przerzuty do kosci

Wysłane przez monika.eva 

monika.eva (offline)

Post #1

25-01-2018 - 19:21:31

Manchester 

Witam,

Jestem nowa na portalu wiec jeśli watek nie jest tam gdzie powinien to z góry przepraszam.
Zacznę od tego że mam 35 lat i mieszkam w Anglii. Tutaj przeszłam leczenia raka piersi w 2011 roku i od tamtej pory nic się nie działo. Tak sobie spokojnie żyłam i wszystko było super aż tu nagle w listopadzie szok - przerzuty do kości odkryte przez przypadek - nie dawały żadnych objawów. Jeden w odcinku L4 i dwa małe (tyle wiem że małe bo nie mam dokładnych wymiarów) na żebrach.
I teraz moje pytanie - bo nikt mi nie chce odpowiedzieć (lekarz mówi że jak będzie źle to mi powie). Jaka jest przeżywalność z przerzutami do kości. Wiem że są nieuleczalne i że można je trzymać pod kontrolą, i że pewnie panikuje ale fakt, że nikt nie podaje mi żadnych danych trochę mnie przeraża.
Aktualnie jestem na leczeniu hormonalnym i czekam na 2 skan żeby zobaczyć czy to leczenie w ogóle działa.... sad smiley

blankaIn (offline)

Post #2

25-01-2018 - 20:01:35

Warszawa 

Nie jest źle, pojedyncze przerzuty do kosci można utrzymywać wiele lat w ryzach a nawet mieć na tyle zaleczone, że badania nie wykażą żadnych zmian, ani nie będzie żadnych objawów tzw NED (No Evidence of Desease). Nie oznacza to oczywiście wyleczenia choroby i nie oznacza, że nie ma mikroprzerzutów i że choroba nie postąpi.
Prawdopodobne dostaniesz kwas zoledronowy, nie wiem czy w Anglii nie podają od razu denosumabu.
Kupa lat przed tobąsmiling smiley

Przewodowy NST, G3, T2N2M1- kościec, wątroba Er+/Pr+/HER2-, Ki67-50%.
Leczenie: Mastektomia, Owariektomia. 03/2016 Tamoxifen i Zometa. 11/2017 progresja, wątroba, węzły nadobojczykowe - AC i Zometa. 04/2018 - Stabilizacja, podtrzymująco Letrozole + Zometa. 12/2018 - Stabilizacja w kościach, całkowita remisja w wątrobie i węzłach, niestety uciekł do OUN - 12/2018wnerwiony, kontynuacja Letrozole i Zometa.

Tomasz. (online)

Post #3

25-01-2018 - 23:28:04

Pruszków 

Izolowane przerzuty do kośćca rokują najlepiei ze wszystkich przypadkach raka. To leczenie skuteczne (wielmiesięczna stabilizacja choroby) a lekami nie są cytostatyki, a leki wpływające na obrót wapnia w organizme (takimi są np.. bisfosfoniaem). Po 3-4 miesiącach leczenia warto wykonać konać badanie kontrolne odnośnie skuteczności nowych leków.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 441
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018