ale masz szanse na dofinansowanie w przypadku gdy posiadasz znaczny stopien niepełnosprawności, noooooo przy odrobinie szczęścia z umiarkowanym tez możesz dostać

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 14-06-2012 - 21:50:52 przez ToJa.

hania4 (offline)

Post #7

14-06-2012 - 23:06:22

Łódź 

To ja - zapytam "doktórkę" i na pewno powie o klimacie-na bank!chichot
Mam pierwszą grupę- to mogę startować w MOPS-ie
ale to póżniej- tylko teraz zbieram informacje, cobym doszkolona
była..rotfl
Tojka wielkie buziaki dla Ciebie za podszkolenie mnie calusserce

-Jan Paweł II-

amado (offline)

Post #8

15-06-2012 - 20:28:23

to z przepisów o sanatoriach NFZ:

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 lutego 2007 r. w sprawie zasad kierowania i kwalifikowania pacjentów do zakładów lecznictwa uzdrowiskowego załącznik nr 1 przeciwwskazania ogólne i kardiologiczne do leczenia uzdrowiskowego pkt. 19 stanowi: stan w przebiegu leczenia operacyjnego lub zachowawczego czerniaka złośliwego, białaczki, ziarnicy złośliwej, chłoniaków złośliwych i nowotworów nerki, jeżeli leczenie uzdrowiskowe ma nastąpić przed upływem 5 lat, w przypadkach pozostałych chorób nowotworowych przez upływem 1 roku od zakończenia leczenia.

hania4 (offline)

Post #9

22-06-2012 - 20:11:18

Łódź 

Dzisiaj się dowiedziałam że do Ustronia to se jeszcze poczekam
do końca roku- bezradny
w tym roku jest ponoć dużo dłuższa
"kolejka" niż w ubiegłym załamka

-Jan Paweł II-

wagado (offline)

Post #10

14-03-2013 - 10:42:01

krakow 

Czy po oszczedzającej operacji ( węzły czyste ) chemii i radioterapi moge starać się o sanatorium ? jestem na świadczeniu rehabilitacyjnym( 6 miesięcy)

mania (offline)

Post #11

14-03-2013 - 14:27:54

Szczecin 

jak jesteś na świadczeniu to najlepiej do sanatorium z tyt. prewencji ZUS. Byłam w zeszłym roku, a jestem po oszczędzającej i radio uśmiech

ToJa (offline)

Post #12

14-03-2013 - 15:34:50

wagadouśmiech
Oczywiscie, że mozesz skorzystać z leczenia sanatoryjnego i nie ma znaczenia jaką operacje miałaś ani jakie leczenie.
Tak jak pisze mania, możesz złozyć wniosek (wypełniony przez lekarza np. rodzinnego) o rehabilitację wramach prewencji rentowej (rak piersi jest jedną z chorób, które zus ma na "swojej liście"winking smiley. Tutaj sobie poczytaj o sanatorium w ramach prewencji rentowej [amazonki.net]
Możesz również złożyć wniosek do NFZ - sanatorium uzdrowiskowe [amazonki.net]
Jeśli masz stopień niepełnosprawności znaczny lub umiarkowany, to możesz starać się o turnus rehabilitacyjny.
No a skorojesteś na świadczeniu rehabilitacyjnym to miałas niedawno operację, a więc możesz starać się również o sanatorium poszpitalne [amazonki.net]

Jesteś krótko po leczeniu. Pomyśl czy masz tyle siły, aby teraz jechac do sanatorium. W ub. roku byłam razem z Marzeną_66 - ona była krótko po leczeniu. Stwierdziła, że chyba za wczesnie pojechała, nie mogła brać udziału w niektórych formach rehabilitacji, spacery ja męczyły, musiała dużo odpoczywać.

wagado (offline)

Post #13

23-03-2013 - 08:35:21

krakow 

Dziękuje za informacje! Pytałam o sanatorium bo za pół roku wybieram się do pracy!!!! Rehabilitacja przydała by się aby postawić mnie na pełne obroty. Dziewczyny trzymajcie siębuziakprzewraca_oczy

sasky7 (offline)

Post #14

23-03-2013 - 13:32:37

Warszawa 

Wątek - przeczytany.

"Prewencja rentowa", "sanatorium poszpitalne", "NFZ", "ZUS" ... .

Mam tylko jedno pytanie: z jakiego "tytułu" mogę starać się o wyjazd do sanatorium?, to znaczy w które drzwi mam zapukać? oczko

Resztę doczytam na właściwych stronach.

Jestem do czerwca na urlopie zdrowotnym, od września chciałabym wrócić do pracy.
Od pierwszej operacji minęło 9 miesięcy, od drugiej - 8. Właśnie zakończyłam chemioterapię i dowiedziałam się, że radioterapii nie będzie. Rehabilitowałam się od lipca 2012 do stycznia 2013.

Proszę o podpowiedź w sprawie tych drzwi do pukania uśmiech

ToJa (offline)

Post #15

23-03-2013 - 14:01:59

Najszybciej dostaniesz skierowanie na rehabilitacje z prewencji rentowej (czeka się od miesiąca do trzech miesięcy). Wydrukuj wniosek ze strony ZUS, lekarz (rodzinny lub onk) go wypisuje, zanosisz do zusu i czekasz na wezwanie uśmiech
Prewencja rentowa to to samo co ZUS - sanatorium bezpłatne
Na skierowanie z nfz czekasz ok. 1,5 roku do 2 lat - skierowanie częściowo płatne
a o poszpitalnym musisz sobie doczytać w odpowiednim wątku oczko

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 23-03-2013 - 14:02:37 przez ToJa.

Becia (offline)

Post #16

23-03-2013 - 15:30:30

Siemianowice Śląskie 

melduję, że wreszcie byłam u lekarki rodzinnej oddać wyniki badań co by mogła mi wypisać skierowanie do sanatorium...
miła ta moja dochtorka tak - spytała gdzie chcę pojechać, na co ja, że nad morze w okresie maj - wrzesień jezor... ciekawe czy mi się uda pojechać tam gdzie chcę i kiedy chcę myśli

"Życie nie po to jest, by się spieszyć.
Życie jest po to, by się życiem cieszyć."

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 23-03-2013 - 15:31:06 przez Becia.

Becia (offline)

Post #17

23-03-2013 - 15:51:08

Siemianowice Śląskie 

czy turnus rehabilitacyjny, to to samo co: UZDROWISKOWA REHABILITACJA W SANATORIUM UZDROWISKOWYM pyta.. taka jest jedna z możliwości do zaznaczenia na wniosku z NFZ... bo rozumiem, że sanatorium uzdrowiskowe to na wniosku: UZDROWISKOWE LECZENIE SANATORYJNE
może zadałam głupie pytanie wstydniś, ale chciałabym rozwiać swoje wątpliwości, bo chyba poprzedni post wpisałam w nieodpowiednim wątku niezdecydowany

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 23-03-2013 - 15:53:10 przez Becia.

ToJa (offline)

Post #18

23-03-2013 - 15:54:42

Becia
może zadałam głupie pytanie wstydniś, ale chciałabym rozwiać swoje wątpliwości, bo chyba poprzedni post wpisałam w nieodpowiednim wątku niezdecydowany
w nieodpowiednimuśmiech

Becia (offline)

Post #19

23-03-2013 - 18:19:47

Siemianowice Śląskie 

już się poprawiłam uśmiech

ToJko, specjalistko od sanatoriów i turnusów wszelakich chichot, dzięki buzki

sasky7 (offline)

Post #20

23-03-2013 - 19:50:09

Warszawa 

ToJa
...
a o poszpitalnym musisz sobie doczytać w odpowiednim wątku oczko

Doczytałam "poszpitalne" uśmiech.
Przewijają się w nim dwie nazwy: Elektron i Rosomak

Poszperałam w necie i znalazłam stronę:
- NZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe "Elektron"
- Sanatorium Uzdrowiskowe "Rosomak"

Na stronie Elektrona nie ma nigdzie info o formalnościach. Jest tylko "kontakt" i tam miejsce do korespondencji.

Na stronie Rosomaka jest zakładka "ABC Kuracjusza", a tam formularz rezerwacji oraz druki do pobrania:
* Skierowanie na wczesną rehabilitację ogólnoustrojową
* Skierowanie na wczesną rehabilitację kardiologiczną
* Skierowanie na rehabilitację onkologiczną.
* Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe/rehabilitację uzdrowiskową
* Skierowanie do szpitala na oddział limfologiczny
* Wniosek na intensywną rehabilitację poudarową

Rozumiem, że do Rosomaka potrzebuję ten z rehabilitacją onkologiczną w tytule. Widziałam go już wcześniej, olinkowanego przez jedną z tutejszych koleżanek.

A ten z leczeniem uzdrowiskowym/rehabilitacją uzdrowiskową?

ToJa !
Sama widzisz, że kurczowo trzymam Cię za rączkę ... oczko

Tak się dopytuję, bo na początku kwietnia będę u chemiczki po zlecenie na płukanie portu, więc spróbuję jej podłożyć pod nos formularz. Mam nadzieję, że do tego czasu ogarnę ten właściwy śmiech

A do Elektrona? Pytam, bo o Elektronie czytałam na okładce dostanej od znajomego książki pt."Możesz wygrać z rakiem i alergią.Porady praktyczne dla pacjentów". I coś mi to N...ZOZ w nagłówku słabo wróży ...

Hm ... dodam tylko, że mam legitymację z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności oraz - na pierwszy rzut oka ... brak obrzęku.

Pozdraviam uśmiech

sasky7 (offline)

Post #21

23-03-2013 - 21:43:59

Warszawa 

Lekcje prawie odrobione oczko

Przeczytałam wszystkie tematy od dołu strony.
Zostały mi do poczytania tylko sanatoria prewencyjne, ale dzisiaj już nie dam rady ... .

Poza Elektronem i Rosomakiem znalazłam kilka innych propozycji: w
Wiśle/Jubilat,
Ciechocinku/Wrzos,
Kołobrzegu/Niwa,Kormoran,
Polańczyku/Dedal
Bukowinie Tatrzańskiej/Rysy

Wszędzie tam przyjmują poszpitalnie?
Jak już wspomniałam w poście wyżej : mam umiarkowaną niepełnosprawność.
Jestem po mastek- i limfadenek- tomii.

Nigdy nie byłam w sanatorium (no, poza Budowlanymi w Szczawnicy, w sanatorium dla matki z dzieckiem, jakieś 20 lat temu)

Nie mam pojęcia: powinnam jechać "poszpitalnie" czy na "turnus rehabilitacyjny"? Bo nie kumam oczko

Proszę o podpowiedź.
Pozdraviam uśmiech

debora48 (offline)

Post #22

23-03-2013 - 22:20:17

Kozienice 

saski7, powiem tak, skierowanie na reh. onkologiczną/ to z wstażeczką/wypełnia onkolog, możesz dołączyć jeszcze xero karty szpitalnej, wysyłasz listem poleconym na adres: Przedsiębiorstwo Uzdrowiskowe Ustroń ul Sanatoryjna 1....już oni Cię odpowiednio zakwalifikują co do miejsca i sposobu leczenia/może to być Rosomak,albo Elektron/. Ja emerytka byłam tam 2 lata temu po szpitalu i z obrzękiem, ale ze mną w grupie były dziewczyny dużo młodsze, bez obrzęku....4 tyg. płacił NFZ.

sasky7 (offline)

Post #23

24-03-2013 - 00:14:53

Warszawa 

Debora48 - hvala ok
Okrężną drogą, z Twoją pomocą, jakoś dotarłam do sedna hura

Powiedzcie mi jeszcze, czy jak postąpię według wskazówek od Debory48 ( i zakwalifikują mnie ) to zapłacę za pobyt i zabiegi: całość, część, czy wcale?

P.s. gdybym miała kompendium wiedzy na temat, w którym właśnie piszę, czyli w tym przypadku w "Jak załatwić sanatorium rehabilitacyjne?", to zebrałabym najważniejsze informacje w jeden dokument i ... poprosiłabym o wklejenie go do pierwszego postu. Żeby wszystko było jasne. I żeby potem taka saskyileśtam oczko nie drążyła po raz fefnasty tego samego tematu śmiech

Pozdraviam

debora48 (offline)

Post #24

24-03-2013 - 08:05:03

Kozienice 

Saski7, wg mojej wiedzy to nie zapłacisz za pobyt i zabigi, no bo to jakby dalszy ciąg leczenia po szpitalu...płaci NFZ, ty tylko dojazd płacisz.....w pokoju ze mną były 2 dziewczyny na poszpitalnym, a za pół roku jedna z tych dziewczyn była tam wysłana przez ZUS/pracująca i trzeba ją uzdrowić/, ale już na 3 tyg i też nie płaciła......to wieści sprzed dwóch lat. Ja na początku marca wysłałam tam skierowanie i czekam na odpowiedź, wprawdzie po 2 latach mogło się coś zmienić, na stronie masz nr telefonu, zadzwoń i wypytaj co i jak.buzki

sasky7 (offline)

Post #25

24-03-2013 - 19:41:46

Warszawa 

debora48
... zadzwoń i wypytaj co i jak.buzki

Jutro podzwonię tu i tam oczko i dam TU znać, jak sprawy się mają obecnie.

Buziaki papa

sasky7 (offline)

Post #26

26-03-2013 - 13:26:45

Warszawa 

Napisałam wczoraj do Elektrona, m.in. tak:

" (...)chciałam zapytać czy w \"Elektronie\" są organizowane bezpłatne pobyty rehabilitacyjne dla osób po leczeniu raka piersi?
Jeżeli tak - to jakie są procedury związane z zebraniem przez pacjenta odpowiedniej dokumentacji?
Jeżeli nie - to ... szkoda.(...)
Nie mam pojęcia, czy zakłady z NZOZ w nazwie mają taką moc ;-) dlatego pytam.(...)
Będę wdzięczna za jednoznaczną odpowiedź :-)"

Dziś mi odpowiedzieli. Krótko - ale na temat:
"W załączeniu wysyłam kryteria i skierowania"
... i załączyli: "Zasady i kryteria kierowania oraz program rehabilitacyjny" a także "Skierowanie na Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej
dla kobiet po mastektomii".

Rozumiem, że pobyt będzie nieodpłatny (bo o taki pytałam) uśmiech

Ale ... nie kierują mnie "prewencyjnie" z ZUS-u, więc mam się pewnie liczyć z dłuuuugim czasem oczekiwania?
Więc może lepiej wypełnić papiery zus'owskie i tam je złożyć - będzie szybciej?

(drążę temat, bo trochę gapa jestem: np. do ubezpieczyciela trafiłam dopiero po pół roku od ostatniej operacji - zapomniałam, że przecież mogęduży uśmiech, a sprawę sprzed dwóch lat po prostu przegapiłam rotfl )

P.s. dziękuję dziewczynom, które odezwały się na priva "w tym temacie" buzki

ToJa (offline)

Post #27

26-03-2013 - 13:41:27

sasky7, litości oczko
Na Ustroń czeka sie raczej długo (około 2 lat), no chyba, że akuratnie się wcisniesz gdziesik na miejsce ze zwrotów.
Jesli chcesz jechac szybko to tylko z prewencji zusowskiej. Wyjazd możesz mieć już ciagu miesiąca, lub dwóch od spotkania z orzecznikiem.
Nie rozumiem po co stwarzac sobie komplikacje skoro wszystko jasno i wyraźnie jest napisane w poszczególnych wątkach.
Składaj papiery do Ustronia i czekaj.
Składaj papiery z NFZ i czekaj.
Składaj papiery na prewencje i czekaj.
W tym roku załapiesz się na prewencję. Jak się uda (kilka tel trzeba wykonac) to ze zwrotów z NFZ mozesz jechac w przyszłym roku. A Ustroń albo przysżły rok, albo 2015. No i plan wyjazdów rehabilitacynych gotowy. duży uśmiech
A teraz wydrukuj wniosek [www.zus.pl], zanies do lekarza niech Ci wypisze, wypisany zanies do zusu, za ok. 2 tygodnie przysla Ci wezwanie do orzecznika. Weźmiesz dokumentacje z leczenia, odwiedzisz orzecznika i finito. Otrzymujesz skierowanie, pakujesz się i hejjjjaaaaaaa.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 26-03-2013 - 13:42:42 przez ToJa.

sasky7 (offline)

Post #28

26-03-2013 - 14:02:54

Warszawa 

ToJa, dobrze Ci mówić, bo Tobie to nie pierwszyzna rotfl
(Ooo! widzę, że w planach kolejny wyjazd, tym razem do do ZG)

Kompletnie zieloni ludzie tak mają, jak ja rotfl
Najczęściej ... przegapiają "sprawy"
A tym razem chciałam obejrzeć się wreszcie "za wczasu" oczko

Poczytałam przypadki koleżanek i ... zapytałam o swój.
A co przy tym naczytałam się, to moje oczkośmiech

Dzięki za informację

Opuszczam ten temat i ... idę "drążyć" inne papa.

ToJa (offline)

Post #29

26-03-2013 - 15:14:10

sasky, na konkretne pytania odpowiemuśmiech
cobys nie przegapiła, to właśnie Ci wyżej napisałam
składaj wnioski na każdą z forum rehabilitacyjno-uzdrowiskowych, jak Ci sie terminy pokryją to zrezygnujesz
aaaaaaaa stopień nipełnosprawności juz załatwiłaś, bo to jest ważna rzecz, coby nie przegapić uśmiech

edit.... aaaaaaaa no przecież masz stopien, se przypomniałam, że wulgowym watku pisałaś uśmiech

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 26-03-2013 - 15:15:03 przez ToJa.

mała Mi (offline)

Post #30

26-03-2013 - 16:27:16

Rybnik 

czy ja moge jeszcze jechac do sanatorium poszpitalnego jezeli minęło rok i 9-miesiecy od operacji i nie mam obrzęku ręki no i kto takie skierowanie wypisuje pyta
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 598
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022