Drugie starcie - rozmowy codzienne

Wysłane przez Amazonki.net 

Tomasz. (offline)

Post #1

29-11-2018 - 19:09:52

Pruszków 

Ode mnie nie odbiera telefonu. Nic nie wiem.

doubleD (offline)

Post #2

30-11-2018 - 15:50:43

London 

czesc, ciesze sie ze sa dziewczyny gdzie terapia dziala!

u mnie ribocyclib przyniosl marny efekt albo prawie zaden wiec najprawdopodobniej zmiana na xelode razem z avastinem. PET nie daje konkluzji bo jako ze jestem chodzacym medycznym tekstbookiem mam wiecej niz jednego raka.

moj syndrom cushinga okazal sie rakiem nadnercza i guzy w watrobie (nowe) to najprawdopodoniej nie rak piersi a nadnercza, biopsja da wyniki i zobaczymy. jesli da sie to usunac i potem kontrolowac mitonanem to swietnie ale w tym momencie mam srednia nadzieje na jakiekolwiek dobre wiesci.

ogolnie zmiany ktore sa atrybutowane rakowi piersi sa w miare stabilne ale nie jest to jednoznaczne. ktos wyzej pisal o opcjach immunoterapi w pl, marzusia? daj prosze znac, gdzies wspominalas nazwisko lekarza chyba?

na razie narty zabokoowane na marzec wiec wyglada na to ze do tego czasu musze dociagnac w miare sensownej formie ;-)

edytaxxx1 (offline)

Post #3

03-12-2018 - 18:41:17

Witajcie, przede mną 10 cykl leczenia metronomicznego.

Aktualne wyniki badań - GGTP, Bilirubina, AST, ALT, kreatynina, markery Ca15-3 w normie. Z morfologii „jedyne” wyniki poza normą to:
- krwinki czerwone - aktualnie 3,15 (miesiąc temu 3,07)
- MCV powyżej normy ( trochę mi skacze ten wynik ale poziom witaminy B i kwasu foliowego ok)

Hemoglobina w normie, nawet o dziwo poszła w górę trochę. Ostatnio było 12 teraz 12,5

Skóra sucha ale nie ma zespołu ręka-stopa. Mogłabym lepiej sypiać ???? Poza tym samopoczucie super. Oby leczenie działało jak najdłużej. W styczniu będzie rok odkąd ponownie zachorowałam. Jak sobie przypomnę, że w okolicy marca/kwietnia marker Ca15-3 był nawet na poziomie 800 a teraz 21,7 i wątroba była jak sitko a teraz na przykład lewy płat czysty, próby w normie to trzymam kciuki oby to leczenie trwało i trwało.

Pozdrawiam!

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 03-12-2018 - 18:42:11 przez edytaxxx1.

Tomasz. (offline)

Post #4

03-12-2018 - 18:45:15

Pruszków 

My też trzymamy kciuki. No i pomyliłem się, prognozowałem, że czerwone ciałka trochę spadną. A tu nawet trochę wzrosły. Oby tak dalej Edytko. I u Ciebie i innych.

edytaxxx1 (offline)

Post #5

03-12-2018 - 19:00:04

Zapomniałam jeszcze wspomnieć, że są bardzo fajne krótkie filmiki z profesorem Wysockim gdzie wyjaśnia między innymi na czym polega leczenie metronomiczne, jakie są najnowsze sposoby walki z rakiem piersi jak również porusza bardzo ważny temat relacji pacjent-lekarz. Kto jeszcze nie widział - zachęcamsmiling smiley poniżej linki

[youtu.be]

[youtu.be]

[youtu.be]

[youtu.be]

dziubas (offline)

Post #6

03-12-2018 - 22:07:18

Gdańsk 

SUPER!!! brawo Dzięki!!! ok

berni (offline)

Post #7

05-12-2018 - 14:46:35

Gryfino 

Wspaniałe wiadomości Edytko. Pozdrawiam serdecznie.

Tomasz. (offline)

Post #8

05-12-2018 - 16:30:54

Pruszków 

Berni, a jak Ty się czujesz po 2 operacjach?? Poza chirurgią masz jeszcze jakieś leczenie?

berni (offline)

Post #9

05-12-2018 - 17:00:55

Gryfino 

Po 2 operacji czuję się lepiej niż po pierwszej , ponieważ problem mam tylko z oczami A neurologiczne jest dobrze. Moje leczenie to co tydzień Nawelbina i nic więcej.Mam też już histopat w którym nie było komórek nowotworowych. Moja dr bada jeszcze raz moje bloczki na Hery i zdecyduję na koniec grudnia na zmieniamy leczenie.A tak ogólnie to odstawiam dexametazon i ciężko to znoszę tzn. cisnienie mi skacze , mam wysoki puls i bóle stawów...itd

dziubas (offline)

Post #10

05-12-2018 - 17:10:15

Gdańsk 

Berni! serceponieważ moja siostra od diagnozyczyli od drugiej połowy marca zażywa deksametazon obecnie 5mg/dobę podane w 3 dawkach, a od pocątku jeczcze przed diagnozą glajaka wielopostaciowego nie miała i nada nie ma bólów głowy, ciagle myslę, czy jest sens profilatycznie stosowac ten steryd, zedy sie nie powiekszył obrzek mózgu? pytanie kieruje do Ciebie bo troche jestes w temacie i do Tomka choć wiem , ze Wasza odpowiedź niewiele zmieni...smutny moja siostra powoli wchodzi w stan wegetatywny i po prostu powoli odchodzi do Pana...płaczeprosi
wiem , ze to pytanie raczej do neurochirurga lub samego prof Ząbka, którego wypowiedx słuchałam z zapartym tchem dokładnie godzine temu w TVTRWAM w cotygodniowym cyklu "Na zdrowie". po radiochemioterapi mówiłam szwagrowi, zeby dzwonic do GammaKnife lub CyberKnife, ja dzwoniłam tylko do Bronowic bezradny wszystko w rekach Pana Boga!tak

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 05-12-2018 - 17:24:19 przez dziubas.

Tomasz. (offline)

Post #11

05-12-2018 - 19:03:30

Pruszków 

Po kortykosterydach ćiśnienie rośnie. Po odstawieniu- spada. Navelbine we wlewach do portu czy w tabletkach?? A co do raka- leczenie raka przez wiele sesji (rak przewlekły) powoduje, że komórki często tracą swoje pierwotne cechy - a rzadziej- ale to się zdarza- nabywają cech nowych. Dlatego warto raka przewlekłego, leczonego wieloma schematami badać histopatologicznie.

berni (offline)

Post #12

05-12-2018 - 19:13:20

Gryfino 

Nawelbina w tabletkach. Dawka 110. Co do sterydow to neurochirurg kazał odstawić bo wycięto 2 guzy z dużym marginesem i nie ma potrzeby brać dexametazonu .Utrzymano mi leki przeciwdrgawkowe. Stosuję się do zaleceń lekarzy i teraz czekam na wyniki z receptorów.

KasiaK78 (offline)

Post #13

05-12-2018 - 22:14:15

Gorlice 

Berni bardzo się cieszę że u ciebie dobrze. Oby tak dalej smiling smiley

NST, Er 95%, Pr 90%, HER2+++, T1c, G1, Ia
BCT, 6 x TCH + 11 x herceptyna + tamoxifen + reseligo

dziubas (offline)

Post #14

05-12-2018 - 23:07:37

Gdańsk 

berni !a przeciwdrgawkowo to co? haloperidol, czy depakine?

berni (offline)

Post #15

06-12-2018 - 06:03:14

Gryfino 

Nazywają się Levetiracetam i są to leki na padaczkę . Ja na nią nie choruje , ale zanim się okazało że mam guzy w mozgu to straciłam przytomność. I od tego momentu ma je włączone jako leki stałe.

Tomasz. (offline)

Post #16

06-12-2018 - 15:59:29

Pruszków 

dziubas
berni !a przeciwdrgawkowo to co? haloperidol, czy depakine?
e
Halopridol ma wrecz działanie drgawkotwórcze.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 446
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018