Brak Refundacji Kadcyli, Lapatinibu i Kapecytabiny od 1.05.2021

Wysłane przez Kadcylacholerna 

Kadcylacholerna (offline)

Post #1

21-05-2021 - 22:29:49

Łomża 

Czy wiadomo coś w sprawie zniknięcia z listy refundacyjnej kadcyli, lapatynibu i kapecytabiny od 1.05.2021 dla pacjentek HER 2+ z przerzutami do OUN? Czy to błąd czy nowa strategia Nowego Ładu Gospodarczego

mgiełka (offline)

Post #2

21-05-2021 - 23:21:38

Radom 

Tak, wiadomo. Jest to bardzo ważna informacja i powinna dotrzeć do wszystkich zainteresowanych:

leki Tyverb (lapatynib) oraz Kadcyla (trastuzumab emtanzyna) są nadal dostępne dla wszystkich i będą refundowane. Ministerstwo Zdrowia dokona zmiany w zapisie (nastąpić to ma dnia 1 lipca). Bardzo ważne, aby pacjentki wiedziały o tym i w razie potrzeby upominały się u swoich lekarzy lub bezpośrednio w MZ.

Wiceminister Maciej Miłkowski:
"Trudno mi powiedzieć w tej chwili ilu osób może dotyczyć ta zmiana, ale wycofamy ją przy okazji kolejnej nowelizacji listy leków refundowanych, czyli od 1 lipca. A jeżeli jakiekolwiek pacjentki wcześniej wymagać będą leczenia to ustalimy z ośrodkami, że i tak będą mieć za nie zapłacone. Chodzi o pacjentki, które mają mieć podany lek po raz pierwszy."
[cowzdrowiu.pl]

Z amazonki.net od 2006 roku.

Al_la (offline)

Post #3

08-07-2021 - 18:01:30

k/Warszawy 

[cowzdrowiu.pl]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 414
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018