Proszę pomóżcie mi

Wysłane przez Agata30 

Agata30 (offline)

Post #1

08-08-2016 - 16:03:35

Warszawa 

Witajcie kochane dziewczyny,potrzebuje waszej pomocy,szukam dobrego lekarza od rekonstrukcji w Warszawie,byłam w piątek w Płocku na rozmowie u Dr Andrzeja Siemaszko,robi on rekonstrukcje dopiero od 29lipca i tylko jedna metoda,pobiera mięsień grzbiertowy i wczepia w miejsce po piersi i później wkłada protezę albo wkladkie silikonową,tylko ja się boję podjąć u niego tej operacji,ten Doktor nie jest chirurgiem plastykiem tylko chirurgiem no i ma bardzo mało praktyków.Pomożcie mi proszę dostać się do dobrego lekarza na NFZ

Witam .Jak żyć z tym rakiem?

aquila (offline)

Post #2

08-08-2016 - 17:38:03

jak robiłam 3 lata temu to bardzo spoko terminy były u dr Klaudiusza Czerniawskiegio, nie wiem jak jest teraz
lekarz w każdym razie godny polecenia

It's just a ride ...

hundzik1 (offline)

Post #3

09-08-2016 - 16:33:05

Jestem w trakcie rekonstrukcji również u dr. Czerniawskiego. Terminy zabiegów są bardzo krótkie. Trzeba mieć skierowanie do poradni chirurgii onkologicznej, zadzwonić do Magodentu na ulicy Fieldorfa, trochę się czeka na pierwszą wizytę, ale potem wszystko szybko. Ja mam metodę dwuetapową ekspander potem wymiana na implant. Jestem zadowolona.

Halinka (offline)

Post #4

10-08-2016 - 15:42:04

Też byłam u w/w doktora, na pierwszej wizycie prywatnie (wtedy w Onkolmedzie na Nowoursynowskiej, teraz google podaje, że w Klinice Metamorfosis na Żoliborzu). Termin był króciutki.

bronia2005 (offline)

Post #5

14-08-2016 - 07:16:24

Dziewczyny ja idę na operację, mastektomia,plus węzły potem mam radioterapie,po jakim czasie robicie rekonstrukcję? Chirurg proponuje odrazu expander a z tego co mi powiedziała moja onka to przy radio nie trawią expandera bo pewno nie umiom sobie poradzić.Zabieg mam w innym szpitalu nie tam gdzie brałam chemie.Teraz niewiadomo kogo słuchać.Piorytetem dla mnie jest oczywiście ZDROWIE I ŻYCIE. Wy już macie doświadczenie to się podzielcie nim.Pozdrawiam

Ladymargot (offline)

Post #6

14-08-2016 - 08:15:52

Warszawa 

Mnie dr Czerniawski nie chciał włożyc ekspandera dlatego że miałam chemie przed operacja i bede miała radioterapie . W takich wypadkach powiedział że nie wkłada eksapndera . Powiedział że najlepszy będzie przeszczep własnego tłuszczu za ok pół roku .

Wiara czyni cuda lecz tylko walka daje efekty

dziubas (offline)

Post #7

14-08-2016 - 09:53:27

Gdańsk 

Ladymargot! I tego sie trzymaj! okduży uśmiech

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat
po 8,5 roku rak endometrium, operacja unowoczesniona z resekcja macicy, przydatków, węzłów biodrowych i brzusznych i wyrostka robaczkowego, rak pierwotny, rokowania dobre, stan zaraz po operacji i póżniej - bardzo dobry, oblgatoryjnie naświetlania - wybrałam narazie tylko brachyterapię, na kikut macicy, do tamoxiffenu juz nie wróciłam

agataczarna (offline)

Post #8

14-08-2016 - 17:54:24

Warszawa Wesoła 

Dziewczyny, ja jestem po radioterapii, a rekonstrukcje robiłam już pòł roku po radioterapii, miałam ekspander, dwie dolewki i silikon, od kwietnia cieszę się nowym biustem a moje samopoczucie o wiele lepsze. Też usłyszałam od onkologa że nikt mi nie zrobi rekonstrukcji, a teraz zapominam całkowicie o chorobie

agataczarna (offline)

Post #9

14-08-2016 - 17:55:40

Warszawa Wesoła 

Nie poddawajcie się, róbcie jak najszybciej rekonstrukcje

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 14-08-2016 - 17:56:49 przez agataczarna.

bronia2005 (offline)

Post #10

14-08-2016 - 23:46:01

agataczarna dzięki za odpowiedź na nurtujące pytanie☺

beatkag18 (offline)

Post #11

19-08-2016 - 20:35:20

Miałam robioną rekonstrukcję z tkanki własnej 02.08.16 także jestem jeszcze trochę obolała. Polecono mi dr Łukasza Ulatowskiego ze szpitala Orłowskiego w W-wie, na wizytę czekałam 3 m-ce a na operację ponad rok.Termin nie miał dla mnie jakiegoś większego znaczenia bo i tak musiałam przytyć, a poza tym to mi się nie śpieszyło. Pobrano mi tkankę tłuszczową, fragment mięśnia oraz żyłę z brzucha, wycięto część naświetlonej czarnej skóry i wszczepiono nową z brzucha, który jest teraz płaski smiling smiley to plus. Wszyscy na około straszyli mnie że to strasznie boli, ale to nie prawda boli, ale do zniesienia ja w drugiej dobie nie brałam leków p/bólowych, były nie potrzebne. Z tego co wiem to rekonstrukcji po naświetlaniu najwcześniej można zrobić po dwóch latach.

Halinka (offline)

Post #12

19-08-2016 - 20:57:27

beatkag18
Z tego co wiem to rekonstrukcji po naświetlaniu najwcześniej można zrobić po dwóch latach.

Mamy koleżanki, które miały zrobioną wcześniej, niektóre cieszą się już tym kilka lat.
Myślę, że to zależy głównie od stanu skóry, ale i od zwyczajów/przekonań/metod danego lekarza.

Przykład (może z trochę innej beczki, ale związanyoczko ):
gdy mi wymieniano ponad 3,5 roku temu ekspander na silikon, byłam w szpitalu niecałe 24 godziny i wyszłam z dwoma plasterkami, nawet mi drenu nie zakładano i nic się złego nie działo i nie dzieje;
w innym znanym mi szpitalu dokładnie po tym samym zabiegu wszystkim pacjentkom (wszystkim - tym bez żadnych komplikacji również) standardowo zakładało się dren i trzymało je na oddziale co najmniej 5 dni.

Iwona87 (offline)

Post #13

08-01-2017 - 21:09:25

Toruń 

Witam i z góry przepraszam, że tutaj piszę.
Nie chcę nikogo urazić, ale myślę że to jest dobry sposób na dotarcie do Pań, które być może będą zainteresowane wykonaniem zabiegu rekonstrukcji sutka i otoczki sutkowej poprzez mikropigmentację medyczną (tzw. tatuaż)
Jesteśmy Centrum Szkoleniowym z 15 letnim doświadczeniem. Wykonujemy zabiegi mikropigmentacji medycznej( m.in. rekonstrukcje sutka i otoczki sutkowej,niwelowanie blizn po zabiegach operacji piersi, powiekszanie lub pomniejszanie otoczki sutkowej za pomocą barwników kamuflujących lub dobranych do koloru otoczki) jak również estetycznej( makijaż permanentny brwi, ust, kresek). Poszukujemy zainteresowanych Pań które zechcą wykonać zabieg rekonstrukcji.. Zabieg jest w pełni bezpieczny i bezbolesny.
Jeżeli któraś z Pań byłaby zainteresowana - zapraszam do kontaktu ze mną.
Jeszcze raz przepraszam ,że tutaj pisze.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 121
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022