odpoczynek po rekonstrukcji

Wysłane przez ilona0403 

ilona0403 (offline)

Post #1

07-02-2018 - 18:07:40

Witam , za trzy tygodnie czeka mnie rekonstrukcja piersi z ekspandera na silikon i jednocześnie korekta zdrowej piersi. Zastanawiam się czy będąc na chorobowym mogę wyjechać np. w góry żeby odpocząć i szybciej dojść do siebie po operacji. Czy któraś z Was miała kontrolę z zusu w czasie chorobowego.

goja66 (offline)

Post #2

07-02-2018 - 19:24:00

Ozorków 

Pytaj swoich doktorów- niech Ci określą zakres: co ci wolno ,a co nie wolno...
Na pewno góry związane są z większym wysiłkiem i nie mam tu na myśli -zjazdów na nartach z Kasprowego...
Ale wycieczki z górki i pod górkę -według mnie mogą być niewskazane...
ZUS lubi kontrolować zwolnienia bo szuka kasy...ale nie dotyczy krótkich zwolnień czyli jak dopiero zaczynasz nowe zwolnienie -oni informację dostaną przy dobrym układzie po tygodniu, zanim je wprowadzą do systemu to trochę potrwa...Myślę ,że pierwszego nie skontrolują , drugie też raczej nie ...I jeśli masz wpisane "może chodzić " zawsze się można jakoś wytłumaczyć...
I zależy jakie długie te zwolnienie i od kogo....od specjalisty czy od internisty...
Tylko nie chwal się planem dookoła..bo życzliwych nie brakuje przewraca_oczy

NST Gx po chemioterapii ypT3N3
Er- 30% ,Pr-0 , HER2-0 , Ki67-18-20%

Agaba190 (offline)

Post #3

07-02-2018 - 19:24:23

k/Warszawy 

Nie umiem Ci pomóc. Dawno temu byłam na zwolnieniu lekarskim i wtedy żadne kontrole nie latały. Poza tym nie sugeruj się tym czy u innych ktoś był czy nie. Może Cię kontrolować zarówno ZUS jak i pracodawca. Na zwolnieniu ( na druku) na pewno lekarz powinien wstawić symbol, że możesz chodzić ( chyba to kod 2). O resztę ja bym zapytała w ZUS-ie mówiąc, że opiekę w codziennych czynnościach będziesz miała zapewnioną poza miejscem zameldowania/zamieszkania i czy musisz to jakoś im zgłosić. Wg mnie powinnaś też zawiadomić pracodawcę (a przynajmniej zapytać jakie są u Was zwyczaje).
Przeczytaj tutaj
[www.regiopraca.pl]
[poradnikprzedsiebiorcy.pl]

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

ilona0403 (offline)

Post #4

07-02-2018 - 19:45:51

Bardzo dziękuje dziewczyny za informacje , pracodawcą jestem ja sama ponieważ prowadzę firmę więc z tym nie ma problemu. Co do chodzenia po górach to oczywiście że to nie wchodzi w grę. Mieszkam w mieście na Śląsku i sam wyjazd w góry ten klimat i otoczenie mnie bardzo regeneruje nie muszę nigdzie chodzić. W zeszły roku miałam robioną podskórną mastektomię piersi z ekspanderem i byłam na zwolnieniu 3 miesiące. Dlatego boję się że jesli teraz też tak długo to będzie trwało to w domu osiwiejeoczko.I tak tylko pytam z ciekawosci czy zus może się doczepić że nie kuruję się w domu . Zwolnienie oczywiście z onkologii i przy poprzednim żadnej wizyty z zusu nie miałam.Chyba chodzi o to żeby jak najszybciej dojść do formy i wrócic do pracy. Tego raczej się nie da symulować więc nie powinno być problemu moim zdaniem gdzie sie człowiek kuruje.Ale jak jest wszyscy wiemy...Chociaż słyszałam kiedyś że pacjentów onkologicznych zus nie kontroluje ale czy to prawda nie wiem.

Agaba190 (offline)

Post #5

07-02-2018 - 19:52:38

k/Warszawy 

To jeden stres (pracodawca) odpada duży uśmiech. Ja bym jednak zapytała w Zusie (zadzwoń na infolinię, jak nie chcesz osobiście się tam pokazać).

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

ilona0403 (offline)

Post #6

07-02-2018 - 20:00:45

Masz rację najlepiej dowiedzieć się u zrodła , pozdrawiam serdeczniepapa

goja66 (offline)

Post #7

07-02-2018 - 20:17:02

Ozorków 

Jako pracodawca - masz trochę gorzej jednak...Bo ZUS zawsze podejrzewa tych właśnie pierwszych o to ,że chcą odebrać sobie składeczki co to je wcześniej wpłacili grzecznie...Ale jako onkologiczny pacjent (w sensie zwolnienie od onkologa )-możesz być spokojna...Bo tu raczej ściemy nie ma...Wiadomo...Onkologicznych nie szarpią .
Ale mnie się kiedyś dawno temu zdarzyło (jako pracodawcy wtedy jeszcze -czyli działalność gospodarcza ) ,że upss....byłam w ciąży....A,że składki płaciłam najwyższe to nie omieszkałam brać zwolnienia w sumie od początku - bo jeszcze wtedy wskazań nie miałam..Poźniej już i owszem...I akurat w 31 tygodniu wylądowałam w szpitalu- i co? pismo z ZUS-przyszło ,żeby się mój ginekolog wypowiedział czy "rokuję " ...Ginekolog zresztą w szpitalu mu to dałam do przeczytania -uśmiał się solidnie i skomentował-czy ZUS nie wie,że ciąża trwa 9 m-cy..niedowiarek..
No tylko tak dodam -że okazało się ,że na drugi dzień urodziłam ....Ale nie podejrzewaj mnie ,że nie chciałam ZUS-owi robić przykrości...ani nie czułam się przez nich zobowiązana...tak wyszło jakoś...śmiech
Co do tego podpytywania u źródła - to zrób to telefonicznie i anonimowo-bo ja im nie ufam jakoś...

Załamka (offline)

Post #8

07-02-2018 - 20:34:10

Kraków 

Goją, przyznaj się, okazałaś serce ZUS- owi, chciałaś pokazać, że rokujesz ... szybciej niż ustawa przewiduje.
Onkologicznych też sprawdzają, ale skoro można chodzić, ba na zwolnieniu w sanatorium być, to niby dlaczego w pensjonacie nie można sił nabierać

goja66 (offline)

Post #9

07-02-2018 - 21:34:43

Ozorków 

Załamka
Goją, przyznaj się, okazałaś serce ZUS- owi, chciałaś pokazać, że rokujesz ... szybciej niż ustawa przewiduje.
Onkologicznych też sprawdzają, ale skoro można chodzić, ba na zwolnieniu w sanatorium być, to niby dlaczego w pensjonacie nie można sił nabierać

Załamka - jak zwykle mnie rozgryzłaś - oczywiście - chciałam być miła , grzeczna i niekłopotliwa taka ...nawet dla ZUS-u...żeby wszyscy byli szczęśliwi ..
Już się martwię -żeby przypadkiem z zakładu pogrzebowego do mnie nie zadzwonili...Nawet przez pomyłkę ...stres

Załamka (offline)

Post #10

07-02-2018 - 21:46:39

Kraków 

Goja, Ty to potrafisz rozbawić... To żem się uśmiała z takiego poważnego tematu jak zakł. pogrzeb. A co do ZUS-u, człowiek to nie chłop pańszczyźniany przypisany do miejsca. Co najwyżej trzeba poinformować o nowym miejscu pobytu

goja66 (offline)

Post #11

07-02-2018 - 22:06:55

Ozorków 

Załamka
Goja, Ty to potrafisz rozbawić... To żem się uśmiała z takiego poważnego tematu jak zakł. pogrzeb. A co do ZUS-u, człowiek to nie chłop pańszczyźniany przypisany do miejsca. Co najwyżej trzeba poinformować o nowym miejscu pobytu
No w sumie na druku zwolnieniowym ZLA -jest miejsce w ,którym powinno się wpisać miejsce pobytu chorego ( co nie znaczy zameldowania )..Pobytu właśnie- żeby szanowny ZUS nie błąkał się po mieście...Ale nie sądzisz -że wpisanie adresu hotelu/albo pensjonatu - jest przegięciem radocha
Nie wiem tego - tylko tak sobie dywaguję...Bo jestem gotowa to sprawdzić - jakiś adresik na Zakyntos np...szkoda ,że mogę tylko do 100 km podróżować...chichot

wesolaMagda (offline)

Post #12

09-02-2018 - 13:02:18

Kraków 

Załamka

Potwierdzam, umiesz rozbawić winking smiley
Ale najlepiej zapytać w Zusie o to bo będzie najpewniejsza informacja

Życie jest komedią dla tych, którzy patrzą, a tragedią dla tych, którzy czują.

ilona0403 (offline)

Post #13

09-02-2018 - 20:29:06

No dziewczyny dawno się tak nie uśmiałam chyba sobie daruję ten wypad w góry bo lepiej na zimne dmuchać .Zresztą najpierw trzeba przejść operację a potem zobaczymy.Ale jak wszystko pójdzie dobrze ( a innej opcji nie dopuszczam ) to sobie strzelę wakacje że ho ho radochapozdrawiam

dziubas (offline)

Post #14

09-02-2018 - 21:53:15

Gdańsk 

ilona! serce tak trzymaj! brawo

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat
po 8,5 roku rak endometrium, operacja unowoczesniona z resekcja macicy, przydatków, węzłów biodrowych i brzusznych i wyrostka robaczkowego, rak pierwotny, rokowania dobre, stan zaraz po operacji i póżniej - bardzo dobry, oblgatoryjnie naświetlania - wybrałam narazie tylko brachyterapię, na kikut macicy, do tamoxiffenu juz nie wróciłam

Renata_72 (offline)

Post #15

09-02-2018 - 22:38:23

Wrocław 

Szczerze mówiąc chyba bym zwariowała 3 miesiące w domu winking smiley ja po rekonstrukcji tram z trudem wysiedziałam miesiąc w domu. Fajnie połączyć to z pełnym resetem a w domu się nie da.

ilona0403 (offline)

Post #16

11-02-2018 - 17:33:42

Renatko te 3 miesiące to była gehenna a i tak poszłam do pracy na swoją prośbę musiałam podpisać papierek że na własną odpowiedzialność idę do pracy. Lekarze chcieli mnie jeszcze trzymać na zwolnieniu myślę że ze względu na pracę jaką wykonuję ( prowadzę mały sklepik ) gdzie trzeba się nie raz nadzwigać. Ale w domu to dopiero można depresji dostać tyle czasu więc poszłam do pracy starając się uważać i to było najlepsze rozwiązanie. Między ludzmi człowiek szybciej dochodzi do siebie.Mam nadzieję że teraz jeszcze szybciej dojdę do siebie i będzie ok. Pozdrawiam dziewczyny i dziękuję za miłe słowauśmiech

Moniczka1973 (offline)

Post #17

29-08-2018 - 12:45:22

Nowa Dęba 

Witam
Mam pytanie do Ilona0403
Proszę powiedz czy korektę zdrowej piersi robisz prywatnie czy na fundusz?
za trzy tygodnie czeka mnie operacja jednoczasowa lewej piersi z zachowanie skóry i brodawki. Dlatego pytam.
Pozdrawiam

natka117 (offline)

Post #18

26-10-2018 - 22:15:30

witam kobitkiduży uśmiech jak to własnie jest z tym wypoczynkiem po rekonstrukcji, ile należy się chorobowego ( bez chemii i radio)? I jeszcze jedno pytanie jak długo trzeba ćwiczyć rękę? Dziękuję za odpowiedziduży uśmiech
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 523
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022