Jak to uciąć?

Wysłane przez maja1987 

maja1987 (offline)

Post #1

21-08-2017 - 12:15:26

kłodzko 

Witajcie. W styczniu stuknie mi 5 lat od rozpoczęcia leczenia. 5 lat od operacji piersi i usunięcia węzłów chłonnych. Miałam operacje oszczędzającą z jednoczesną rekonstrukcją czy jakoś tak. Po ludzku miałam wycięty trójkąt wielkości 1/4 piersi i z reszty uformowaną pierś. Ta "nowa" pierś jest dużo mniejsza od starej. ponad 3 rozmiary. Stara ma rozmiar 75H, nowa jak się uprę to może miseczka E, chociaż bardziej D. Nie muszę chyba wspominać że wygląda to komicznie. Upycham co mogę w ten stanik, noszę wkładki wszelakiej maści ale niestety zawsze wygląda to źle. Mam tego dosyć. Stanik zdejmuje tylko do kąpieli, śpię w specjalnych elastycznych stanikach tzn nocnych. Męczę się z tym strasznie. Nie mogę na siebie patrzeć. Jedna pierś naturalnie obwisła a druga stoi jak u nastolatki. Ryczeć mi się chce gdy na to patrze, więc rzadko patrze. Ale to żadne rozwiązanie. Dojrzałam wreszcie by coś z tym zrobić. Niestety nie wiem jakie mam możliwości. Najchętniej dałabym obie do obcięcia i rozciągania ekspanderami. Dodam że przeszłam też maksymalną ilość naświetlań i moja blizna od sutka do pachy ma bliznowca. Czy jest dla mnie jakaś szansa? Warto w ogóle iść na wizytę do chirurga? Nie chce robić sobie niepotrzebnych nadziei ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie ani chwili dłużej z tymi moimi niby piersiami załamka

Al_la (offline)

Post #2

21-08-2017 - 12:59:45

k/Warszawy 

Idź do chirurga-plastyka. On Cię obejrzy i powie co można zrobić.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

dziubas (offline)

Post #3

21-08-2017 - 13:20:11

Gdańsk 

maju! serce mam podobny problem tak i postanowiłam , ze porozmawiam ze znajomym chirurgiem od piersi z CO w Bydgoszczy, pracowałam w słuzbie zdrowia i wiem, że lekarze specjalnosci zabiegowych chetniej wszystko ucinaja, obcinaja, usuwają, ale bez przesady, ten mi powiedział: zmniejszyc piers? absolutnie odradzam! chyba juz sama wiesz jak trudno diagnozowac pierś po operacji, tak wiem! ty chcesz obciąc obie... no ciekawa jestem co ci ten chirurg plastyk powie, idź do naprawde mądrego, ja po prawie 5ciu latach dojrzałam do zainteresowania sie protezą i we wrzesniu zamierzam poprosić moja onką o stosowny dokument, po prostu na takie wystrzałowe okazje, jak się ubiore elegancko, bede wystepować z proteza, na co dzień sie sobie podobam i reszta mnie nie obchodzi! powodzenia maju! ok

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat
po 8,5 roku rak endometrium, operacja unowoczesniona z resekcja macicy, przydatków, węzłów biodrowych i brzusznych i wyrostka robaczkowego, rak pierwotny, rokowania dobre, stan zaraz po operacji i póżniej - bardzo dobry, oblgatoryjnie naświetlania - wybrałam narazie tylko brachyterapię, na kikut macicy, do tamoxiffenu juz nie wróciłam

Misia77 (offline)

Post #4

21-08-2017 - 14:11:25

Moja znajoma miała robioną mastektomię w szpitalu w Gdyni, z usunięciem wszystkich węzłów itp... a następnie jak już skóra doszła do siebie po radioterapii, czyli po ok. roku, miała robioną rekonstrukcję tej piersi ALE właśnie poprosiła o "ulepienie" mniejszej tej nowej piersi (to była rekonstrukcja z płata mięśniowego z pleców czy czegoś tam z tyłu, dokładnie nie wiem ale jakoś tak), i o jednoczesne zmniejszenie "starej", zdrowej piersi. Ponieważ tę zdrową pierś miała dużą i już od dawna ją wkurzała tongue sticking out smiley Wszystko zrobił jeden chirurg-onkolog i ona jest bardzo zadowolona, ma mniejsze piersi i jest ok.
Ja sama mam podobny plan : gdzieś tak za rok planuję zrobić rekonstrukcję usuniętej piersi i jednocześnie zmniejszyć pierś zdrową. Bo tak sobie pomyślałam, że po co mieliby mi lepić takiego samego, wielkiego balona który będzie mi tylko obciążał kręgosłup? To nie ma sensu. A tak, mam doskonałą okazję żeby mieć w końcu wymarzone mniejsze cycki, o.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 21-08-2017 - 14:12:04 przez Misia77.

marzusia (offline)

Post #5

21-08-2017 - 15:13:02

Cieszyn 

Mogą być problemy by NFZ sfinansował zmniejszenie zdrowej piersi

aquila (offline)

Post #6

21-08-2017 - 17:04:21

Maja z ekspanderem w piersi po radio mogą się zrobić komplikacje, nie da się tego przewidzieć - nawet jeśli skóra wygląda dobrze, to to nie jest już zdrowa skóra; może faktycznie wystarczy zmniejszyć zdrową pierś, a czy to utrudnia diagnostykę? zapytaj onkologów, ale myślę, że nie utrudnia bardziej niż implanty czy rekonstrukcje z tkanek własnych, a te przecież se robimy często i gęsto i naprawdę rzadko się zdarza, że lekarze odradzają

It's just a ride ...

Misia77 (offline)

Post #7

21-08-2017 - 19:38:36

Ta moja znajoma miała zmniejszaną pierś normalnie, na NFZ. Nie było problemów na szczęście smiling smiley ale ja w razie co, będę gotowa dopłacić... aby tylko zrobili mi ładnie, tak jak chcę.

DanaPar (offline)

Post #8

21-08-2017 - 19:58:37

Police 

Znam też amazonki, które miały zmniejszaną zdrową pierś na NFZ. Rekonstrukcja, szczególnie, gdy było się naświetlanym ma ograniczenie rozmiaru i dlatego, aby była symetria (i nie tylko o wygląd idzie, ale równe obciążenie stron kręgosłupa) trzeba zmniejszyć swoją.
Co do diagnostyki po operacjach. RM jest dokładniejszy od mammografii i zwykle przy implantach stosowany. Więc i ta zmniejszana będzie dokładnie zbadana

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 21-08-2017 - 19:59:52 przez DanaPar.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 434
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022