Problem z zagojeniem się rany po rekonstrukcji

Wysłane przez Karolcia_p89 

Karolcia_p89 (offline)

Post #1

10-11-2020 - 20:19:56

Witam,

4go września tego roku miałam mastektomie z jednoczesną rekonstrukcją,
W maju 2018 roku skończyłam radioterapie na tą pierś.

Rekonstrukcja z implantem, usuniecie sutka z otoczką tylko. Rana goiła się ładnie na początku, wyglądała na w pełni zagojoną, po 6 tyg kompletnie się otworzyła, lekarz oczyścił i zaszył na nowo. Dzisiaj wróciłam z ściągnięcia szwów i są 3 mniejsze dziurki, lekarz powiedział że pod spodem wygląda na zagojoną ranę, a te dziury się niby zrosną. Nie mam szwów, taśmą ściągnęli góre do dołu żeby niby się zrosło, zwykły opatrunek założyli i na kontrole w piątek mam przyjechać.

Drugą ranę mam pod pachą i ta z kolei zagoiła się pięknie a też była naświetlana 2,5 roku temu.
Od czego to zależy że tak się rozchodzi rana?
ile razy może się tak rozchodzić?
co mogę zrobić żeby pomóc gojeniu się tej rany?
Czy jak się nie będzie goić to mogą mi wyciągnąć implant?

Z góry dziękuje za rady

dziubas (offline)

Post #2

11-11-2020 - 00:45:26

Gdańsk 

Karolcia!serce ja bym na Twoim miejscu napisała to pytanie do eksperta O własnie przed chwilą pojawiła się odpowiedź dr Maliszewskiego. On jest onkochirurgiem.

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat
po 8,5 roku rak endometrium, operacja unowoczesniona z resekcja macicy, przydatków, węzłów biodrowych i brzusznych i wyrostka robaczkowego, rak pierwotny, rokowania dobre, stan zaraz po operacji i póżniej - bardzo dobry, oblgatoryjnie naświetlania - wybrałam narazie tylko brachyterapię, na kikut macicy, do tamoxiffenu juz nie wróciłam

Bombina76 (offline)

Post #3

11-11-2020 - 05:44:10

Środa Śląska 

Karolcia,

jak coś Cie niepokoi to na kontrolę więc napisz co powie po piątku....., ja miałam implant w dniu 27.08 i do tej pory mam strupa- rozeszło się raz, 1 punkcja chłonki, chirurg mówił że trzeba pilnować bo można stracić implant. U mnie stwierdził że goi się wolno.....

NST, G2, T1b, Mastektomia z wartownikami, implant 08.2020 /odrzucenie implantu sad smiley
tamoksyfen + reseligo

Karolcia_p89 (offline)

Post #4

11-11-2020 - 09:48:57

Bardzo dziękuje za odpowiedz, właśnie dodałam to pytanie do ''Pytanie do eksperta'' smiling smiley

"Bombina76 trzymam kciuki żeby szybko sie zagoiło róże

Bombina76 (offline)

Post #5

12-11-2020 - 04:38:06

Środa Śląska 

hej, a dzisiaj zapalenie .....cieplutka pierś i czerwona, stan podgorączkowy....jadę do poradni ciekawe czy mnie przyjmą....

NST, G2, T1b, Mastektomia z wartownikami, implant 08.2020 /odrzucenie implantu sad smiley
tamoksyfen + reseligo

Safi (offline)

Post #6

12-11-2020 - 08:22:50

pociesza

Bombina76 (offline)

Post #7

13-11-2020 - 04:16:23

Środa Śląska 

hej, nie przyjęli, byłam prywatnie. Obrzęk limfatyczny- płynu za mało do ściągnięcia - mam zdrenować masażem i brać ibuprofen, tak więc Karolcia - 2,5 miesiąca i dalej walczę z cyckiem , grrr

tamoksyfen + reseligo
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 482
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022