Lek Kadcyla (Trastuzumab Emtansin)

Wysłane przez juskat2019 

juskat2019 (offline)

Post #1

14-02-2020 - 12:25:18

Witam serdecznie,

czy ktoras z uzytkowniczek Forum byla lub jest leczona lekiem Kadcyla i moglaby podzielic sie opinia dotyczaca skutkow ubocznych oraz efektow zastosowanego leczenia?

Moja Mama przyjela dzis pierwsza dawke leku i bede wdzieczna za kazda wskazowke lub opinie, na co zwrocic szczegolna uwage oraz jakich skutkow stosowania leku mozna sie spodziewac.

Wczesniejsze leczenie, przed podaniem Kadcyli, obejmowalo schemat: pertuzumab + trastuzumab + docetaxel oraz lapatynib + xeloda.

Pozdrawiam uśmiech

Tomasz. (offline)

Post #2

14-02-2020 - 15:19:14

Pruszków 

Mało jest doświadczen z tym złożonym lekiem. Trastuzumab ma ze spektrum dzialan niepożądnych dzialanie kardiodepresyjne. Emtanzyna może powodować włóknienie płuc i zastój w krązeniu wrotnym wątroby. Na pewno lekarz ordynujacy lek zleci badania czynnościowe wątroby i okr. kontrole płuc. Po dwoch liniach leczenia ta trzecia jest ostatnią znaną ze skuteczności linią dla raka her2 dodatniego. Trzeba mieć nadzieję, że leczenie ustabilizuje przebieg choroby.

juskat2019 (offline)

Post #3

17-02-2020 - 08:19:08

Dziekuje za odpowiedz smiling smiley
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 393
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018