Przerzuty do kości

Wysłane przez Amazonki.net 

blankaIn (offline)

Post #1

09-10-2016 - 11:09:37

Warszawa 

tak jak Maura napisała, najpierw pełna diagnostyka. PET nic nie da jak już miałaś scyntygrafię i TK.

Przy tym wyniku z TK (zagęszczenia w płynie o cechach meta), to mysle sobie o radioterapii na klatke piersiową, hę? Nie zauważyłam twojego dalszego progresu w kościach, nie mniej jednak stawiała bym na spróbowanie HTC lub jak chcą od razu chemię, to Xeloda. Nie wiem jakie są przesłanki lekarzy, że chcą AC, ale moze jakieś mają oprócz tej nadgorliwości wtedy kiedy ci podali docetaxel z cyklofosfamidem przy hormonozależnej wznowie...tylko wznowie.
Moim zdaniem, konieczna druga opinia. Nawet prywatnie, chociaż mam przeczucie, że i jedni i drudzy będą obstawać przy chemii.

Przewodowy NST, G3, T2N2M1- kościec, wątroba Er+/Pr+/HER2-, Ki67-50%.
Leczenie: Mastektomia, Owariektomia. 03/2016 Tamoxifen i Zometa. 11/2017 progresja, wątroba, węzły nadobojczykowe - AC i Zometa. 04/2018 - Stabilizacja, podtrzymująco Letrozole + Zometa. 12/2018 - Stabilizacja w kościach, całkowita remisja w wątrobie i węzłach, niestety uciekł do OUN - 12/2018wnerwiony, kontynuacja Letrozole i Zometa.

Tomasz. (offline)

Post #2

09-10-2016 - 11:27:31

Pruszków 

Kwestia Myocetu (doxorubicyny) u Agnieszki wynika z tego, że nie miała w ogóle podawanych antracyklin. Ponieważ są to leki o udokumentowanej, dużej skuteczności - więc prawdopodobnie z tego powodu zapadła decyzja. Agnieszka taksany już brała w formie schematu TC. Leki niestosowane do tej pory z reguły (choć nie zawsze!) wykazują skuteczność.

blankaIn (offline)

Post #3

09-10-2016 - 11:42:09

Warszawa 

Tomasz, I linię leczenia miała 4 x AC, co prawda dawno (nieluminalny, HER2 dodatni). Potem wznowa hormonozależna (luminalny B, HER2 ujemny) i podanie 6 x DXL+CTX, zamiast radioterapii czy hormonoterapii. Przerzuty do kosci - dostaje TAM + zomikos, nie wiem co z jajnikami które przy przerzutach powinny być unieczynnione (przy ER+ oczywiście) a co za tym idzie powinny być zastosowane IA...Teraz przy podejrzeniu zmian meta w płynie - bez badania receptorów - chcą podać AC.

Przewodowy NST, G3, T2N2M1- kościec, wątroba Er+/Pr+/HER2-, Ki67-50%.
Leczenie: Mastektomia, Owariektomia. 03/2016 Tamoxifen i Zometa. 11/2017 progresja, wątroba, węzły nadobojczykowe - AC i Zometa. 04/2018 - Stabilizacja, podtrzymująco Letrozole + Zometa. 12/2018 - Stabilizacja w kościach, całkowita remisja w wątrobie i węzłach, niestety uciekł do OUN - 12/2018wnerwiony, kontynuacja Letrozole i Zometa.

Maura (offline)

Post #4

09-10-2016 - 11:47:00

wroclaw 

Musial byc istotny powod ze przy TNBC na poczatku leczenia nie dali AC.To standart przy leczeniu radykalnym juz od dawna.Jezeli wtdy byly obawy to moze teraz moga sie poglebic po dlugim leczeniu i zmeczeniu organizmu.Radio na pluca jest skuteczniejsze niz chemia - ale inaczej to dziala przy przerzutach z innych miejsc-moze poskutkowac ale....ta pewnosc diagnozy.A jezeli dziewczyna nie ma przerzutow....?

agnieszka30 (offline)

Post #5

09-10-2016 - 12:22:00

Będzin 

Z tego co pamietam to ten pierwszy co mialam to byl potrujnie ujemny, owszem badanie nie dokonca sugerowalo her ++ ale muszą byc +++ zeby stwierdzic nadekspresje. Zmiana byla w calosci 1,5 cm z czego 0,9 mn byl wlokniak. Węzły byly czyste. Zrobiona operacje oszczedzajaca z limfadektomia. Potem chemia 4razy AC i radioterapia. Z tego co sie dowiedzialam bylo to ryzykowne posuniecie bo u tak mlodych kobiet , po radioterapi z czasem nastepuje wznowa.

Maura (offline)

Post #6

09-10-2016 - 12:32:24

wroclaw 

E po oszczedzajacej radio jest obligatoryjne a nawet przy TN po mastektomii czesto sie decyduja.Boja sie jego agresywnosci.Jezeli mialas AC to czemu teraz znowu wracaja? Poza tym stalabym za diagnostyka przed waleniem z grubej rury.Moze Ci to byc jeszcze potrzebne. Sluchaj... w Zakopanem jest swietny Szpital Specjalistyczny Chorob Pluc.Prof.Zielinski poza tym onkologia i pulmonologia. Powinien ktos naprawde doswiadczony obejrzec plytke -nie opis....i podjac decyzje jakie jest ryzyko i jakie korzysci.Masz jeszcze czas.Potem ew. prof.Wysocki.Musisz obstawic sie w Twojej syt.doswiadczeniem w leczeniu trudnych przypadkow.

agnieszka30 (offline)

Post #7

09-10-2016 - 12:33:48

Będzin 

Niewiem ktory spowodowal przerzut,ale mysle ze ten ostatni byl najbardziej zaawansowany i mial zatory w naczyniach krwionośnych. Ale to dlaczego tamoxifen nie zadzialal, bo juz w trakcie jego brania zaczelo bolec. A Gliwice odstawili mi calkowicie leczenie ze wzgledu na cyrki z jajnikami i endometruum,w tym czasie juz sobie zasuwal, po czym znowu go przepisali bo pokazaly sie przerzuty w kosciach, ale powiedzmy se szczerze wiem ze juz nie dzialal. Zrobili mi kastracje radiologiczna ale ciagle tamox nie dzialal

agnieszka30 (offline)

Post #8

09-10-2016 - 12:36:37

Będzin 

Po mojemu wystarczylo duzo wczesniej zrobic kastracje i zmienic na I.A.

agnieszka30 (offline)

Post #9

09-10-2016 - 12:43:06

Będzin 

Niewiem czy zdążę, te przeklęte Gliwice robia z wszystkim problem, najpierw nie chcii mi wydać wyniku TK, teraz pewno bedzie problem z plytka. I nie wiadomo ile będę czekac na konsultacje z pr. Zielinskim?

Maura (offline)

Post #10

09-10-2016 - 12:55:04

wroclaw 

Agnieszko...laski nie robia takie Twoje prawo pacjenta.Wydanie plytki to teraz obowiazek i jesli tego nie spelnili juz stamtad uciekaj.Maja w systemie i za godzine Ci musza wgrac na plytke inaczej jest w szpitalu ktos od praw pacjenta.Corka robi specjalizacje z torakochirurgii i jak prosilam o rade to tylko uslyszalam...chirurg z opisem do zabiegu i kwalifikacji do niego nie pracuje. Daj mi plytke. Do prof.Wysockiego wiem ze znajoma zapisala sie bardzo szybko.Jak wyjasnisz sprawe to mozliwe ze z dnia na dzien.Poprostu musisz dla corki i koniec.Ja bym nawet wsiadla w auto i pojechala ....w ostatecznosci.

Tomasz. (offline)

Post #11

09-10-2016 - 13:00:27

Pruszków 

Lekarze czasem z drobnych rzeczy robią problem- choćby przerost endometrium po tamoxyfenie- gdy można zastosować blokadę hormonalną (lub kastrację) i i.a. I zamiast zmienić leczenie- odstawiają. Była Forumowiczka, której matka przy frakcji wyrzutowej serca EF45% miała odstawioną Herceptynę po 4 podaniach (można było zdecydowanie jeszcze tą terapię celowaną kontynuować)- dosżło do wznowy i stadium IV. Trzeba zawalczyć o swoje, konsultować, radzić się praktyków i wybrać optimum lub formy leczenia akceptowalne.

dziubas (offline)

Post #12

09-10-2016 - 13:06:05

Gdańsk 

słyszalam, ze prof. Wysocki dziala teraz w Krakowie, ja mam tez taka sugestie, choc dokładnie nie sledze Twojej historii Agnieszko... W CO w Krakowie na ul.Garncarsiej w Klinice Onkologii K\kierownikiem jest przysympatyczna i mądra , co prawda nie prof ale jeszcze dr Ida Cedrych, mozesz znaleźć e necie nr tel do sekretariaru Kliniki i porozmawiac z nia i sie umowic na konsultację, pewnie, że jeszcze lepiej jak bedzie to prf. Wysocki, jak słyszę na forum, to warto pocieszaserce, na szczęście Kraków od Bedzina nie jest tak daleko jak Gdańsk...oczko

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 09-10-2016 - 13:07:38 przez dziubas.

Maura (offline)

Post #13

09-10-2016 - 13:07:48

wroclaw 

Agnieszka czy ta informacja - o przerzutach jest decydujaca dla dalszego sposobu leczenia?
Czy jezeli w plucach nie sa to zmiany pzrerzutowe to nie dostaniesz chemii- to nie bedzie potrzebna inaczej mowiac?
Jezeli sie zdecydujesz na diagnostyke inwazyjna dasz rade przyjechac do wroclawia ...ale najpierw plytka musi byc wyslana do wroclawia.

agnieszka30 (offline)

Post #14

09-10-2016 - 15:02:07

Będzin 

Chyba ma to znaczenie bo lekarka z Gliwic na zespole nie uwierzyła w Te przerzuty. Powiedziała że jestem po takich operacjach że mogą pochodzić różne dziwne niestworzone rzeczy. Powiedziała pani problemem są kości Przepisała mi aromek i chcę sprawdzić czy są hormonozależne czy nie W styczniu badanie PET. Ale profesor wydmański Twierdzi że prawdopodobnie najprawdopodobniej to mogą być przerzuty do płuc Jednak najpierw obstawą żeby to zbadać potem jakoś dziwnie zmienił zdanie.

agnieszka30 (offline)

Post #15

09-10-2016 - 15:07:24

Będzin 

Zapomniałam dodać że profesor wydmański jest radioterapeuta, więc raczej nie ma nic wspólnego z pulmonologia lub chemia.

Maura (offline)

Post #16

09-10-2016 - 15:08:31

wroclaw 

Czyli przerzuty do kosci tez sa hormono zalezne albo nie?albo her3+?

Maura (offline)

Post #17

09-10-2016 - 15:13:00

wroclaw 

Agnieszka...jak chcesz ale do tej pory nie jestes pewna swojego leczenia.Jest troche niescislosci ktore dobrze wyjasnic a nie dodawac ew.nowe PET-em. Ja bym teraz tak zrobila...konsultacja z prof.Wysockim i wyciagniecie plytki.Jezeli on uzna ze trzeba by w miare mozliwosci wyjasnic co z plucami masz otwarta i szybka droge przez wroclaw.Tez sa dobrzy w ocenie i juz przy stole.

agnieszka30 (offline)

Post #18

09-10-2016 - 15:13:52

Będzin 

Nie wiem w ogóle czy te badania TK i scyntygrafia były miarodajne Ponieważ były wykonane dzień za dniem po południu miałam TK na jutrzejszy dzień z rana miałam scyntygrafii obydwa wiadomo z kontrastem czy to sie czasem nie pomieszalo. Tym bardziej ze bili w jeden wenon bo nie mam żył i prosiłam żeby mi go zostawiono.

Maura (offline)

Post #19

09-10-2016 - 15:13:57

wroclaw 

agnieszka30
Zapomniałam dodać że profesor wydmański jest radioterapeuta, więc raczej nie ma nic wspólnego z pulmonologia lub chemia.
oj to troche nie ta dzialkaduży uśmiech

Maura (offline)

Post #20

09-10-2016 - 15:17:25

wroclaw 

agnieszka30
Nie wiem w ogóle czy te badania TK i scyntygrafia były miarodajne Ponieważ były wykonane dzień za dniem po południu miałam TK na jutrzejszy dzień z rana miałam scyntygrafii obydwa wiadomo z kontrastem czy to sie czasem nie pomieszalo. Tym bardziej ze bili w jeden wenon bo nie mam żył i prosiłam żeby mi go zostawiono.

Agnieszka...czy jezeli nie sa to przerzuty to nie powinnas miec chemii na ktora Cie teraz kieruja? Na AC?

agnieszka30 (offline)

Post #21

09-10-2016 - 15:17:30

Będzin 

Oni nie wiedza czy kosci to hormonozalezne,jesli chodzi o her to nie mialam nadeekspresji przynajmniej tak mi powiedziano .
Spróbuje wziąść plytke i skonsultować sie w krakowie.
edit: scalono posty; w przypadku gdy nie minie 15 minut od ostatnio napisanego postu a chcemy coś dopisać, bądź poprawić używamy funkcji zmień oczko

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 20-10-2016 - 12:41:08 przez myszka.

Maura (offline)

Post #22

09-10-2016 - 15:19:57

wroclaw 

Corka sie smieje ze Gliwice sa baaaardzo ostrozne i operacji -diagnostyki-na jednym plucu sie nie podejma.

Tomasz. (offline)

Post #23

09-10-2016 - 15:19:59

Pruszków 

Agnieszka miała przerwę w tamoxyfenie, po tej przerwie rak rozsiał się po kościach. Nie wiadomo, czy tak by było, gdyby leczenie było kontynuowane lub zamieniono leki na i.a. z Zoladexem. Progresja w czasie leczenia tamoxyfenem nie oznacza, ze nowotwór utracił hormonowrażliwość, może tylko tamoxyfen utracił skuteczność. Albo się bada stan faktyczny odnośnie receptorów albo próbuje zmienic leki na inne- i bada czy będzie po nich stabilizacja czy daj Boze remisja. Przebycie cyklu chemioterapii może sprawić, że komórki utracą pewne cechy lub dużo rzadziej nabędą innych. W trakcie hormonoterapii zdarza się to rzadko.

agnieszka30 (offline)

Post #24

09-10-2016 - 15:21:49

Będzin 

Z pewnością nie dostala bym AC tylko moze cos lagodniejszego. Ale te płuca to juz powazna sprawa.

Maura (offline)

Post #25

09-10-2016 - 15:37:28

wroclaw 

Tomasz konkretnie czy w sytuacji Agnieszki na dzien dzisiejszy diagnostyka pluc jest celowa? Czy zmienia to leczenie w sposob istotny?

Maura (offline)

Post #26

09-10-2016 - 15:47:14

wroclaw 

agnieszka30
Spróbuje wziąść plytke i skonsultować sie w krakowie.
I oto chodzi...plytka(bez tego ani rusz albo powtarzanie badan a to trwa) i prof.wysocki krakow.

agnieszka30 (offline)

Post #27

09-10-2016 - 15:51:19

Będzin 

Dziękuję kochani za pomoc, juz szukam numeru.buzki

Maura (offline)

Post #28

09-10-2016 - 16:24:09

wroclaw 

Czekaja chirurdzy na plytke do oceny jak bedzie taka koniecznosc. Pozdrawiam

domina13 (offline)

Post #29

09-10-2016 - 16:24:25

Piotrków Tryb. 

[onkolife.pl]

4xAC,4xDXL Mastektomia Carcinoma ductale infiltrans mammae.ER-TS 4/8;PR-TS 8/8;HER 2;0 ;Ki67-2%(styczeń2014);
Wznowa:NST G2; ER-80%;PR-99%;HER2-0;Ki67-12,9%(maj 2015)xeloda x4;nawelbina x9;sindaxel x7;cisplatyna x3;zoladex+symex(kwiecień-sierpień),zoladex+egristrozol(wrzesień);14-25.11.16r-kastracja radiologiczna;30.11.16r-Faslodex;14.12.16r-drugi Faslodex;28.12.2016r-trzeci Faslodex;25.01.2017r-czwarty Faslodex;27.02.2017r-pierwszy wlew chemii CMF;20.03.2017-drugi wlew CMF

Maura (offline)

Post #30

09-10-2016 - 16:32:59

wroclaw 

Agnieszka30 jak cos to w sprawie oceny pisz na priv pls.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 493
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022