Mastektomia podskórna - prewencyjna

Wysłane przez Leosia 

Kattie (offline)

Post #1

16-07-2016 - 21:18:24

Witam,

Rozwazam prewencujna masektomie obustronna z rekonstrukcja. Mam duze obciazenie w rodzinie + mutacje BRCA1.
Prosze powiedzcie mi jakie sa skutki uboczne takiej opracji:
- problemy z kregoslupen?
- bol podczas chodzenia
- plywania

Czego moge sie spodziewac najgorszego- wole widzec przed i byc przygotowana.

Dzieki
Kasia

doubleD (offline)

Post #2

16-07-2016 - 21:35:34

London 

najgorszego? to chyba tego ze implant albo transfer tluszczu sie nie przyjmie? nekrozji?

kregoslup, bol podczas chodzenia albo plywania? trudno mi sobie wyobrazic w jaki sposob rekonstrukcja mialaby spowodowac tego typu problemy u sprawnej osoby.

Kattie (offline)

Post #3

17-07-2016 - 00:48:45

Dlaczego widzisz cos zlego w tego typu pytaniach?
Po prostu zastanawiam sie…. i nie robie tego bo chce powiekszycyz rozmiaru A do D…. chce miec swiadomosc

nell885 (offline)

Post #4

17-07-2016 - 05:52:15

Poznań 

Witaj! W przypadku profilaktycznej mastektomie nie ma tego typu problemow jak bol ktegoslupa ,czy bol podczas plywania. Po zabiegu piers boli ale dostaje sie srodki przeciwbolowe. Po 3 miesiacach wszystko jest jiz wygojene i z reguly nic nie doskwiera nawet podczas spania czy zmiany pozycji w nocy. Ja rowniez jestem obciazona mutacja BRCA1 i w przyszlym roku bede miala zabieg profilaktycznej mastektomii.Kasiu moge zapytac ile masz lat? I jak dlugo wiesz o mutacji?

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-07-2016 - 05:53:17 przez nell885.

bronia2005 (offline)

Post #5

26-07-2016 - 08:31:26

Dziewczyny ja miałam robione w marcu badania genetyczne i do dnia dzisiejszego nie mam wyniku a za miesiąc mam operacje.Onkolożka mówi že jak wyniki są dobre to czeka się długo,a mnię nosi bo chciałaby wiedzieć co do drugiej piersi,bo lewą poleci cała +węzły chłonne.Jak długo czekalyscie na wynik.Pozdrawiam

marta78 (offline)

Post #6

26-07-2016 - 09:15:26

Olsztyn 

Od badania do wizyty z omówieniem wyniku - 5 miesięcy Mutacji brak Zadzwoń zapytaj

smilag (offline)

Post #7

17-08-2016 - 12:00:16

A która z Was robiła w Warszawie i do kogo mam sië udać żeby zrobić obie cycki naraz?

Zapraszam na bloga
wznowarakowa

marta78 (offline)

Post #8

20-08-2016 - 06:51:10

Olsztyn 

Bardzo mocno zastanawiam się nad profilaktyczną mastektomią. Nie mam mutacji. Genetyk w zaleceniach wymienia do rozważenia profilaktyczne usunięcie jajników i jajowodów, a nie piersi. Jakie jest ryzyko, że po raku w jednej piersi, pojawi się on w drugiej?
W tej zdrowej mam gruczolakowłókniaka, którego w ogóle nie wyczuwam sama. Jest widoczny na usg, ale też nie każdy radiolog go widzi. Ciągle słyszę, że mam tkankę mastopatyczną, trudną do oceny. I tak sobie myślę, że nie chcę czekać aż mi coś znów urośnie.
Na NFZ to mi profilaktycznej mastektomii nie zrobią chyba - bo nie mam mutacji, prawda? A prywatnie? No i do kogo warto iść?

m.grz (offline)

Post #9

20-08-2016 - 13:36:57

Asker Norwegia 

Jestem po obustronnej mastektomii prewencyjnej oprocz tego ze dostala sie infekcja nie moge narzekac , najpierw mialam expandery tydzien w szpitalu bolalo ale dostajesz srodki przeciwbolowe przez pierwsze tyg bolaly mnie rece potem przeszlo do formy wrocilam po 2 miesiacach,po wyleczonej infekcji wszczepiono mi implanty silikonowe i na nastepny dzien po operacji wyszlam do domu tym razem nic nie bolalo i szybko wrocilam do formy

Jasmine (offline)

Post #10

21-09-2016 - 22:10:57

Wrocław 

Witajcie,

3 tygodnie temu zdiagnozowano u mnie raka wieloogniskowego w lewej piersi, mam w niej dwa małe guzki (5 i 9 mm), ponieważ to rak wieloogniskowy lekarz onkolog zaproponował radykalną metodą mastektomii podskórnej wraz z rekonstrukcją piersi podczas tej samej operacji. Po diagnozie przez pierwsze 3 dni ryczałam jak bóbr, potem na spokojnie zaczęłam czytać o chorobie, bardzo pomogło mi to forum w pozytywnym myśleniu i wierze że będzie dobrze. Rozmowę z lekarzem przyjęłam spokojnie, byłam na to przygotowana psychicznie, wiedziałam że przy raku z kilkoma ogniskami zapalnymi operacja oszczędzająca nie wchodzi w grę - mimo tak małych zmian. Lekarz ostrzegł mnie przed możliwymi powikłaniami i o tym, że czasem implant może się nie przyjąć, ale ja ufam mocno że wszystko będzie dobrze, i chę podjąć to ryzyko, najważniejsze że obudzę się z piersią, co prawda nie własną ale piersią. Podczas konsultacji dobraliśmy od razu odpowiedni implant, mieścił się idealnie w dłoni tak jak moja zdrowa prawa pierś. W szpitalu mam być za tydzień, najprawdopodobniej operację będę mieć w piątek (w środę dzień wcześniej biopsja wartownika). Mam do Was pytanie, na co zwrócić uwagę w pierwszej dobie po operacji? Czy ból jest bardzo dokuczliwy?

Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, by być silniejszym niż warunki czasu i życia.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 21-09-2016 - 22:13:10 przez Jasmine.

smilag (offline)

Post #11

01-12-2016 - 00:20:08

No i stało się. Usunęłam cycki...
Odświeżam wątekforumowicz

Zapraszam na bloga
wznowarakowa

BasiaH (offline)

Post #12

04-01-2017 - 19:38:56

Witam, mam mutacje chek2 i obciążenie rodzinne bardzo duże. Urodziłam teraz 3 dziecko i piersi są już mniej potrzebne :-)

Mam 39 lat i chciałabym usunąć piersi z jednoczesną rekonstrukcją, najlepiej własnym tłuszczem.
Jestem z okolic Warszawy - czy możecie polecić kogoś kto robi takie operacje? Jaki byłby koszt takiej operacji i gdzie można je wykonać? Na co zwrocic uwage przy wyborze lekarza, kliniki itd.
Zorientowałam się, ze NFZ chyba nie płaci za nie :-(

Jeśli macie jakieś doświadczenia, informacje to proszę podzielcie się nimi. Same wiecie jak ciężko znalezc informacje z pierwszej reki.

Aha - widzialam,ze dr Witwicki jest konsultantem Amazonek - czy u niego robic operacje? Jakie sa opinie o nim?

Z góry dzieki
Basia

Kali (offline)

Post #13

31-03-2017 - 23:22:12

Warszawa 

Jeśli miałaś prewencyjną mastektomię podskórną, z zastosowaniem ekspanderoprotezy Beckera bardzo proszę o kontakt, chciałabym skorzystać z Twoich doświadczeń prosi jestem miesiąc po operacji chichot

Moniczka1973 (offline)

Post #14

29-08-2018 - 12:37:43

Nowa Dęba 

Witam.
Za trzy tygodnie mam operacje z jednoczesną rekonstrukcją lewej piersi. Właśnie będzie ją prowadził dr. Artur Bocian. Ma wspaniałe podejście do pacjenta.
I mam pytanie; czy jest refundacja na zrobienie drugiej zdrowej piersi , bo mój lekarz prowadzący mówił ze , były prowadzone rozmowy z NFZ na ten temat. Czy ktoś cos wie na ten temat?
Pozdrawiam

Agaba190 (offline)

Post #15

06-02-2019 - 16:06:19

k/Warszawy 

Dla zainteresowanych tematem.

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 9 stycznia 2019 roku

[prawo.sejm.gov.pl]

Trzeba otworzyć tekst ogłoszony ( w pdf)

Z tego co pamiętam ( nie śledziłam dokładnie przepisów, bo nie byłam zainteresowana) poprzednio była możliwość poddania się profilaktycznej mastektomii z rekonstrukcją zdrowiej piersi , tylko w przypadku obciążenia genetycznego.

Teraz jest to zmienione. Na stronie trzeciej w tabelce jest punkt: warunki kwalifikacji do świadczenia.

Wcześniejsze zachorowanie na raka piersi i przebycie operacji oszczędzającej (jeżeli teraz ktoś chciałby tę pierś usunąć i odtworzyć na NFZ) nie dyskwalifikuje do zabiegu. Takie stanowisko usłyszałam dziś w MZ.
Oczywiście trzeba spełnić jeden z warunków podanych w tabelce.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

ira
Gości: 569
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022