czy to przerzut do wątroby ?

Wysłane przez klaudia 13 

klaudia 13 (offline)

Post #1

29-08-2019 - 18:20:15

hej dziewczyny ,, mam raka piersi cT2NOMOtyp potrojnie ujemny we wtorek skonczyłam chemię 4AC I 12 texo
już po 4 ac guz mi zniknął tak dobrze chemia zadziałała ,dziś byłam w bydgoszczy w celu zapisania się na operację lekarz dał mi skierowania na rtg usg itp ,plan mastektomia z rekonstrukcją ale robiąc usg brzucha nagle lekarz zobaczył guzek na wątrobie opisał go tak Wątroba normoechogeniczna niepowiekszona ,w jej s.v hipoechogeniczny obszar wlk.30x21x28 mm -do dalszej diagnostyki TK nie mozna wykluczyc meta ,czy to musi odrazu być przerzut do wątroby ? czy możliwa jest inna przyczyna np tym że chemia coś tam wytworzyła niegrożnego tzn skutki chemi dodam że w lutym miałam usg brzucha przed chemią i wątroba była ok no chyba że wtedy lekarz nic nie zauwazył ,bardzo się matrwię czy ktoś miał taki przypadek że to niekoniecznie przerzut ? jestem już umówiona na Tomograf komput i strasznie się boję co to może być.

Tomasz. (offline)

Post #2

29-08-2019 - 20:52:44

Pruszków 

Każda, podkreślam każda zmiana w architekturze narządów (w tym też kośćca!) po wykryciu raka każe tą zmianę zdiagnozować odnośnie potencjalnego charakteru meta.
Takie są procedury odnośnie wybrania określonej strategii leczenia.
A lekarz który jako pierwszy zmianę wykryje- aby być rzetelnym i nieposądzonym o działanie na szkodę chorego- albo napisze, że wskazana diagnostyka różnicująca albo wręcz poda, że potrzebne jest badanie w innej technice obrazowania np. TK czy scyntygrafia. Gdyby lekarz od USG napisał, że wskazane byłoby wykonanie PET-CT- o onkolog na takie meritum sprawy wyda skierowanie na takie badanie.
Ze stresem i obawami borykają się wszyscy (no może prawie wszyscy- za wyjątkiem raków przedinwazyjnych in-situ) z rozpoznaniem raka. I trwa to latami, a przeważnie coś zostaje z tych lęków do końca życia. Bo rak to choroba stygmatyczna- z tym naznaczeniem trzeba nauczyć się żyć.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 394
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018