Przerzut do mostka

Wysłane przez Joanna33 

Joanna33 (offline)

Post #1

24-10-2017 - 12:07:12

Witam.
Zacznę od początku. W 2015r zachorowałam na raka piersi hormonozalezny w 80% her- ki 21.Przerzuty w 8 węzłach chłonnych. Przeszłam chemię AC oraz docetaxel mastektomie radioterapie.Obecnie tamoxifen i reseligo.Wszystko było ok do wczorajszego dnia,miałam robiona scyntygrafie ponieważ bolalo mnie biodro.W wyniku scyntygrafii wyszedł przerzut do mostka sad smiley
Byłam dzisiaj u onkologa kazal odstawić tamoxifen i przepisał inne tabletki nazwy nie pamiętam ponieważ receptę zniosłam juz do apteki i jakies wlewy co 28dni na kosci,reseligo zostaje.Dostałam skierowanie na radioterapie w piątek mam wizytę u lekarza.W poniedziałek tomograf klatki piersiowej i brzucha.
Mój świat się zawalił,nie wierzę że znowu musze to przechodzić.Wszystko zaczęło mi się układać zrobiłam rekonstrukcje piersi,myślałam że wszystko będzie ok...a tu taka niespodzianka i do tego w urodziny mojego męża sad smiley Bardzo proszę powiedzieć mi jakie leczenie powinno być zastosowane.I rokowania chyba są złe...Czuje się dobrze nic mnie nie boli. Chyba już czas położyć się i umierac...

wiwibis (offline)

Post #2

24-10-2017 - 16:17:48

knurów 

Tak mi przykro ale na śmierc masz jeszcze czas.Wiem ze jest ciężko ale spinaj poślady i do przodu .dasz rade.powodzenia przytulam

lulu (offline)

Post #3

24-10-2017 - 17:33:00

k/Kwidzyna 

Moja koleżanka miała przerzut do biodra, było leczenie i już jakieś 5 lat i jest ok.

Na Forum od 07 lutego 2008
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Bartosz92 (offline)

Post #4

24-10-2017 - 20:54:40

@Joanna33, czy po scyntygrafii miałaś robione jakieś badanie obrazowe mostka (RTG/Tomografia) w celu potwierdzenia, że to przerzut?

Pytam, bo mojej mamie w scyntygrafii wyszła podejrzana zmiana w mostku i ma mieć robione jakieś inne badanie w celu stwierdzenia, co to dokładnie jest. Cały czas mamy nadzieję.

Bardzo mi przykro, że musisz znowu walczyć. Wiem, że w takiej chwili to pewnie marne pocieszenie, ale pamiętaj, że przerzuty do kości rokują lepiej niż przerzuty do innych narządów i można na długo ustabilizować chorobę. Trzymam kciuki.

blankaIn (offline)

Post #5

24-10-2017 - 21:23:59

Warszawa 

Joanna, a co jest dokładnie napisane na TK obok tej zmiany w mostku? np Sklerotyzacja, zwapnienie....jak opisana jest ta zmiana?

Szczerze, jak to jedyna zmiana to bym sie nie przejmowała, chyba nawet nie zmieniałabym tamoksifenu. Będziesz miała naświetlania na tą zmianę a kwas zoledronowy co 28 dni dokończy dzieła. Ważne też żeby jajniki unieczynnić np właśnie gosereliną (Reseligo). Oczywiście jak lekarz zmienił na inną hormonoterapię to też dobrze.
pozdr

Przewodowy NST, G3, T2N2M1- kościec, wątroba Er+/Pr+/HER2-, Ki67-50%.
Leczenie: Mastektomia, Owariektomia. 03/2016 Tamoxifen i Zometa. 11/2017 progresja, wątroba, węzły nadobojczykowe - AC i Zometa. 04/2018 - Stabilizacja, podtrzymująco Letrozole + Zometa. 12/2018 - Stabilizacja w kościach, całkowita remisja w wątrobie i węzłach, niestety uciekł do OUN - 12/2018wnerwiony, kontynuacja Letrozole i Zometa.

marzusia (offline)

Post #6

24-10-2017 - 23:43:32

Cieszyn 

Joanna nie miała jeszcze tk, ta zmiana wyszła na scyntygrafii. Trzeba to zweryfikować , jeszcze nie jest to nic pewnego, scyntygrafia często płata figle,zwłaszcza, że jesteś świeżo po rekonstrukcji i w okolicach klatki piersiowej mogą być widoczne jakieś pooperacyjne urazy

Bartosz92 (offline)

Post #7

25-10-2017 - 06:50:02

To w takim razie dziwne, że już stwierdzili przerzut. Zawsze powinno być potwierdzenie badaniem obrazowym, tym bardziej, że to pojedyncza zmiana.

Joanna33 (offline)

Post #8

25-10-2017 - 19:04:41

TK będę miała w poniedziałek. W opisie scyntygrafii napisane jest :Na scyntygramach uwidoczniono wzmożone gromadzenie radiofarmaceutyku w obrębie rekojesci mostka.obraz wskazuje na meta ad ossium.
Wkleilabym zdjęcie ale nie wiem jak to się robi sad smiley Moja onkolog powiedziała ze na pewno to przerzut.Wykupiłam dzisiaj nowe hormony anastazol od dzisiaj jestem na nim.za tydzień wlew kwasu.Boże jak ja bym chciała żeby to była pomyłka...

blankaIn (offline)

Post #9

25-10-2017 - 19:40:52

Warszawa 

Joanna, nie martw się. Ja jak się dowiedziałam o przerzutach do kości to pojechałam na Bródnowski zapytać jak szybko da się grób pogłębićsmiling smileysmiling smiley
No ja tez myślę, że to przerzut, opisujący wiedzą co wskazuje na przerzut a która zmiana jest tylko zwyrodnieniowa, zapalna itd. Więc jak już jest, to trudno - Twoje nerwy nie pomogą. Uwierz mi, ze przy dzisiejszych coraz to nowszych - dostępnych w Polsce - medykamentach chorobę można utrzymać w ryzach.

pozdr

Leczenie: Mastektomia, Owariektomia. 03/2016 Tamoxifen i Zometa. 11/2017 progresja, wątroba, węzły nadobojczykowe - AC i Zometa. 04/2018 - Stabilizacja, podtrzymująco Letrozole + Zometa. 12/2018 - Stabilizacja w kościach, całkowita remisja w wątrobie i węzłach, niestety uciekł do OUN - 12/2018wnerwiony, kontynuacja Letrozole i Zometa.

Joanna33 (offline)

Post #10

26-10-2017 - 08:28:36

Dziękuję blankaln.Mam nadzieje ze moje nowe leczenie jest ok.Mam ochotę jeszcze skontaktować się z innym onkologiem nie wiem co robić....
Blankaln a Ty ile już leczyć przerzuty do kosci?w którym miejscu są? Jeśli mogę wiedzieć smiling smiley pozdrawiam cieplutko

blankaIn (offline)

Post #11

26-10-2017 - 08:51:27

Warszawa 

Leczę 1,5 roku, i łatwiej jest wymienić w której kości nie ma meta niż na odwrótuśmiech Oczywiście jak chcesz to zasięgnij drugiej opinii ale nie sądzę żeby miał inne zdanie, może podałby Letrozol a nie Anastrozol, bo były jakieś badania które wykazały że Letrozol daje szybszą odpowiedź na leczenie.

Basia788 (offline)

Post #12

08-11-2017 - 08:36:43

Joanno,
Gdzie się leczysz?
W jakiej miejscowości?

EwaStarogard (offline)

Post #13

29-11-2017 - 00:24:13

starogard gd 

Witam Cię Joasiu.Ja leczę się juz trzy pełne lata,od rozpoznania mnogich przerzutów w kościach.Miałam w tym czasie zmienione leczenie ,nie działały hormony,więc dostałam leczenie strontem i chemię w tabletkach.Bedzie dobrze,musi być!!Pozdrawiam Cie serdecznie,życzę powodzenia i dobrego samopoczucia.Tego można się nauczyć!!

EWA
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 506
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018