duża różnica w wielkości piersi w rekonstrukcji - implant 520 proszę pomóżcie

Wysłane przez baga 

baga (offline)

Post #1

19-10-2017 - 19:47:50

Mam do Was przeogromną prośbę. Jestem po mastektomii i radio i przeszczepie tłuszczu (ostatecznie nie udał się, tłuszcz się wchłonął).
Obecnie jestem po kilku dopełnieniach ekspanderoproztezy (prawie 600 ml soli fizjologicznej). Teraz oczekuję na wymianę na silikon i tu mam duży problem.
Otóż moja zdrowa pierś jest bardzo duża (prawdopodobnie jakieś 700-800 ml), silikon będę miała 520 bo nie ma większego z anatomicznym kształtem (tak mówi doktor) są większe ale te okrągłe. Martwię się, że tyle wysiłku i nadal będzie zle (1 piers 800, 2 pierś 520). Przy mojej wadze sporej nie chciałabym zmniejszać piersi zdrowej. Z pewnością mieliście podobne dylematy. Proszę napiszcie, może powinnam jednak się upierać co do wszczepienia okrągłego implantu ???? a może nie ma innej opcji ? Proszę też osoby które miały wstawiony implant 520 lub podobnej wielkości o napisanie czy taka piers jest mała ???? Bardzo się tym martwię, jestem po sporych przejściach...to już moja 9 operacja (kilka onkologicznych). Proszę z całego serca napiszcie tu lub prywatną wiadomość.

DanaPar (offline)

Post #2

20-10-2017 - 09:28:36

Police 

Najlepiej doradzi lekarz, bo ma wiedze, zna możliwości i Twoje realia. Te dziewczyny, które znam, zmniejszały zdrową pierś, dopasowując do rekonstruowanej. A moje zdanie (nie fachowca). Nie ruszać zdrowej, z wiekiem schudnie, opadnie, implant sie nie zmniejszy. A póki co do rekonstruowanej dokupić wkładkę (nawet silikonową, którą używają amazonki na basen) i uzupełnić wielkość, wkładając ja do stanika, by było równo i z wyglądu i z obciążenia.
Operacji miałaś sporo, dla wyglądu, bym więcej nie męczyła organizmu. I uśmiech, bo liczy sie zdrowie uśmiech
a ludzi całkiem symetrycznych nie ma, albo jest niewielu

baga (offline)

Post #3

20-10-2017 - 21:36:41

Dziękuję bardzo za odpowiedz. Wskazowki i rady bardzo cenne i wazne dla mnie, niemniej bardzo proszę takze inne osoby o zabranie glosu w dyskusji. Im wiecej opinii tym latwiej poukladac sobie wszystko w glowie.

dziubas (offline)

Post #4

20-10-2017 - 21:55:07

Gdańsk 

Rok temu zapytałam znajomego chironka od piersi co mysli o zmniejszeniu zdrowej piersi, odradził zdecydowanie, powiedzia , ze to znazcznie pogorszy diagnozowanie tej piersi, ja dotąd nie nosze nawet protezy, dopiero teraz dojrzewam do tego, bo myśle, że na jakieś oficjane okazje dobrze mieć, mam miseczke D a po operacji BCT zostało dosłownie pół piersi, do tego teraz juz tkanka twardnieje (po radio?), więc i z tego pierś sie zmniejsza

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat
po 8,5 roku rak endometrium, operacja unowoczesniona z resekcja macicy, przydatków, węzłów biodrowych i brzusznych i wyrostka robaczkowego, rak pierwotny, rokowania dobre, stan zaraz po operacji i póżniej - bardzo dobry, oblgatoryjnie naświetlania - wybrałam narazie tylko brachyterapię, na kikut macicy, do tamoxiffenu juz nie wróciłam

marta78 (offline)

Post #5

21-10-2017 - 06:21:28

Olsztyn 

Mam podobnie. Pierś zrekonstruowana jest trochę mniejsza, a wynika to z tego, że przytyłam. Ja myślę o dokupieniu wkładki uzupełniającej. Zastanawiam się tylko, czy kupujące taką silikonową mogę mieć refundację? Czy w moim przypadku (rekonstrukcja) nie należy się?

Al_la (offline)

Post #6

21-10-2017 - 18:04:10

k/Warszawy 

"Expandery profilowane dostępne są w trzech różnych profilach i wielu różnych wielkościach, w zależności od typu sylwetki. Dostępne wielkości – od 250ml do 850ml. Przeznaczone są do dwuetapowej rekonstrukcji piersi. Ekspander wymienia się na odpowiednio dobrany, wypełniony żelem silikonowym implant profilowany CPG firmy MENTOR".

[www.padtech.pl]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

elisabeth (offline)

Post #7

21-10-2017 - 20:03:06

Lubuskie 

marta78
Mam podobnie. Pierś zrekonstruowana jest trochę mniejsza, a wynika to z tego, że przytyłam. Ja myślę o dokupieniu wkładki uzupełniającej. Zastanawiam się tylko, czy kupujące taką silikonową mogę mieć refundację? Czy w moim przypadku (rekonstrukcja) nie należy się?
Mam taką samą sytuację ,ale nie musiałam wkładki kupować ,zwróciłam się do onkologa i on mi przepisał ,nabyłam w sklepie ąmazonkowym bezpłatnie (na NFZ).

W życiu wszystko ma swój zmierzch. Tylko noc kończy się świtem.

baga (offline)

Post #8

21-10-2017 - 21:49:14

Dziękuję za kazdy wpis i proszę bardzo Was o więcej. Poza kazdą wskazowka chetnie bym się dowiedziala takze czy ktos ma wszczepiony implant wiekszy niz 520 ?? oraz czy jest gdzies miejsce w wawie gdzie mozna by "przymierzyc" implant chocby i na wizycie prywatnej. Za kazdy wpis tu lub na prywatna wiadomosc dziekuje bardzo z gory.

marta78 (offline)

Post #9

22-10-2017 - 07:32:54

Olsztyn 

elisabeth bardzo dziękuję. Właśnie o to mi chodziło. Jestem przed wizytą u mojej onkolog, to wiem teraz, że śmiało mogę o to prosić.
Przepraszam, że wykorzystałam wątek do swoich celów.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 381
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022