Optymalne leczenie - proszę o porady

Wysłane przez galazka87 

galazka87 (offline)

Post #1

01-04-2020 - 09:43:27

Witam serdecznie,

piszę tutaj w sprawie mamy, ponieważ widziałem dużo konkretnych wypowiedzi na temat leczenia. Bardzo prosimy o rzeczowe komentarze na temat możliwości optymalnego leczenia. Oczywiście niezwłocznie udajemy się do onkologa, ale chciałbym równolegle skonsultować leczenie.

Czy ktoś z Państwa ma w obecnych czasach możliwość skontaktowania nas z prof Piotrem Wysockim?

Poniżej opis badań i choroby:
W 2012 roku wykryto raka sutka - przeprowadzono mastektomię + chemioteriapię + radioterapie + chormony (Tamoxifen) do dnia dzisiejszego.

W listopadzie 2019r. tomografia wykazała niepokojące zmiany w płucach (kilka guzków). PET potwierdził. Następnie pobrano i przebadano wycinek - marzec 2020r. Wyniki są następujące:

1. Materiał opisany: "Fragment płuca prawego" - Fragment płuca o średnicy 1,5 cm z obecnym w obrębie opłucnej guzkiem o śr. 5 mm.
Histologicznie: W obrębie opłucnej i w przylegającej do niej warstwie miąższu płuca stwierdzono naciek raka tworzącego struktury cewkowe. W badaniu immunohistiochemicznym ponad 90% komórek raka wykazuje obecność receptorów estrogennych (odczyn immunohistiochemicznym w kierunku obecności receptorów progesteronowych - obecny jedynie w kilku komórkach raka <1%, ekspresja Ki 67 w około 40-50 % komórek raka.
2. Materiał opisany "Guzek opłucnej ściennej "
Histologicznie:
Utkanie guzka stanowi naciek raka o morfologii jak w materiale nr 1, objmujący włókniste podścielisko. Utkanie raka dochodzi ogniskowo do brzegów guzka.

HER-2 wynik (-) ujemny z komentarzem: reakcja o słabym (+) natężeniu - odczyn ujemny.

Tomasz. (offline)

Post #2

01-04-2020 - 19:51:04

Pruszków 

galazka87
Witam serdecznie,

piszę tutaj w sprawie mamy, ponieważ widziałem dużo konkretnych wypowiedzi na temat leczenia. Bardzo prosimy o rzeczowe komentarze na temat możliwości optymalnego leczenia. Oczywiście niezwłocznie udajemy się do onkologa, ale chciałbym równolegle skonsultować leczenie.

Czy ktoś z Państwa ma w obecnych czasach możliwość skontaktowania nas z prof Piotrem Wysockim?

Poniżej opis badań i choroby:
W 2012 roku wykryto raka sutka - przeprowadzono mastektomię + chemioteriapię + radioterapie + chormony (Tamoxifen) do dnia dzisiejszego.

W listopadzie 2019r. tomografia wykazała niepokojące zmiany w płucach (kilka guzków). PET potwierdził. Następnie pobrano i przebadano wycinek - marzec 2020r. Wyniki są następujące:

1. Materiał opisany: "Fragment płuca prawego" - Fragment płuca o średnicy 1,5 cm z obecnym w obrębie opłucnej guzkiem o śr. 5 mm.
Histologicznie: W obrębie opłucnej i w przylegającej do niej warstwie miąższu płuca stwierdzono naciek raka tworzącego struktury cewkowe. W badaniu immunohistiochemicznym ponad 90% komórek raka wykazuje obecność receptorów estrogennych (odczyn immunohistiochemicznym w kierunku obecności receptorów progesteronowych - obecny jedynie w kilku komórkach raka <1%, ekspresja Ki 67 w około 40-50 % komórek raka.
2. Materiał opisany "Guzek opłucnej ściennej "
Histologicznie:
Utkanie guzka stanowi naciek raka o morfologii jak w materiale nr 1, objmujący włókniste podścielisko. Utkanie raka dochodzi ogniskowo do brzegów guzka.

HER-2 wynik (-) ujemny z komentarzem: reakcja o słabym (+) natężeniu - odczyn ujemny.
Czy stwierdzono inne zmiany narzadowe? Na pewno należy zmienić tamoxyfen na exemestan z opcją gosereliny w razie miesiaczkowania. Inne leczenie- trudno powiedzieć. Z jednej strony Ki67 uzasadnia chemioterapie z drugiej są B.male zmiany
Ja bym zbadał TK podejrzany rejon za 3 miesiące w trakcie exemestanu . W razie progresji chemioterapia. Chyba najlepiej zacząć od chemioterapii metronomicznej.

Al_la (offline)

Post #3

03-04-2020 - 21:21:10

k/Warszawy 

galazka87

A telefon w Onkolife nie odpowiada?

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

galazka87 (offline)

Post #4

06-04-2020 - 09:24:06

Tomasz.
Czy stwierdzono inne zmiany narzadowe? Na pewno należy zmienić tamoxyfen na exemestan z opcją gosereliny w razie miesiaczkowania. Inne leczenie- trudno powiedzieć. Z jednej strony Ki67 uzasadnia chemioterapie z drugiej są B.male zmiany
Ja bym zbadał TK podejrzany rejon za 3 miesiące w trakcie exemestanu . W razie progresji chemioterapia. Chyba najlepiej zacząć od chemioterapii metronomicznej.

Dziękuję za odpowiedź.

Innych zmian narządowych w badaniach w tym badaniu PET (dn 10.12.2019r) nie stwierdzono. Natomiast w samych płucach w badaniu PET stwierdzono większe niż w powyższym opisie histopatologicznym, mianowicie:

"Guzkowe pogrubienie opłucnej płuca prawego - zmiany liczne, rozsiane z patologicznym metabolizmem znacznika - SUV max. do 14.1 - podejrzane. Poza tym widoczne guzki śródmiąższowe w zakresie obu płuc - guzki o niskim metabolizmie znacznika. W porównaniu z dostarczonym badaniem poprzednim z 15.10.19 cechy progresji w postaci powiększenia zmian oraz pojawieniem się nowych guzków. "

Czy istnieją jeszcze jakieś badania, nawet komercyjne które warto w tym konkretnym przypadku zrobić pod kątem ewentualnego leczenia uzupełniającego? Mamy udostępnione próbki pobranego materiału.

Al_la

A telefon w Onkolife nie odpowiada?

Niestety telefon jest wyłączony. Ma Pani jakiś inny kontakt? Ewentualnie proszę o polecenie dobrego onkologa, z którym można się skonsultować.

Pozdrawiam serdecznie

Tomasz. (offline)

Post #5

06-04-2020 - 12:24:31

Pruszków 

Tu potrzebny jest jakikolwiek dostępny na dziś onkolog, który zastosuje II linię leczenia antyhormonami. Zmiany są na tyle niewielkie, że gwałtu do chemioterapii nie ma.
W tym badaniu nie trzeba jakiś dodatkowych komercyjnych badań. Trzeba zmienić linię leczenia i za 3 miesiace zrobić badanie TK. W razie powiększania się zmian- rozważenie chemioterapii metronomicznej. Byleby wielolekowej- tu potrzebny jest dobry (czytaj myślący i pochylający się nad pacjentem) onkolog. Co nie oznacza, że takiego nie trzeba szukać. Trzeba już dziś, na przyszłość.

Al_la (offline)

Post #6

09-04-2020 - 22:59:18

k/Warszawy 

galazka87
Niestety telefon jest wyłączony. Ma Pani jakiś inny kontakt? Ewentualnie proszę o polecenie dobrego onkologa, z którym można się skonsultować.

Nie mam innego kontaktu do profesora i trudno mi polecić innego lekarza w obecnej sytuacji (pandemii).

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 392
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018