Trastuzumab+Pertuzumab bez docetaxelu ?????

Wysłane przez Ula1970 

Ula1970 (offline)

Post #1

23-07-2020 - 11:56:11

Sieradz 

Witam !
Krotka historia.
U Mamy zdiagnozowano rozsianego raka piersi Her2.
Przerzuty do wątroby, pluc i kości.
Leczenie pertuzumab trastuzumab docetaxel przyniosło efekt w postaci cofnięcia sie choroby do zera.
Mama jest juz po 15 cyklach. Choroby caly czas nie ma, a wyniki są piękne. Pani doktor zaproponowała odłączyć docetaxel, a zostawić tylko przeciwciała.
Co wy na to ? Zgodzić się? Mama sie cieszy bo zawsze chciała odłączyć chemie ktora miala brac do końca życia. Ja tez myślę, że to dobre rozwiazanie bo nie na sensu obciążać organizmu skoro choroby nie ma i wyniki są bardzo dobre. Proszę o odpowiedzi i z góry dziękuję.
Pozdrawiam!!!

Kama78 (offline)

Post #2

23-07-2020 - 14:32:56

Gdynia 

W przypadku każdej chemioterapii jest tak zwana dawka kumulacyjna, której nie można przekroczyć. Tyle wiem. Ula- trzeba się cieszyć,ze leczenie tak dobrze działa. Mysle, ze te przeciwciała moga być bardziej skuteczne od chemioterapii. Moja znajoma z rakiem piersi i przerzutem do wątroby tez ma odstawiony docetaxel i zostawione przeciwciała. Organizm tez musi mieć czas na regenerację po chemii i dobrze, ze mama może z tego skorzystać. Wiadomo, ze chemia ma zwalczac raka, ale jest bardzo obciązająca dla innych organów...

Rak typu NST G2 ER ++w 70% PR ++ w 60% Ki67- 40% HER2- E-Catherin + mutacja BRCA1. Za mną 4 AC +2 PXL+3 DCX przed operacją. Mastektomia z rekonstrukcją. Lametta. Radioterapia. styczeń 2021- profilaktyczne usuniecie jajników, kwiecień 2021- profilaktyczna mastektomia lewej piersi

Ula1970 (offline)

Post #3

23-07-2020 - 16:40:25

Sieradz 

Kama78 a później spowrotem dołącza się docetaxel ? Jak tak to ile taka przerwa od niego trwa ?
Boje sie troche, ze po odleczeniu tego choroba sie znowu obudzi ? Dzieki za odpowiedz!

Kama78 (offline)

Post #4

24-07-2020 - 13:46:54

Gdynia 

Ula, nie mam pojęcia, czy w razie czego będzie docetaksel znowu. Pytajcie lekarza prowadzącego, jak to jest przy progresjach... Trzymam kciuki za Twoją mamę.

Rak typu NST G2 ER ++w 70% PR ++ w 60% Ki67- 40% HER2- E-Catherin + mutacja BRCA1. Za mną 4 AC +2 PXL+3 DCX przed operacją. Mastektomia z rekonstrukcją. Lametta. Radioterapia. styczeń 2021- profilaktyczne usuniecie jajników, kwiecień 2021- profilaktyczna mastektomia lewej piersi
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 452
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018