Mastektomia podskórna - prewencyjna

Wysłane przez Leosia 

Kattie (offline)

Post #1

16-07-2016 - 21:18:24

Witam,

Rozwazam prewencujna masektomie obustronna z rekonstrukcja. Mam duze obciazenie w rodzinie + mutacje BRCA1.
Prosze powiedzcie mi jakie sa skutki uboczne takiej opracji:
- problemy z kregoslupen?
- bol podczas chodzenia
- plywania

Czego moge sie spodziewac najgorszego- wole widzec przed i byc przygotowana.

Dzieki
Kasia

doubleD (offline)

Post #2

16-07-2016 - 21:35:34

London 

najgorszego? to chyba tego ze implant albo transfer tluszczu sie nie przyjmie? nekrozji?

kregoslup, bol podczas chodzenia albo plywania? trudno mi sobie wyobrazic w jaki sposob rekonstrukcja mialaby spowodowac tego typu problemy u sprawnej osoby.

Kattie (offline)

Post #3

17-07-2016 - 00:48:45

Dlaczego widzisz cos zlego w tego typu pytaniach?
Po prostu zastanawiam sie…. i nie robie tego bo chce powiekszycyz rozmiaru A do D…. chce miec swiadomosc

nell885 (offline)

Post #4

17-07-2016 - 05:52:15

Poznań 

Witaj! W przypadku profilaktycznej mastektomie nie ma tego typu problemow jak bol ktegoslupa ,czy bol podczas plywania. Po zabiegu piers boli ale dostaje sie srodki przeciwbolowe. Po 3 miesiacach wszystko jest jiz wygojene i z reguly nic nie doskwiera nawet podczas spania czy zmiany pozycji w nocy. Ja rowniez jestem obciazona mutacja BRCA1 i w przyszlym roku bede miala zabieg profilaktycznej mastektomii.Kasiu moge zapytac ile masz lat? I jak dlugo wiesz o mutacji?

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-07-2016 - 05:53:17 przez nell885.

bronia2005 (offline)

Post #5

26-07-2016 - 08:31:26

Dziewczyny ja miałam robione w marcu badania genetyczne i do dnia dzisiejszego nie mam wyniku a za miesiąc mam operacje.Onkolożka mówi že jak wyniki są dobre to czeka się długo,a mnię nosi bo chciałaby wiedzieć co do drugiej piersi,bo lewą poleci cała +węzły chłonne.Jak długo czekalyscie na wynik.Pozdrawiam

marta78 (offline)

Post #6

26-07-2016 - 09:15:26

Olsztyn 

Od badania do wizyty z omówieniem wyniku - 5 miesięcy Mutacji brak Zadzwoń zapytaj

smilag (offline)

Post #7

17-08-2016 - 12:00:16

A która z Was robiła w Warszawie i do kogo mam sië udać żeby zrobić obie cycki naraz?

Zapraszam na bloga
wznowarakowa

marta78 (offline)

Post #8

20-08-2016 - 06:51:10

Olsztyn 

Bardzo mocno zastanawiam się nad profilaktyczną mastektomią. Nie mam mutacji. Genetyk w zaleceniach wymienia do rozważenia profilaktyczne usunięcie jajników i jajowodów, a nie piersi. Jakie jest ryzyko, że po raku w jednej piersi, pojawi się on w drugiej?
W tej zdrowej mam gruczolakowłókniaka, którego w ogóle nie wyczuwam sama. Jest widoczny na usg, ale też nie każdy radiolog go widzi. Ciągle słyszę, że mam tkankę mastopatyczną, trudną do oceny. I tak sobie myślę, że nie chcę czekać aż mi coś znów urośnie.
Na NFZ to mi profilaktycznej mastektomii nie zrobią chyba - bo nie mam mutacji, prawda? A prywatnie? No i do kogo warto iść?

m.grz (offline)

Post #9

20-08-2016 - 13:36:57

Asker Norwegia 

Jestem po obustronnej mastektomii prewencyjnej oprocz tego ze dostala sie infekcja nie moge narzekac , najpierw mialam expandery tydzien w szpitalu bolalo ale dostajesz srodki przeciwbolowe przez pierwsze tyg bolaly mnie rece potem przeszlo do formy wrocilam po 2 miesiacach,po wyleczonej infekcji wszczepiono mi implanty silikonowe i na nastepny dzien po operacji wyszlam do domu tym razem nic nie bolalo i szybko wrocilam do formy

Jasmine (offline)

Post #10

21-09-2016 - 22:10:57

Wrocław 

Witajcie,

3 tygodnie temu zdiagnozowano u mnie raka wieloogniskowego w lewej piersi, mam w niej dwa małe guzki (5 i 9 mm), ponieważ to rak wieloogniskowy lekarz onkolog zaproponował radykalną metodą mastektomii podskórnej wraz z rekonstrukcją piersi podczas tej samej operacji. Po diagnozie przez pierwsze 3 dni ryczałam jak bóbr, potem na spokojnie zaczęłam czytać o chorobie, bardzo pomogło mi to forum w pozytywnym myśleniu i wierze że będzie dobrze. Rozmowę z lekarzem przyjęłam spokojnie, byłam na to przygotowana psychicznie, wiedziałam że przy raku z kilkoma ogniskami zapalnymi operacja oszczędzająca nie wchodzi w grę - mimo tak małych zmian. Lekarz ostrzegł mnie przed możliwymi powikłaniami i o tym, że czasem implant może się nie przyjąć, ale ja ufam mocno że wszystko będzie dobrze, i chę podjąć to ryzyko, najważniejsze że obudzę się z piersią, co prawda nie własną ale piersią. Podczas konsultacji dobraliśmy od razu odpowiedni implant, mieścił się idealnie w dłoni tak jak moja zdrowa prawa pierś. W szpitalu mam być za tydzień, najprawdopodobniej operację będę mieć w piątek (w środę dzień wcześniej biopsja wartownika). Mam do Was pytanie, na co zwrócić uwagę w pierwszej dobie po operacji? Czy ból jest bardzo dokuczliwy?

Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, by być silniejszym niż warunki czasu i życia.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 21-09-2016 - 22:13:10 przez Jasmine.

smilag (offline)

Post #11

01-12-2016 - 00:20:08

No i stało się. Usunęłam cycki...
Odświeżam wątekforumowicz

Zapraszam na bloga
wznowarakowa

BasiaH (offline)

Post #12

04-01-2017 - 19:38:56

Witam, mam mutacje chek2 i obciążenie rodzinne bardzo duże. Urodziłam teraz 3 dziecko i piersi są już mniej potrzebne :-)

Mam 39 lat i chciałabym usunąć piersi z jednoczesną rekonstrukcją, najlepiej własnym tłuszczem.
Jestem z okolic Warszawy - czy możecie polecić kogoś kto robi takie operacje? Jaki byłby koszt takiej operacji i gdzie można je wykonać? Na co zwrocic uwage przy wyborze lekarza, kliniki itd.
Zorientowałam się, ze NFZ chyba nie płaci za nie :-(

Jeśli macie jakieś doświadczenia, informacje to proszę podzielcie się nimi. Same wiecie jak ciężko znalezc informacje z pierwszej reki.

Aha - widzialam,ze dr Witwicki jest konsultantem Amazonek - czy u niego robic operacje? Jakie sa opinie o nim?

Z góry dzieki
Basia

Kali (offline)

Post #13

31-03-2017 - 23:22:12

Warszawa 

Jeśli miałaś prewencyjną mastektomię podskórną, z zastosowaniem ekspanderoprotezy Beckera bardzo proszę o kontakt, chciałabym skorzystać z Twoich doświadczeń prosi jestem miesiąc po operacji chichot

Moniczka1973 (offline)

Post #14

29-08-2018 - 12:37:43

Nowa Dęba 

Witam.
Za trzy tygodnie mam operacje z jednoczesną rekonstrukcją lewej piersi. Właśnie będzie ją prowadził dr. Artur Bocian. Ma wspaniałe podejście do pacjenta.
I mam pytanie; czy jest refundacja na zrobienie drugiej zdrowej piersi , bo mój lekarz prowadzący mówił ze , były prowadzone rozmowy z NFZ na ten temat. Czy ktoś cos wie na ten temat?
Pozdrawiam

Agaba190 (offline)

Post #15

06-02-2019 - 16:06:19

k/Warszawy 

Dla zainteresowanych tematem.

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 9 stycznia 2019 roku

[prawo.sejm.gov.pl]

Trzeba otworzyć tekst ogłoszony ( w pdf)

Z tego co pamiętam ( nie śledziłam dokładnie przepisów, bo nie byłam zainteresowana) poprzednio była możliwość poddania się profilaktycznej mastektomii z rekonstrukcją zdrowiej piersi , tylko w przypadku obciążenia genetycznego.

Teraz jest to zmienione. Na stronie trzeciej w tabelce jest punkt: warunki kwalifikacji do świadczenia.

Wcześniejsze zachorowanie na raka piersi i przebycie operacji oszczędzającej (jeżeli teraz ktoś chciałby tę pierś usunąć i odtworzyć na NFZ) nie dyskwalifikuje do zabiegu. Takie stanowisko usłyszałam dziś w MZ.
Oczywiście trzeba spełnić jeden z warunków podanych w tabelce.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 482
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022