Rak Piersi Potrójnie ujemny

Wysłane przez TinaTina 

TinaTina (offline)

Post #1

05-04-2019 - 12:26:00

Ełk 

Witam. Kobieta lat 27, rak potrójnie ujemny bardzo agresywny z licznymi przerzutami. Leczenie w Centrum Onkologii Wawa na Ursynowie. Chemia paliatywna, bez operacji, martwica piersi. Co dalej? Szukamy cudu. Włączyliśmy DL Methadon. Lecz poprawy nie widać. Zanikły żyły. I co dalej?, Jak się wspomagać?

Tomasz. (offline)

Post #2

09-04-2019 - 22:03:54

Pruszków 

TinaTina
Witam. Kobieta lat 27, rak potrójnie ujemny bardzo agresywny z licznymi przerzutami. Leczenie w Centrum Onkologii Wawa na Ursynowie. Chemia paliatywna, bez operacji, martwica piersi. Co dalej? Szukamy cudu. Włączyliśmy DL Methadon. Lecz poprawy nie widać. Zanikły żyły. I co dalej?, Jak się wspomagać?
Zastosować port naczyniowy. Leczenie to chemioterapia metronomiczna. Opis i kilka relacji są tu [amazonki.net].
Ordynije je polska sława sław- prof. Piotr Wysocki z Krakowa. Tu [amazonki.net] ktoś sprzedaje zamówioną wizytę u tego specjalisty.

blankaIn (offline)

Post #3

09-04-2019 - 22:29:42

Warszawa 

A czy pacjentka ma mutacje BRCA? Może skonsultujcie się jeszcze z dr Gruszfeld? Zajmuje sie badaniami klinicznymi leków na trójujemne nowotwory. (pisała też publikacje na temat leczenia metronomicznego). Pisze bo macie ja pod nosem, ja mam do oddania termin do prof Wysockiego. Mówili w przychodni, że trzeba mieć gotówkę bo nie ma płatności kartą (termin jest na ten czwartek na godz 16.55 w Krakowie - ja nie dam rady). Dajcie znać jakbyście sie zdecydowalismiling smiley

A gdzie są te przerzuty? Może nie ma dramatu...

Przewodowy NST, G3, T2N2M1- kościec, wątroba Er+/Pr+/HER2-, Ki67-50%.
Leczenie: Mastektomia, Owariektomia. 03/2016 Tamoxifen i Zometa. 11/2017 progresja, wątroba, węzły nadobojczykowe - AC i Zometa. 04/2018 - Stabilizacja, podtrzymująco Letrozole + Zometa. 12/2018 - Stabilizacja w kościach, całkowita remisja w wątrobie i węzłach, niestety uciekł do OUN - 12/2018wnerwiony, kontynuacja Letrozole i Zometa.

Tomasz. (offline)

Post #4

25-04-2019 - 20:43:37

Pruszków 

Czy była próba leczenia cisplatyną?Lub nawet cisplatyną z lekiem fazowo specyficznym np. taxolem czy gemcytabiną?
Napisałem i cisplatynie, gdyż jest to lek nie stosowany standardowo w raku piersi. A jak przedmówcy zwrócili uwagę- z uwagi na b.młody wiek zachorowania jest realna groźba mutacji BRCA a w nic- cisplatyna ma dobre notowania.
Lub leczenie metronomiczną chemioterapią lekami doustnymi (np. Endoxan, Xeloda, Navelbine, Trexan).
Operacji zasadniczej w raku rozsianym (w stadium wykrycia IV) zasadniczo się nie przeprowadza- nie poprawia to przeżycia. Ale- w razie martwicy- lekarze powinni paliatywną operację rozważyć. Duża rola jest w lokalizacji przerzutów- od tego zależy wydolność narządowa i w ogóle może to zdeterminować działania terapeutyczne.
Ważne wydaje mi się zabezpieczenie chorej w skuteczne leki p.depresyjne i ogólnie rozumiane wsparcie duchowe. Leki p.depresyjne to nie tylko lęk i depresja- to też działanie p.bólowe. I poprawiające skuteczność leczenia p.bólowego.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 412
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018