Mastektomia z rekonstrukcją jednoczasową podskórną a cukrzyca

Wysłane przez Jasmine 

Jasmine (offline)

Post #1

28-09-2016 - 12:09:15

Wrocław 

Witajcie Kochane Konbietki,

W czwartek mam stawić się w szpitalu na operację mastektomii lewej piersi wraz z rekonstrukcją implantem silikonowym. Wiele odpowiedzi na nurtujące mnie pytania i obawy znalazłam na forum, nie jestem jednak wolna od obaw jak to będzie PO, tym bardziej że jeszcze nie wiem jakie czeka mnie leczenie. Od ponad 30 lat choruję na cukrzycę, lekarz proponując mi mastektomię podskórną uprzedził że w cukrzycy może ta pierś się gorzej goić, w najgorszym wypadku że implant może się nie przyjąć. Jestem tego świadoma jednak chcę podjąć to ryzyko, bo może wcale tak źle nie będzie (zawsze wszystkie rany, zadrapania dobrze się u mnie goiły). Czy któraś z Was ma doświadczenie jeśli chodzi o cukrzycę i raka piersi? Dziś rano miałam oznaczanego wartownika, powiedzcie mi też proszę czy jeśli w mammografii nie wyszedł powiększony to są szanse na to że jest niezajęty? Czy w trakcie operacji chirurg będzie znał wynik histopatologiczny by móc podjąć decyzję o ew. usunięciu?

Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, by być silniejszym niż warunki czasu i życia.

Agaba190 (offline)

Post #2

29-09-2016 - 07:16:02

k/Warszawy 

Jest szansa, że wartownik jest czysty. Raczej chirurg nie będzie znał wyniku hist-patu. No chyba, że Twój szpital robi badanie śródoperacyjne. Ale o to zapytaj lekarza.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Jasmine (offline)

Post #3

29-09-2016 - 08:26:11

Wrocław 

Dziękuję Agaba190

Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, by być silniejszym niż warunki czasu i życia.

agunia123 (offline)

Post #4

16-12-2016 - 21:45:22

Witam.czy jest juz Pani po operacji i rekonstrukcji? Ja tez choryje 35 lat na cukrzyce i jestem przed operacja.Lekarze jakos srednio chca sie podjac rekonstrukcji.jak przebiegla operacja? A przede wszystkim jak rekonstrukcja? Czy implant sie przyjal? Jakies powiklania? Bardzo by mi pomogla Pani odpowiedz
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 78
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022