rehabilitacja po operacji

Wysłane przez maja1987 

maja1987 (offline)

Post #1

09-03-2013 - 10:01:42

kłodzko 

Witajcie. Jestem juz po operacji. Pozbyłam się wszystkich węzłów i muszę ćwiczyc. Oczywiście robie to ale nie daje rady podnieść ręki 10-15 razy a ledwo 2wnerwiony
Miałam plastyke piersi i pod samą piersią i z boku mam szew, który uniemożliwia mi to machanie...
Dren został wyjety wczoraj kiedy wychodziłam ze szpitala i we wtorek mam przyjść do mojego onkologa na odessanie chłonki. Boję się czy dam radę do wtorku... Czy tegonie będzie za duzo? Lekarz mi mówił, że pierś bedzie się powiekszała i że mam uważać zeby nie doszło do zakażenia. Jakie są objawy zbierajacej się chlonki?Wyszłam do domu w 2 dobie po operacji, zbierało się wtedy po 200 ml na dobę.
Czy zamiast klina moge na razie uzywać poduszek?

maja1987 (offline)

Post #2

09-03-2013 - 11:19:48

kłodzko 

Doradźcie mi proszę. Do lekarza mam 100 km i nie wiem na co sie przygotować

b_angel (offline)

Post #3

09-03-2013 - 14:13:46

radom 

Majka
wydaje mi się, że w wątkach "operacyjnych" dziewczyny trochę pisały o rehabilitacji po operacji.
Co do chłonki to mi w ogóle sie nie zbierała po mastektomii - ale w razie jakby cuś to w zwykłej poradni chrurgicznej mogą Ci ściągnąć bez problema smiling smiley

Co do ćwiczeń to spokojnie - na razie możesz podnieść 2 razy potem będzie lepiej - ważne tylko, żebyć cwiczyła systematycznie

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

ToJa (offline)

Post #4

09-03-2013 - 14:39:32

maja1987
Witajcie. Jestem juz po operacji. Pozbyłam się wszystkich węzłów i muszę ćwiczyc. Oczywiście robie to ale nie daje rady podnieść ręki 10-15 razy a ledwo 2wnerwiony

Czy zamiast klina moge na razie uzywać poduszek?

Maja, spokojnie, jeśli możesz rękę podnieść tylko dwa razy, to podnieś dwa razy uśmiech nic na siłę.
Rób masaż rączki, coby ściągnąć chłonkę do innych węzłów. Poproś kogoś, żeby rozmasował Ci łopatkę (tam zbiera się często chłonka).l
poczytaj watek o obrzęku limfatycznym - tam są linki do filmików z masażem.

Zwinięte poduszki, koc, albo wałek na początek wystarczą uśmiech Chodzi o to, żeby ręka miała oparcie, żeby była wyżej niż reszta ciała.
Jak siedzisz to rękę oprzyj o coś troszkę wyżej, albo połóż ją sobie na kolanach. Jak idziesz to włóż dłoń do kieszeni. Ręka nie może tak sobie "dyndać" - wtedy chłonka spływa w kierunku dłoni.

Na pocieszenie: pomimo regularnych ćwiczeń i masaży, dbania o rączkę, dopiero po około miesiącu mogłam podnieść rękę do góry tak, aby założyć bluzkę "przez głowę". Cierpliwości uśmiech
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 416
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018