Przerzuty do kości

Wysłane przez Amazonki.net 

Tomasz. (offline)

Post #1

09-10-2016 - 16:37:46

Pruszków 

Kwestia wyjaśnienia sprawy płuc jest wg mnie istotna. W razie potwierdzenia przerzutów zastosowałbym chemioterapię- z uwagi na brak przeciwskazań ze strony krwi i szpiku, a także z uwagi na obciążenia pulmunologiczne. Sama doxorubicyna ma b.szeroki zestaw dawek- są fioli do podania od 10 mg aż do 200 mg- Myocet zawiera 50 mg. Tylko praktyk lekarz-chemioterapeuta może powiedzieć, czy lepsze jest dla chorej zastosowanie silniejszego leku w małej dawce, czy słabszego w dawce pełnej. Wg mnie kluczowa jest wrażliwość na dany lek. Jaki lek u Ciebie byłby optymalny- nie wiem. Antracykliny mają przeciwskazania w ograniczonej wydolności krążenia, uzyskaniu juz dawek kumulacyjnych i planowane leczenie trastuzumabem nadekspresji HER2. Potrzebny jest lekarz z otwartą głową, bo leczenie z powodu rozsiania będzie nie raz zmieniane i trzeba być elastycznym na zmiany i mieć przede wszystkim możłiwy do zaakceptowania plan leczenia.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 09-10-2016 - 16:42:00 przez Tomasz..

agnieszka30 (offline)

Post #2

09-10-2016 - 17:10:38

Będzin 

Tomasz tak se przypomnialam ze na ostatniej wizycie jak pytalam o to czy ta chemia bedzie mogla byc w dabrowie gorniczej to dzwonil do jakiegos lekarza i podawal ze chemia calix 50mn i dalej nie pamietam, czy to jest ta większa dawka?

Ladymargot (offline)

Post #3

09-10-2016 - 18:29:04

Warszawa 

Agnieszko napisałam Ci wiadomość. Sciskam mocnoserce

Wiara czyni cuda lecz tylko walka daje efekty

Tomasz. (offline)

Post #4

09-10-2016 - 19:02:45

Pruszków 

Z karty leku:
Caelyx Wskazania / Dawkowanie
Monoterapia raka piersi z przerzutami u chorych ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia powikłań ze strony mięśnia sercowego. Zaawansowany rak jajnika w przypadku niepowodzenia chemioterapii I rzutu związkami platyny. 50 mg/m2 pc. co 4 tyg. do czasu wystąpienia progresji choroby, jak długo chory toleruje leczenie.

Przeciętna pow. ciała kobiety to 1,7 m2.
Tak więc 50 mg/m2 daje 85 mg na 1 dawkę co 4 tygodnie. Ale to są wyliczenia książkowo-internetowe. Na pewno dawka może być mniejsza, dobiera to lekarz-chemioterapeuta. Weź pod wagę dawkowanie taxoli- są podania cotygodniowe w mniejszej dawce i co 3 tygodnie w dawce skumulowanej.

agnieszka30 (offline)

Post #5

09-10-2016 - 20:13:58

Będzin 

Nie brzmi to zachecajaco i motywujaco,cyt. Jak długo pacjent toleruje leczenie. Ja pierdziu czyli zostalo by mi tylko po dwa tygodnie z kazdego miesiaca,zeby w miare pozyc.

erminka89 (offline)

Post #6

09-10-2016 - 20:18:39

straszny ból przełyku oraz gardła po radioterapii, jakis sprawdzony sposób?

Wandka (offline)

Post #7

09-10-2016 - 21:00:33

Warszawa 

ISLA miętowa do ssania, Tantum Verde w areozolu. Chlorochinaldinum do ssania. Sprawdzone-pomaga.

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 09-10-2016 - 21:02:14 przez Wandka.

Tomasz. (offline)

Post #8

09-10-2016 - 21:33:43

Pruszków 

Agnieszko, samopoczucie jest uzależnione od dawki leku- np. moja dawka pegylowanego interferonu wynosiła 180 mcg. Kilka razy wstrzyknąlem sobie dla odpoczynku dawkę 135. Zmęczenie było mniejsze. Trzeba znaleźć lekarza z otwartą głową a nie takiego, co odburknie w stylu "jak się pani nie podoba..."

agnieszka30 (offline)

Post #9

10-10-2016 - 13:55:25

Będzin 

Płytka dopiero na jutro bo jakies aparaty sa zepsute. Ale napisalam do dr.Tomasz Sarosiek w Warszawie i odpisal ze mam byc w czwartek z całą dokumentacją, bardzo się cieszę, ale mam duży problem bo 13października mam miec wszczepiony port. Co robic?

blankaIn (offline)

Post #10

10-10-2016 - 15:04:30

Warszawa 

Sarosiek jest zarąbisty, gościu z pasją i otwartą głową jak to Tomasz mówismiling smiley Prowadzi praktycznie wszystkie próby kliniczne, także korzystaj z okazjismiling smiley

Przewodowy NST, G3, T2N2M1- kościec, wątroba Er+/Pr+/HER2-, Ki67-50%.
Leczenie: Mastektomia, Owariektomia. 03/2016 Tamoxifen i Zometa. 11/2017 progresja, wątroba, węzły nadobojczykowe - AC i Zometa. 04/2018 - Stabilizacja, podtrzymująco Letrozole + Zometa. 12/2018 - Stabilizacja w kościach, całkowita remisja w wątrobie i węzłach, niestety uciekł do OUN - 12/2018wnerwiony, kontynuacja Letrozole i Zometa.

Maura (offline)

Post #11

10-10-2016 - 15:11:22

wroclaw 

agnieszka30
Płytka dopiero na jutro bo jakies aparaty sa zepsute. Ale napisalam do dr.Tomasz Sarosiek w Warszawie i odpisal ze mam byc w czwartek z całą dokumentacją, bardzo się cieszę, ale mam duży problem bo 13października mam miec wszczepiony port. Co robic?
Tez dobrze.Jak podejmiesz decyzje ze najpierw konsultacja to bedzie ok. Teraz kolej na Ciebie decydowac ..tu trudno zrobic za kogos bo musisz byc pewna swojej decyzji.Moze dr doradzi inny schemat.Co do oceny plytki jak bedziesz chciala aktualne. Ja ale tylko ja w swoim imieniu ...poczekalabym.Port i AC zawsze zdaza zalozyc ipodac. Tez przekladalam bo mialam inne planysmiling smileyduży uśmiech

A kwestia wyjasnienia pluc tez wydaje mi sie istotna.I wazna bedzie opinia chirurgow klinicznych czy da sie zmiany zdiagnozowac.

edit: scalono posty; w przypadku gdy nie minie 15 minut od ostatnio napisanego postu a chcemy coś dopisać, bądź poprawić używamy funkcji zmień oczko

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 20-10-2016 - 12:44:41 przez myszka.

Tomasz. (offline)

Post #12

10-10-2016 - 15:37:40

Pruszków 

Kwestia płuc (ew. innych narządów miąższowych) jest więcej niż istotna- wręcz kluczowa. Port- zależy w jakim stanie są dostępne żyły. Jeśli drożne żyły są dsotępne to port jest ważny, ale nie najważniejszy.

Ewa46 (offline)

Post #13

10-10-2016 - 16:46:25

Szczecin 

W piątek idę na scyntygrafię kości, w celu sprawdzenia, czy rak stanął w miejscu czy ........ Tomasz, co do założenia portu to myślę, że to jest już ostateczność. Na razie kwas zolendrowy jest podawany bez problemu, a te pękające żyły to zupełnie w innym miejscu...więc mam nadzieję, że trochę pofunkcjonuję jeszcze bez portu i oby tak było jak najdłużej.

agnieszka30 (offline)

Post #14

10-10-2016 - 17:30:32

Będzin 

Następne założenie portu 24 listpad ale to sie zmienia jak w kalejdoskopie, uprzednio tez mialam 17 list. A zadzwonili czy mogę 13października bo zawsze ktos wypadnie. Nie ma co, jadę i koniec zobaczymy moze wymysli cos innego. Swoją drogą ale dziś kostki bolą,dziewczyny wy tez tak macie? Tomasz mam nowy lek przepisany nazywa sie acordeonic. Ale jak poczytalam przecieskazania, to jest tam miedzy innymi zaburzenia w oddychaniu. Co ty myslisz o tym, to chyba kolejny lek po ktorym będę miala dusznosci i problemy z oddychaniem.

agnieszka30 (offline)

Post #15

10-10-2016 - 17:56:42

Będzin 

Maura tzn jak wyslac ta plytke i do kogo?

Ladymargot (offline)

Post #16

10-10-2016 - 18:00:46

Warszawa 

Agnieszko port poczeka , najważniejsze by Sarosiek zaproponował Ci sensowne leczenie . Zobaczymy napewno cos wymysli .

Tomasz. (offline)

Post #17

10-10-2016 - 19:09:00

Pruszków 

Accordeon ma przeciwwskazania do obturacyjnych chorób płuc (zarówno zapalnych jak POChP) jak i alergicznych jak astma. Wszystkie leki silnie działające mają działania uboczne- trzeba być uczulonym na ich działanie, ale bez przesady- nie czytać ulotek w opakowaniu, bo piszą to prawnicy, aby nikt z pacjentów się nie przyczepił, że producent nie ostrzegł. A od samego czytanie to niemal można umrzeć, po lekach p.depresyjnych są ostrzeżenia że zwiększają ryzyko samobójstwa- może się wydawać zatem, po co je stosować?
Mnie w życiu ściął tylko pegylowany interferon z rybawiryną. Wszystkie leki razem wzięte (a były ich dziesiątki kilogramów) nie ścięły mnie jak ta nieszczęsna 26 tygodniowa terapia. Lekarz na moje polekowe odloty powiedziała "Nikt nie mówił, że będzie łatwo". Ot tłumaczenie.

agnieszka30 (offline)

Post #18

10-10-2016 - 19:32:56

Będzin 

W sumie powiem ci ze efekt tygodniowego zażywania padoltena wiele mnie kosztowal,szczegolnie ze efekt odstawienia byl taki ze bole się bardzo mocno spotengowaly, i nic nie pomagalo. Czułam sie wtedy jak bym miala zaawansowany stan gruzlicy, plytki oddech ogolne oslabienie nadmierna potliwosc i sennosc. Myslalam ze umrę. Wszystko przeszlo po odstawieniu tego leku. Acz kolwiek mam wrażenie ze szybciej sie męczę,ale tez nie zawsze, trochę tego nie rozumiem. Sąsiad ktory zarazil mnie w kwietniu ta bakteria, tez ma tak jak ja, tylko jemu doszlo POCHP i ciagle sie dusi.

Tomasz. (offline)

Post #19

10-10-2016 - 19:50:55

Pruszków 

Na POChP stosuje się wziewne kortykosterydy (np. Salmex) i zmniejszające wydzielanie śluzu- Atrovent. Przepisuje je pulmunolog, kontrolując płuca spirometrią. A mnie padolten ratował i ratuje przed bólami głowy po tej nieszczęsnej chemioterapii (choć nie były to ściśle cytostatyki).

agnieszka30 (offline)

Post #20

10-10-2016 - 20:22:10

Będzin 

Tomasz ja ze wzgledu na jedno plucko, tez mam przepisywane leki wziewne typu wentolin,salbutamol i oxiodis.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 10-10-2016 - 20:23:05 przez agnieszka30.

Maura (offline)

Post #21

10-10-2016 - 21:30:41

wroclaw 

agnieszka30
Maura tzn jak wyslac ta plytke i do kogo?
Szybko i skuteczniesmiling smiley)) najlepiej na moj adres a corka (razem mieszkamy) zabierze ja do siebie na oddzial.

Kali (offline)

Post #22

10-10-2016 - 23:40:26

Warszawa 

Maura szacun !!!!, Agnieszka walcz !!! jak mogę pomóc pisz,( nocleg w Warszawie, podwózka, cokolwiek jestem do dyspozycjii)M.

agnieszka30 (offline)

Post #23

11-10-2016 - 09:08:51

Będzin 

Maura podaj mi na priv adres pod ktory mam wysłać ;-)

Maura (offline)

Post #24

11-10-2016 - 10:22:25

wroclaw 

agnieszka30
Maura podaj mi na priv adres pod ktory mam wysłać ;-)
poszlo na wiadomosci

erminka89 (offline)

Post #25

13-10-2016 - 14:13:23

po radioterapii straszne objawy uboczne mama skonczyla radioterapię w czwartek a do dzisiaj nie możę poradzić sobie z przełykiem połykanie to straszny ból przyjmuje tylko płynne pokarmy co zrobić? prawdopodobnie grzybica przełyku

blankaIn (offline)

Post #26

13-10-2016 - 18:53:19

Warszawa 

Mam pytanko.
Mam kilka zmian meta w mostku, boli mnie jak diabli. Nie wiem co moge wziąć, bo z reguły leków p/bólowych nie biorę. Kiedyś kupiłam i leżą mi do dziś takie: movalis, padolten, sirdalud i diclac. Które najlepiej uśmierzą ból w kościach? Nie jestem na nic uczulona. Czaszkę też mi rozsadza, nie wiem czy i tam nie ma jakichś zmian.

Leczenie: Mastektomia, Owariektomia. 03/2016 Tamoxifen i Zometa. 11/2017 progresja, wątroba, węzły nadobojczykowe - AC i Zometa. 04/2018 - Stabilizacja, podtrzymująco Letrozole + Zometa. 12/2018 - Stabilizacja w kościach, całkowita remisja w wątrobie i węzłach, niestety uciekł do OUN - 12/2018wnerwiony, kontynuacja Letrozole i Zometa.

dziubas (offline)

Post #27

13-10-2016 - 19:02:07

Gdańsk 

Blanko!!! bezradnypocieszaserce

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat

Ladymargot (offline)

Post #28

13-10-2016 - 19:10:27

Warszawa 

erminka89
po radioterapii straszne objawy uboczne mama skonczyla radioterapię w czwartek a do dzisiaj nie możę poradzić sobie z przełykiem połykanie to straszny ból przyjmuje tylko płynne pokarmy co zrobić? prawdopodobnie grzybica przełyku

..własnie mam radioterapie i podobne objawy . Rozmawiałam dzisiaj z lekarzem kazał ssac i połykać olej z pestek winogron lub poprostu z oliwek . Ja mam w domu kokosowy i tez pomaga .

blankaIn (offline)

Post #29

13-10-2016 - 19:41:21

Warszawa 

Dziękuję Dziubaskusmiling smiley

Tomasz. (offline)

Post #30

13-10-2016 - 19:59:34

Pruszków 

blankaIn
Mam pytanko.
Mam kilka zmian meta w mostku, boli mnie jak diabli. Nie wiem co moge wziąć, bo z reguły leków p/bólowych nie biorę. Kiedyś kupiłam i leżą mi do dziś takie: movalis, padolten, sirdalud i diclac. Które najlepiej uśmierzą ból w kościach? Nie jestem na nic uczulona. Czaszkę też mi rozsadza, nie wiem czy i tam nie ma jakichś zmian.
Nie zażywa się łącznie leków mających ten sam punkt uchwytu lub analogiczny mechanizm działania. Więc nie stosuje się Movalisu z Diclac'em. Sirdalud to nie lek pbólowy (zmniejsza patologiczne napięcie mięśni w bólach kręgosłupa). Więć Padolten z Movalisem lub z Diclacem.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 522
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022