Drugie starcie - rozmowy codzienne

Wysłane przez Amazonki.net 

Iza12 (offline)

Post #1

31-08-2015 - 21:07:23

Gdańsk 

Nie, już nie będę nic brała bo tylko wątrobę sobie zwichruję. Powoli przyzwyczajam się do tych stóp, których ledwo co czuję.

Tomasz. (offline)

Post #2

01-09-2015 - 08:08:43

Pruszków 

Iza12
Nie, już nie będę nic brała bo tylko wątrobę sobie zwichruję. Powoli przyzwyczajam się do tych stóp, których ledwo co czuję.
Wszystkie leki które były tu poruszane (a zwłaszcza Gabapentin) NIE działają na wątrobę- są wydalane wyłącznie przez nerki i tylko w razie istotnego zaburzenia czynności nerek (wysoka kreatynina) dawki tych leków się ogranicza.

kasia363 (offline)

Post #3

14-09-2015 - 14:17:45

Łódź-okolice 

Maju serce Jesteś wspaniała. Chwytaj każdy dzień.

majka1 (offline)

Post #4

15-09-2015 - 19:24:40

Jastrzębie -Zdrój 

Drugi cykl palitakselu zakończony teraz dwa tygodnie przerwy i ostatnie trzy tygodnie chemii po której m być kontrolne Tk. Teraz wyniki miałam idealne próby watrobowe 32 i46 hemoglobina 12 płytki krwi trochę poszybowaly do góry białe krwinki też więc już nie muszę robić zastrzykow zarzio. Czuję się dobrze czasem mam gorszy dzień jak to każdy człowiek Ale ogólnie jest ok. W piątek 11 rocznica ślubu hmm czekam na niespodziankę ciekawe co mąż wymyśli. W tym roku on decyduje jak spędzamy ten dzień.

DUM SPIRO SPERO - dopóki oddycham nie tracę nadziei

Al_la (offline)

Post #5

15-09-2015 - 19:33:36

k/Warszawy 

Majeczko, gęba mi się śmieje kiedy Cię czytam duży uśmiech buziak serce

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

majka1 (offline)

Post #6

15-09-2015 - 20:45:26

Jastrzębie -Zdrój 

Al_la buziak

Tomasz. (offline)

Post #7

15-09-2015 - 20:51:48

Pruszków 

Majeczko, wszyscy co tu zaglądają bardzo się cieszą z takich wpisów. I jeszcze przy poprawie wyników poprawiła się morfologia. Extra. duży uśmiech

domina13 (offline)

Post #8

16-09-2015 - 08:41:11

Piotrków Tryb. 

Super MajuserceWspaniale czytać takie informacje a z okazji rocznicy ślubudrink.gifwszystkiego czego pragniesz oraz extra niespodzianki od mężabuzki

4xAC,4xDXL Mastektomia Carcinoma ductale infiltrans mammae.ER-TS 4/8;PR-TS 8/8;HER 2;0 ;Ki67-2%(styczeń2014);
Wznowa:NST G2; ER-80%;PR-99%;HER2-0;Ki67-12,9%(maj 2015)xeloda x4;nawelbina x9;sindaxel x7;cisplatyna x3;zoladex+symex(kwiecień-sierpień),zoladex+egristrozol(wrzesień);14-25.11.16r-kastracja radiologiczna;30.11.16r-Faslodex;14.12.16r-drugi Faslodex;28.12.2016r-trzeci Faslodex;25.01.2017r-czwarty Faslodex;27.02.2017r-pierwszy wlew chemii CMF;20.03.2017-drugi wlew CMF

monik (offline)

Post #9

16-09-2015 - 11:26:12

Łódź 

Majeczko - cudnie, ja też śmieję się do Ciebie przez ekran kompa smiling smiley życzę Ci w takim razie fantastycznego dnia w piątek, postaraj się w ten dzień nie myśleć o niczym tylko się cieszyć smiling smiley

danuśka1 (offline)

Post #10

16-09-2015 - 13:25:42

Wspaniale Maju ! I tak trzymaj ! radocha

Miłego piątku róże

anka21 (offline)

Post #11

17-09-2015 - 11:49:06

Maju, fajnie czytać Twoje literki i takie pozytywne kwiatek ooo wspaniałego wieczory piątkowego uśmiech

życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiesz na co trafisz...

Wandka (offline)

Post #12

17-09-2015 - 16:51:06

Warszawa 

Maju a ja nic nie napiszę tylkomeloman

re_niula (offline)

Post #13

17-09-2015 - 19:37:03

Bytom 

Maju wspaniale czytać twoje wpisy sercei wszystkiego najlepszego kwiatek

Masza70 (offline)

Post #14

17-09-2015 - 21:12:46

i ja się powtórzę, od Twoich ostatnich wpisów Maju mam takiego banana na twarzy - o! duży uśmiech
Wspaniale się czyta takie wieści.
11 lat to kawał czasu, chyba musi być fajny ten Twój mąż że z nim wytrzymałaś smiling smiley
Majeczko, na kolejne dłuuuugie latka życzę słoneczka, wiary i nadzei w dobrą wspólną przyszłość, niech Wam się wiedzie jak najlepiej drink.gif

aga66 (offline)

Post #15

18-09-2015 - 09:50:18

Warszawa 

Majeczko cieszę się, że u Ciebie wszystko dobrze się układa i zdrowotnie i rodzinnie. Oby tak dalejserce

"Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono". W. Szymborska
Alexis de Tocqueville „Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.” Niestety, wielu z nas uważa, że ich wolność nie podlega ograniczeniom, przynajmniej nie takim, które oni sami by akceptowali...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 18-09-2015 - 09:50:30 przez aga66.

Kass (offline)

Post #16

18-09-2015 - 13:36:57

Maju, dzis piatek, mam nadzieje, ze razem z mezem bedziecie mieli przepiekny, wyjatkowy dzien. Gratulacje 11-tki! buziak

Rudzia (offline)

Post #17

18-09-2015 - 14:54:07

Warszawa 

Majuuuuuuuuu buziak
wielką radość sprawiasz swoim wpisem i takimi dobrymi wieściami!!! Cieszę się i ja uśmiech
Tak trzymaj Kochana! ok

A skoro dziś fajny dzień serce to BAWCIE SIĘ DOBRZE!!!
Wszystkiego Naj Naj Naj!!!! buzki
drink.gif róże drink.gif

ps. no ciekawam co to Ci mężuś wymyśli hihi śmiech

"Cha do dhuin doras nach d’fhosgail doras"

kasia363 (offline)

Post #18

18-09-2015 - 15:12:21

Łódź-okolice 

Maju wieści wspaniałe.
Wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy ślubu.......ja dziś tez obchodze z mężem 11 rocznicę ślubu serce

majka1 (offline)

Post #19

19-09-2015 - 11:47:32

Jastrzębie -Zdrój 

Dziękuję za ciepłe słowa rocznica trwa wczoraj 11 pieknych róż od męża dziś kino i kolacja . Ach żyć nie umieraćradocha

Magdat (offline)

Post #20

19-09-2015 - 20:40:22

Działoszyn 

Maju życzę Ci i Twojej rodzinie dużo dużo zdrówka i samych miłych chwil.... a ja mam za tydzień 26.09 - 17 lat po ślubie (jak to szybko zleciało)buzki

Dyra (offline)

Post #21

19-09-2015 - 21:25:43

Maju, wszystkiego naj naj naj oraz następnych 11 wspólnie spędzonych lat, a potem kolejnych 11-stu i kolejnych i kolejnych ...pozdrawiam i ściskam

dziubas (offline)

Post #22

19-09-2015 - 21:45:12

Gdańsk 

serceserceserceróżeróżeróżeserceserceserce

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat
po 8,5 roku rak endometrium, operacja unowoczesniona z resekcja macicy, przydatków, węzłów biodrowych i brzusznych i wyrostka robaczkowego, rak pierwotny, rokowania dobre, stan zaraz po operacji i póżniej - bardzo dobry, oblgatoryjnie naświetlania - wybrałam narazie tylko brachyterapię, na kikut macicy, do tamoxiffenu juz nie wróciłam

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 19-09-2015 - 21:45:49 przez dziubas.

Agni (offline)

Post #23

20-09-2015 - 22:59:04

Majka i ja się dołączam do wszystkich pochwał! Jestem zachwycona takim obrotem sprawy!duży uśmiech

Dziewczyny, znacie książkę Simontona TRIUMF ŻYCIA? Świetna rzecz! Naprawdę godna polecenia.

tynkaa (offline)

Post #24

06-10-2015 - 20:28:32

dołączam się do Was dziewczyny rozpoczynam drugie starciesad smiley przerzut do węzła chłonnego ah a miało być tak dobrze

Jolcia (offline)

Post #25

06-10-2015 - 20:33:16

I będzie dobrze tynkaapociesza

tynkaa (offline)

Post #26

06-10-2015 - 20:44:01

dzięki Jolcia smiling smiley staram się tak myśleć. A jest może jakaś amazonka, która żyje sobie już "trochę" po nawrocie?dla mnie to jakaś nadziejasmiling smiley

Tomasz. (offline)

Post #27

07-10-2015 - 10:42:14

Pruszków 

tynkaa
dzięki Jolcia smiling smiley staram się tak myśleć. A jest może jakaś amazonka, która żyje sobie już "trochę" po nawrocie?dla mnie to jakaś nadziejasmiling smiley
Chwila, coś nie rozumiem. Mówimy o nawrocie choroby (np. wznowa w bliźnie, zmiany metastatyczne w narządach odległych) czy o stwierdzeniu komórek raka w węzłach? Bo to zupełnie odrębne sprawy.
W razie obecności zmian w węzłach stosuje się radioterapie, kóra ma tu duże pole do popisu. W razie niekorzystnych cech rokowniczych (raki bazalne, niskozróżnicowane) stosuje się leczenie systemowe- zostało Ci ono zaproponowane??

monik (offline)

Post #28

07-10-2015 - 11:59:17

Łódź 

tanka, ja mam się świetnie po nawrocie smiling smiley miałam nawrót na węzłach chłonnych (kilka na szyi), przeszłam chemię, radioterapia wywołała burzę w dyskusji między profesorami ale ostatecznie podjęłam decyzję, że jej nie biorę (profesor od chemii powiedział, że nic w moim przypadku nie zmienia - to chyba akurat źle... miałam kilka węzłów i pamiętam że mówił cos w stylu, gdyby to był jeden węzeł nadobojczykowy to bym to zalecił ale tu nie ma sensu). Po 4 chemii wszystkie węzły wróciły do "normy" te powiększone mają 4-7 mm ( zależności od tomografu, czasem piszą brak węzłów atopowych), stresuje mnie to, że one tam są ale profesor mówi, że się tym nie przejmujemy... więc się już nie przejmuję smiling smiley co pół roku robię badania: tomograf (szyja + klatka), usg jamy brzusznej + pierś i węzły. Chodzę do pracy, żyję całkiem normalnie i czuję się zdrowa smiling smiley

tynkaa (offline)

Post #29

07-10-2015 - 12:20:57

Tomasz narazie nic mi nie zaproponowali jestem na początku tak jakby . badają mnie teraz czy mam przerzuty odległe dziś jadę na usg brzucha mam już terminy na scyntygrafię i RM klatki, ale to pod koniec pażdziernika dopierosad smiley przerażają mnie te terminy!!!! u mnie to jest tak, że wykryli komórki nowotworowe w wężle pachowym po stronie operowanej, a ogólnie to jestem [o mastektomi 4 lata węzły wartownicze byłe czyste obyło się bez dalszego leczenia, aż do terazsad smiley

monik jesteś dla mnie pocieszeniem nawet nie wiesz jakim!!!!! a może wiedzieć ile czasu już minęło od zakończenia leczenia ostatniego? pozdrawiam

edit: scalono posty; w przypadku gdy nie minie 15 minut od ostatnio napisanego postu a chcemy coś dopisać, bądź poprawić używamy funkcji zmień oczko

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 20-10-2015 - 13:15:40 przez myszka.

monik (offline)

Post #30

07-10-2015 - 12:57:04

Łódź 

tynkaa, nie wygląda to tragicznie smiling smiley węzły po stronie operowanej to regionalny przerzut nie wiem nawet czy nie zaliczany do typu wznowy? nie chce się wymądrzać ale coś mi tak świta ale nie jest źle. Teraz ważne będą właśnie te badania dodatkowe... trochę długo czekać do końca października bo po badaniach konsultacje i zrobi się połowa listopada jeśli chodzi o leczenie... z tego co pamiętam to węzły takie kwalifikują się do wycięcia. Wszystko zależy od tego jaki rodzaj nowotworu miałaś za pierwszym razem. z tego co zrozumiałam to nie miałaś w ogóle chemii? to chyba dobrze, bo będzie Ci ją można zaaplikować teraz ale to wszystko dopiero po zbadaniu nawrotu, mi nie badali bo cytuję: jest to samo bo co ma niby innego być ale jeśli u Ciebie nowotwór nie był bardzo złośliwy (a tak mniemam odczytując, ze nie przeszłaś chemii) to teraz jego parametry mogą się zmienić.

co do mojego leczenia to w sierpniu 2014 zakończyłam chemię, teraz cały czas biorę perjeta + herceptyna ale Ty chyba nie masz HER+ więc nie zawracaj sobie tym głowy smiling smiley
Moim zdaniem staraj się ruszyć z tematem do przodu. może skonsultuj się z innym lekarzem, popytaj w innych miejscach o scyntygrafię, wchodź oknem jak trzeba, wg mnie szkoda czekać, psychicznie tez to bardzo ważne, wiem jak to jest czekać czekać czekać... jak już wiadomo co i jak to jakoś człowiek nabiera ochoty do walki... trzymaj się i nie martw na zapas. Medycyna ma mnóstwo możliwości leczenia i na pewno w Twoim przypadku to wykorzysta smiling smiley
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 493
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022