Po kwadrantektomi

Wysłane przez JoannaAKJ 

JoannaAKJ (offline)

Post #1

21-06-2013 - 22:57:10

Sulechów 

Mam takie pytanie. Otóż po wspomnianym zabiegu kwadrantektomi wokół blizny pierś jest bardzo twarda. Jest to owszem proces związany z gojeniem się piersi (onk powiedział, ze to zbiera się płyn i wypełnia to "puste" miejsce i goi) jednak czy któraś w was stosowało może jakieś maście, masaże... na przyspieszenie procesu gojenia?

nutka (offline)

Post #2

21-06-2013 - 23:09:41

Joanno, nie kombinuj z mazidłami jeśli nic złego z ranką się nie dzieje. Dezynfekuj i wietrz a będzie ok

"W życiu nie chodzi o to, żeby przetrwać burzę, ale o to, żeby tańczyć w deszczu."
Richard Paul Evans
"... Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
Dennis Genpo Merzel

kasiaf (offline)

Post #3

21-06-2013 - 23:32:04

SZKLARĘBA 

ja jestem po operacji ponad rok i cały czas pierś jest obrzmiała i twarda nie tylko wkoło blizny...
spokojnie na zagojenie potrzeba czasu ...z zew się goi szybko ale tam w środku potrzeba więcej czasu
tylko cierpliwość może nas uratowaćduży uśmiechoczko

- Żyj! - powiedziała nadzieja.
- Bez Ciebie nie mogę - odparło cicho życie.

endżi (offline)

Post #4

07-05-2014 - 22:38:38

Warszawa i okolice 

Tak sobie tu szperam od kilku dni i szukam informacji, która mnie uspokoi. Otóż, od jakiegoś czasu moja operowana pierś jest lekko opuchnięta, a od spodu (w okolicy sutka) twardawa. Staram się nie siać paniki i spokojnie czekam na wizytę u onki (za tydzień), ale wiecie jak to jest... załamka Miesiąc temu miałam usg i mammografię , więc zakładam że to nic złego prosi
Myślicie że to może być chłonka? Po roku od operacji? Miesiąc temu zaczęłam chodzić na fitness myśli Niby staram się tej ręki nie obciążać nadmiernie, ale jednak sporo ćwiczeń wymaga jej udziału...

Nigdy nie wiesz jak silny jesteś, dopóki bycie silnym nie stanie się jedynym wyjściem jakie masz

pyszczek (offline)

Post #5

07-05-2014 - 22:48:55

Piaseczno 

Endżi, byc może to chłonka a do tego właśnie fitness. Jestem przekonana, ze to nic z "tych" rzeczy. Zaraz masz wizytę, więc się nie " bojaj"!
Mój cycek był zapuchnięty i twardy 2,5 roku. Buziaki Kochanabuziak

nutka (offline)

Post #6

07-05-2014 - 23:04:14

Endżi, też tak miałam. U mnie to była wina zbyt obcisłego biustonosza (bo za duża się zrobiłam chichot) i cycochowi było za ciasno. Chłonka zbierała się w miejscu mniej uciśniętym tj. od spodu (jak u Ciebie) i z boku (od mostka). W domu chodzę teraz bez biustonosza i jest ok. Poproś męża, niech masuje przewraca_oczy

"W życiu nie chodzi o to, żeby przetrwać burzę, ale o to, żeby tańczyć w deszczu."
Richard Paul Evans
"... Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
Dennis Genpo Merzel

endżi (offline)

Post #7

08-05-2014 - 08:01:48

Warszawa i okolice 

nutka
Endżi, też tak miałam. U mnie to była wina zbyt obcisłego biustonosza (bo za duża się zrobiłam chichot) i cycochowi było za ciasno. Chłonka zbierała się w miejscu mniej uciśniętym tj. od spodu (jak u Ciebie) i z boku (od mostka). W domu chodzę teraz bez biustonosza i jest ok. Poproś męża, niech masuje przewraca_oczy

No właśnie od strony blizny (na górze) wszystko jest ok myśli Twardy jest tylko spód, pierś jest lekko opuchnieta i w efekcie większa (mimo iż objętościowo powinna być mniejsza od prawej) szok

Trochę mnie uspokoiłyście Dziewczynki serce

Nigdy nie wiesz jak silny jesteś, dopóki bycie silnym nie stanie się jedynym wyjściem jakie masz

magda2411 (offline)

Post #8

08-05-2014 - 22:03:00

Olsztyn 

Endżi, chłonka może dać o sobie znać nawet kilka lat po operacji, wcześniej grzeczną będąc. Spokojnie. Badania kontrolne są ok, to na 100% nic złego się nie dzieje. Czas rocznicy potęguje Twój strach, minie maj i dolegliwości przejdą... też tak mam. Buziaki buziak

anetam (offline)

Post #9

11-12-2014 - 23:26:43

A mi chirurg w tym twardym miejscu polecił smarowac Liotonem 1000. A onkolog poleciła żebym to miejsce masowala. Każdy ma inny punkt widzenia. Pierś mam usunietą w całości. Chirurg mówi ze się goje i z czasem to twarde zrobi się takie jak w innym miejscu skora. Pani onkolog zas stwierdziła ze jestem szczupła i skora przyrasta do mięśnia bo tłuszczu juz nie ma. Dlatego twarde i nie wiadomo czy to wogole się zmieni. Dlatego masować poleca. Sama nie wiem kogo powinnam słuchać. Ktoś podłowie?
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 707
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018