Rak piersi G3 przerzuty do wezłów i skóry

Wysłane przez Magdak123 

Magdak123 (offline)

Post #1

03-09-2020 - 20:55:06

Dzień dobry,

Na wstepie chce przeprosic bo prawdopodobnie w zlym miejscu wstawiam post, ale dopiero założyłam konto i nie zapoznałam sie jeszcze dokladnie z tym portalem.

Proszę was o pomoc żebyście doradziły czy szukać pomocy w innym miejscu, czy czekać co zadecyduje lekarz.

Na raka choruje od 2003 roku to już kolejny raz kiedy dziadostwo mnie zaatakowalo.. Skacze z prawej piersi na lewą.

Aktualnie jestem po operacjach lewej piersi - maj 2020 usunięto część piersi i 2 węzły chłonne, czerwiec mastektomia i usunięcie kilku wezłów, a w lipcu ponieważ były przerzuty usunięto mi pozostałe węzły.
Wraz z mastektomia lewej piersi nowotworowej również zostały usunięte podskórne guzki na piersi, które były przerzutem na skórę. Zaraz po operacji guzki pojawiły się w okolicy blizny klatki piersiowej. Dzisiaj już jestem po drugiej chemii która nazywa się endoxan+docetaxel. Nowotwór jest częściowo hormonozależny i doktor obawia się, że chemia nie zadziała na te guzki. Niestety od pierwszej podanej chemii guzków przybyło i urosły.
10 września idę na rezonans płuc,prześwietlenie klatki piersiowej. 22 września usg brzucha. Będę miała robioną scyntygrafię kości ale nie wiem jaki termin mi dadzą.
Martwią mnie te guzki na klatce piersiowej których lekarz powiedział, ze nie można usunąc bo skóry na klatce jest za mało.
Doktor od chemii mówi, ze ciężki przypadek i będą próbować ale czy jest czas,żeby szukać rozwiązania? Może jest lekarz który będzie wiedział czy da się coś z tym zrobić...

Tomasz. (offline)

Post #2

04-09-2020 - 08:13:39

Pruszków 

1. Konsultować się zawsze można i to dobre rozwiązanie.
2. Czy wobec raka drugiej piersi miałaś robione badania genetyczne odnośnie mutacji?
3. Czy była i czy jest w planach radioterapia zmian na skórze?
4. Czy była biopsja gruboigłowa zmian na skórze (jakie receptory mają wykryte zmiany)?
5. Czy oba raki były hormonowrazliwe? Jak jest ze wskaźnikiem zależności hormonalnej raka ostatniego? Są podawane antyhormony?
Najważniejsze teraz jest zbadanie czy są przerzuty narządowe. Chemioterapia TC na same zmiany na skórze nie wydaje mi się optymalna.
Pozdrawiam

Magdak123 (offline)

Post #3

04-09-2020 - 22:17:58

2. Miałam robione badania, nie jestem obciążona BRCA 1, ani BRCA 2 ale jestem obicązona chek2
3. Radioterapia miałam w 2003 prawa pierś i 2012 lewa pierś teraz dostaje tylko chemie nie wspomnieli nic o radioterapii
4. Biopsji nie było tylko usuniecie piersi ze skora i podskórnymi zmianami. zabrali tyle ile mogli
5. Tylko ostatni czyli ten teraz jest częściowo hormonizowany \ antyhormony nie sa podawane

Ostatni wynik
Rak jest częsciowo G2 iG3 a typ raka lity, sitowaty

Co jeszcze powinnam dopisać żeby było więcej informacji na temat choroby?

Tomasz. (offline)

Post #4

04-09-2020 - 22:49:18

Pruszków 

We własnym profilu masz zakładkę przebieg choroby. Tam opisz całe Twoje chorowanie. Jaki jest udział % komórek zależnych od receptora ER? Może warto podać antyhormony? Ja bym spróbował porozmawiać z chirurgiem odnośnie przeszczepu skóry po poszerzonym wycięciu.

Magdak123 (offline)

Post #5

04-09-2020 - 23:55:12

Czy to o to chodziło?

Badanie immunohistochemiczne i histochemiczne

ER: pozytywny komórek: 95% intensywność : 3

Zapytam na kolejnej chemii jak to wygląda z tymi antyhormonami.
Jezeli chodzi o przeszczep to skąd oni by wzieli tą zdrową skóre myśli Robiąc rekonstrukcje prawej piersi skóre wzieli z pleców...

Tomasz. (offline)

Post #6

05-09-2020 - 09:06:48

Pruszków 

Magdak123
Czy to o to chodziło?

Badanie immunohistochemiczne i histochemiczne

ER: pozytywny komórek: 95% intensywność : 3

Zapytam na kolejnej chemii jak to wygląda z tymi antyhormonami.
Jezeli chodzi o przeszczep to skąd oni by wzieli tą zdrową skóre myśli Robiąc rekonstrukcje prawej piersi skóre wzieli z pleców...
To masz TS 8/8 wg skali Allreda. Nie podanie antyhormonow jest moim zdaniem błędem w sztuce. A o przeszczepy trzeba pytać chirurga. Może jest opcja hodowli skóry? Podawanie TC - w razie braku przerzutów narządowych - jest co najmniej "nieopłacalne" dla chorej. Nic spektakularnego Ci ten schemat nie da na same zmiany w skórze.

Magdak123 (offline)

Post #7

05-09-2020 - 18:02:34

Zobaczymy co doktor zaproponuje. Oczywiście wspomnę jej o tym wszystkim co mi poradziłes. Mam nadzieję, że lekarze poradzą sobie z moim stanem zdrowia.

Bardzo dziękuję za rady ????

braja (offline)

Post #8

05-09-2020 - 20:37:20

Moja ciocia po kolejnej wznowie miejscowej, gdy guzków było już za dużo do wycięcia (miała prócz tego przerzuty raka w płucach i wątrobie) dostała coś co nazywano "elektrodami". Był to jakiś rodzaj naświetlań w miejscu występowania guzków, po tych zabiegach guzki na bliżnie już się nigdy nie pojawiły.

Magdak123 (offline)

Post #9

05-09-2020 - 21:29:42

Czy u cioci guzki były z powodu przerzutow raka do skóry? Miała nawrót choroby czy jest spokój? A gdzie leczyła się ciocia? Ja będę miała przeswietlenie płuc i usg brzucha mam nadzieję, że nic tam nie znajdą...

Tomasz. (offline)

Post #10

06-09-2020 - 14:37:34

Pruszków 

Poczytaj sobie: Elektrochemioterapia (ECT)
[www.zwrotnikraka.pl]
[www.onkonet.pl]

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 460
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018