Rak piersi - gdzie się leczyć błagam o pomoc

Wysłane przez Konwaia1981 

Konwaia1981 (offline)

Post #1

06-01-2019 - 17:48:12

Hej dziewczyny. Mam na imię Marta i jestem mamą 5 latka. Na początku roku 2015 ginekolog wysłał mnie na biopsje guza prawej piersi miał wtedy 2-3 mm. Poszłam Pani która miała ja zrobić nawrzeszczala na mnie po co ja tu przyszłam tu nie ma żadnego guza. Na kula tylko 2 torbielki wynik był ok. Od 10lat co 6m-cy robię usg. Zapomniałam o tym. Kolejne usg i za każdym razem wszystko było ok. Mniej więcej rok temu zaczęła mnie boleć prawa pierś. Pobiegłam na usg. Wszystkio ok, wydaje mi się. W maju 2018 miałam robiony Pet z galem w poszukiwaniu guza neuroendokrynnego (na podstawie objawów). Guza Net nie znaleziono. Natomiast Pet ujawnił guzkowe zageszczenie tkanki gruczolowej około 10mm. Pobiegłam na usg nic nie ma. Ponieważ stale mam torbiele w tej piersi nawet po 15 ( małe piersi) uznałam, że Pet złapał jakąś torbiel. Uznałam, że nic tam nie ma. Głupia. Pet uchwycił też podwyższony wychwyt znacznika w węzłach chłonnych śródpiersia. Na rutynowe usg w listopadzie znalazłem się guz. Wizytę w CO w Warszawie miałam dopiero pod koniec roku. Niestety guz wygląda na złośliwy w między czasie odwiedziłam kilku lekarzy. Wszyscy mówią to samo. Czekam na wyniki biobsji gruboigłowej. Jestem załamana. Dodatkowo te węzły chłonne śródpiersia. Objawy że strony oun.
Dziewczyny co robić. Chcę to wyciąć jak najszybciej.. pierś od roku bardzo mnie boli. Czy możecie polecić lekarza który w ciągu kilku dni położy mnie na stół? Wizytę w CO w Warszawie mam dopiero na 18 stycznia wtedy też poznam wyniki biobsji. Nie chce czekać tak długo. W jaki sposób wyciągnąć wynik histo przed wizyta. Liczę, że po tygodniu już będzie... dziewczyny pomóżcie. Zwariuje. Mogę jechać wszędzie byle tylko mi to jak najszybciej wycieli i zaczęli leczyć. Błagam o pomoc. Jak mogłam tak zignorować tego guza!!!

dziubas (offline)

Post #2

06-01-2019 - 18:13:05

Gdańsk 

Konwaia! serce Rozumiem Twoje zdenerwowanie! Niestety trzeba czekać na wynik biopsji. On moze Cie troche uspokoi, bo raki piersi przeciez sie leczy i nie mozna z góry zakładać najczarniejszego scenariusza! Mnie przez wiele lat bolały piersi a wykryty guz miał 0,9cm! Co do pszyspieszenia otrzymania wyniku - molestuj często az do skutku. Mój materiał był badany w innym miejscu nz pobierany, więc musiałam odczekac swoje... Trzymam kciuki!!! ok Póki co spraw sobie jakąs przyjemność, zaopiekuj sie sobą, a zobaczysz, ze czas szybko przeleci.tak

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat

Al_la (offline)

Post #3

06-01-2019 - 18:37:43

k/Warszawy 

Musisz poczekać na wynik biopsji gruboigłowej. Nikt Cię nie położy na stole bez wyniku, bo musi wiedzieć co ma Ci usuwać.
Wynik mogłabyś przyspieszyć robiąc jeszcze raz biopsję gruboigłową prywatnie, ale myślę, że nie ma sensu w tej piersi już grzebać.
Jeśli będzie wynik niekorzystny (rak), to też raczej nie położą Cię od razu na stół, jeśli potwierdzą się zajęte węzły śródpiersia. Zaczniesz być może od chemioterapii przedoperacyjnej.
Musisz spokojnie czekać i mieć nadzieję, że to jednak nie rak.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

lulu (offline)

Post #4

06-01-2019 - 18:49:14

k/Kwidzyna 

Wynik biopsji muszą dać Tobie do ręki, więc nachodziłabym i pytała czy już jest, nie musisz czekać do wizyty u lekarza. Zakładając, że będzie chemia przed operacją, to walcz o jak najszybszy termin konsylium, bo procedury przecież muszą być. Ale teraz to tylko teoretyczne rozważania, bo nie ma wyniku biopsji.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 551
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018