Usunięcie ekspandera Poznań

Wysłane przez karinka 

karinka (offline)

Post #1

16-02-2019 - 23:11:05

Hej dziewczyny.

Mam pytanie, które wyda wam się dziwne..
Jestem po pierwszym etapie rekonstrukcji piersi - mam założony ekspander. Już cały napełniony.
Z powodów osobistych najprawdopodobniej będę musiała przerwać rekonstrukcję a ekspander podobno może być max do roku. Zresztą szczerze to nie lubię tej "piersi". Jest brzydka. Wolę żyć bez.
Gdzie w Poznaniu podjeliby się usunięcia ekspandera? Bez implantu?

Agaba190 (offline)

Post #2

17-02-2019 - 08:00:25

k/Warszawy 

Każdy szpital, który ma oddział chirurgii powinien Ci to zrobić. Wg mnie powinnaś iść do tego samego, który Ci wstawiał. Nie powinno być problemu. Człowiek zawsze może zmienić zdanie lub może nie akceptować obcego ciała (zarówno fizycznie jak i psychicznie).
Ale zastanów się "na spokojnie". Bo prawdopodobnie oprócz wyjęcia ekspandera, będą musieli wyciąć nadmiar skóry, który powstał w trakcie rozciągania. Tego pewna nie jestem, musiałabyś zapytać lekarza. I być może jak kiedyś znowu zdecydowałabyś się na rekonstrukcję, to może być problem z ponownym rozciąganiem skóry.
Wygląd piersi z ekspanderem na pewno się różni od wyglądu piersi z implantem silikonowym. Z tego co oglądałam na zdjęciach to różnica jest na plus implantu.
No a to, że ta pierś będzie inna niż naturalna, to powinnaś wiedzieć wcześniej. I lekarz pewnie Cię o tym uprzedzał. Dziewczyny, które robią rekonstrukcję często korygują drugą pierś, żeby wyrównać różnice jakie powstały.
Ja na Twoim miejscu pochodziłabym ten rok (albo więcej) z ekspanderem i dopiero wtedy podejmowała bardziej radykalne decyzje.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

karinka (offline)

Post #3

17-02-2019 - 11:36:16

Właśnie chodzi o to że nie chcę w tym samym ośrodku.. sad smiley
Jeden lekarz stwierdził że mam się udać do psychologa..????

dziubas (offline)

Post #4

17-02-2019 - 12:20:58

Gdańsk 

karinko! serce moze pójdz w tym kierunku...myśli

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat
po 8,5 roku rak endometrium, operacja unowoczesniona z resekcja macicy, przydatków, węzłów biodrowych i brzusznych i wyrostka robaczkowego, rak pierwotny, rokowania dobre, stan zaraz po operacji i póżniej - bardzo dobry, oblgatoryjnie naświetlania - wybrałam narazie tylko brachyterapię, na kikut macicy, do tamoxiffenu juz nie wróciłam

Agaba190 (offline)

Post #5

17-02-2019 - 12:21:07

k/Warszawy 

No i chyba miał rację. Powinnaś zasięgnąć porady psychologa. Bo chyba podejmujesz nie do końca przemyślane decyzje.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Tomasz. (offline)

Post #6

17-02-2019 - 13:49:10

Pruszków 

karinka
Jeden lekarz stwierdził że mam się udać do psychologa..????
To już było wiadomo od początku. Żadna to nowina.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-02-2019 - 13:49:58 przez Tomasz..

Baśka73 (offline)

Post #7

17-02-2019 - 14:07:20

Warszawa 

Proponuję cierpliwość smiling smiley
Z ekspanderem chodziłam prawie rok. Operacja marzec 2018, dolewki do czerwca. Był twardy, niewygodny, kiepsko się pływało, nie można było wygodnie na boku poleżeć. Rozumiem, że można się podłamać W styczniu tego roku wymieniony na silikon. Jeszcze chodzę w pasie i odpowiednim biustonoszu ale pierś miękka, wygląda jak naturalna. Jestem bardzo zadowolona wynikiem. Tylko blizny sugerują że coś tam było robione. Za jakiś czas, jak lekarz pozwoli to drugą (wcześniej była operacja oszczędzająca i radioterapia sad smiley )w ramach profilaktyki też zoperuję. Też chciałam i chcę szybko szybko szybko, ale czasami trzeba poczekać...
Karnika, cierpliwości Ci życzę. Poczekaj na silikon i wtedy zobaczysz efekt końcowy.
A w głowie to i tak wszystko trzeba sobie poukładać bo inaczej po tej chorobie się nie da.

karinka (offline)

Post #8

17-02-2019 - 16:39:52

Jeszcze nie podjełam decyzji ale chciałabym wiedzieć gdzie mogę udać się gdybym taką podjęła. Oprócz wco.

Oprócz tego że pierś mi się nie podoba dochodzi sytuacja życiowa. W ciągu 2tyg się wyjaśni .

Agaba190 (offline)

Post #9

17-02-2019 - 18:44:40

k/Warszawy 

To chyba Ci nie podpowiemy, gdzie w Poznaniu można to zrobić. Niestety musisz sama obdzwonić/odwiedzić szpitale. Wg mnie w każdym szpitalu, który ma chirurgię powinni taką operacje wykonać.
Ale przemyśl sprawę. Możesz spokojnie rok poczekać. Może, w tym czasie, Twoja sytuacja życiowa się zmieni.

Mark Twain

Krynia58 (offline)

Post #10

17-02-2019 - 20:28:41

Warszawa 

Agaba190
Ale przemyśl sprawę. Możesz spokojnie rok poczekać. Może, w tym czasie, Twoja sytuacja życiowa się zmieni.

Karinko, podpisuję się pod tym. Trzymam kciuki za dobrą Twoją decyzję pociesza

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński

karinka (offline)

Post #11

17-02-2019 - 21:08:37

Dzięki dziewczyny.
Żałuję trochę że w ogóle się na to wszystko zdecydowałam. I na usunięcie piersi i na rekonstrukcję

karinka (offline)

Post #12

17-03-2019 - 14:24:58

Dobra.
Czy ktoś z Was miał rekonstrukcję na Szamarzewskiego?
Nie podoba mi się ta pierś. Chcialabym żeby implant już był zrobiony dobrze i chcę iść na Szamarzewskiego w Poznaniu. Może tam zrobia ładniej.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 655
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022