Przerzuty do kości

Wysłane przez Amazonki.net 

Tomasz. (offline)

Post #1

14-07-2018 - 20:27:25

Pruszków 

Potrzebna jest diagnostyka różnicowa bolących obszarów. Ból może być od neuropatii, od naciekania tkanek i od ucisku przerzutów na sploty nerwowe. Wtedy można zaordynować skuteczne leczenie.
Trzeba poza tym pracować z osobą chorą aby nie bała się tabletek. Nie ma co zażywać na zapas, ale nie ma sensu negować leczenia, gdy jest ono potrzebne (ból obniża jakość życia). A w razie problemów z tabletkami naucz się pod okiem pielęgniarki jak podawać zastrzyki. Z Tramalu są łatwe (można podawać niemal w dowolne miejsce), z NLPZ-tów- tylko w górną zewnętrzną część pośladków. Można też z opieki paliatywnej zażądać leków p.bólowych z plastrów przezskórnych.

dziubas (offline)

Post #2

14-07-2018 - 21:26:13

Gdańsk 

tylko z tym nie braniem to nieraz tak bywa, ze ból potem sie tak rozchuśta, ze potem trzeba go usmierzc duzo silniejszymi lekami, fajnie , ze mama taka dzielna, ale niech nie przegina, choc ma prawo decydować, bo to ja boli i jej zycie i jej choroba... bezradnymyśliserce

Ewa46 (offline)

Post #3

17-07-2018 - 09:47:36

Szczecin 

Erminka89 poproście onkologa o Doretę. Opakowanie 90 tabletek dla chorych onkologicznie jest całkowicie bezpłatne.
Odebrałam wynik RM: zajętych 6 kręgów...właśnie czekam pod gabinetem onkologa. W czwartek mam scyntygrafię aby zobaczyć gdzie jeszcze gnój zadomowił się w kościach a w piątek RM jamy brzusznej w związku z tym "czymś" na wątrobie. Po TK byłacwskazana weryfikacja rezonansem ze względu na chorobę podstawową...Jestem ciekawa jaki pomysł ma na moje kości moja onkolog...

Al_la (offline)

Post #4

17-07-2018 - 10:31:18

k/Warszawy 

Ewuniu serce

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

ira (offline)

Post #5

17-07-2018 - 13:39:17

Pabianice 

Ewa, jestem ciekawa, co Twoja onkolog powie na kości. Ja miałam scynty w lutym i meta "w żebrach, zwłaszcza przykręgosłupowych odcinkach, w mostku, w kręgosłupie oraz w miednicy, w tym w stawach krzyżowo-biodrowych". Następne będzie we wrześniu, to będzie można porównać, czy przybywa, bo wcześniej w 2016r. był PET. Biorę Aromek i kwas zoledronowy. Bardzo bolą mnie ręce, mam ograniczoną ich ruchomość, nie wiem, czy to od kręgosłupa, czy od Aromka. Ale poza tym czuję się nieźle, tylko strasznie leniwa się zrobiłam tongue sticking out smiley

marzusia (offline)

Post #6

17-07-2018 - 17:05:15

Cieszyn 

Ewa tylko palbociclib by się przydał. Ala dała ogłoszenie o spotkaniu 19 lipca w M Z z amazonkami, moze cos sie ruszy

dziubas (offline)

Post #7

17-07-2018 - 20:07:11

Gdańsk 

Ewuniu! serce sorki!!! bezradnymałomowny teraz nie dziwie sie, ze widzisz jakies trudnosci w spotkaniu z Alusia i Hala i Jagodą... ale spróbuj, to moze Ci poprawić psychiczne odczucia wynikajace z Twojej obecnej sytuacji, prosi

erminka89 (offline)

Post #8

18-07-2018 - 15:07:03

Dostaliśmy lek coś na tramalu skudexa jakoś tak. Bierze po pół i w ciągu dnia jest ok bol puszcza ale w nocy lekko łapie. Sami się zastanawiamy czy to rwa czy może rzeczywiście ten guz wewnątrz rdzenia kręgowego. Ból promieniuje do lewej nogi i tylko do lewej nogi drętwieje jej uda i lydka. Pojawia się też problem że zwiwraczami ale bardziej zaparcia. Onkolog na urlopie do pon. Rodzinny urlop. Pytanie czy to rwa i przepuklina bo mama ma zdiagnozowaną w odc L4-L5 czy to t3n rdzeń. Ktoś miał coś podobnego

Tomasz. (offline)

Post #9

18-07-2018 - 17:06:07

Pruszków 

erminka89
Pytanie czy to rwa i przepuklina bo mama ma zdiagnozowaną w odc L4-L5 czy to t3n rdzeń. Ktoś miał coś podobnego
Bez badań nikt nie odpowie na tak postawione pytanie.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 18-07-2018 - 17:06:32 przez Tomasz..

dziubas (offline)

Post #10

18-07-2018 - 18:53:10

Gdańsk 

moim zdaniem potrzebna wizyta u neurolga lub nuerochirurgia, guz w rdzeniuszok, uwazam, jak najbardziej może powodować takie dolegliwości... jestem po operacji kregosłupa i troche sie na tym znam, przerzutów jeszcze nie mam do kości, bo dwa razy pytałam neurochirurga, jak otworzył kanał kregowy i go poszerzał, to czy na pewno nie widziął przerzutów do kregosłupa? dwa razy usłuszałam odpowidź - nie widziałem!

erminka89 (offline)

Post #11

18-07-2018 - 19:57:45

Jutro dodam rezonans z czerwca.

erminka89 (offline)

Post #12

19-07-2018 - 19:05:39

Byliśmy u neurologa. Stwierdził silna neuropatia po chemii. Lyrica, kwas alfa liponowy, sirdalud. Jeszcze jakieś pomysły na leczenie tego?

Tomasz. (offline)

Post #13

19-07-2018 - 19:17:02

Pruszków 

Można dodać Milgamma N. Stosować możliwie duze, tolerowane dawki Lyrica (do 4x150 mg). Wygląda na to, że zostały zlekceważone pierwsze symptomy neuropatii i nie zostało pilnie wdrożone leczenie. Trzeba czekać. Do tego suplementy magnezowo-potasowe.

erminka89 (offline)

Post #14

21-07-2018 - 15:13:02

Neuropatia strasznie nas męczy.. Mama najgorzej ma zaparcia nie czuje zwieraczy . Z pęcherza wszystko ok. Nogi jej uciekają na boki. Dodaliśmy jeszcze witaminę B ale chyba potrzebne będą wlewy. Macie jeszcze pomysły dla tych z pezerzutami do kości co na neuropatia? Ćwiczenia odpadają

Tomasz. (offline)

Post #15

21-07-2018 - 20:45:49

Pruszków 

W przypadku zaburzeń neuropatycznych zwieraczy jest (uwaga- z zaznaczeniem, że to neuropatia w przebiegu długotrwałej cukrzycy) Gasprid. Można zacząć od 5 mg godzinę przed posiłkiem. Na zaparcia- bez recepty Lactulosum. Na przerzuty do kości- denosumab (Xgeva).

erminka89 (offline)

Post #16

23-07-2018 - 14:00:44

Hmm a na tą neuropatię można stosować jakieś elektroterapie ? Bądź inne zabiegi

Tomasz. (offline)

Post #17

23-07-2018 - 16:03:14

Pruszków 

Zasadniczo elektroterapia jest przeciwwskazana w raku. Też po zakończeniu leczenia (do końca życia).
Prawdopodobnie zostały uszkodzone osłonki mielinowe nerwów i są intensywne parestezje odczuwane jako ból.
Udałbym się pilnie do poradni zwalczania bólu. Poza pregabaliną do zwalczania neuropatii jest stosowana lamotrygina w dawce b.powoli rosnącej do 2x100 mg. Wszystko to przepisuje lekarz neurolog lub anestezjolog - specjalista zwalczania bólu przewlekłego. Ja miałem dodaną lamotryginę na nie dającą się opanować neuralgię trójdzielną. Po ustąpieniu bólu, po jakimś czasie b.powoli było zejście z tego leku. Leki typu opioidowego są dość mało skuteczne w tego typu bólach- byłem leczony dolarganem- mało to pomagało. Wyraźne działanie mają antydepresanty. Ale te są na pewno już stosowane. Z nich chyba największy potencjał ma duloksetyna (najtańszy preparat to Duloxetine Mylan 60 mg. Zażywa się 1 max 2 tabl/dz.

erminka89 (offline)

Post #18

23-07-2018 - 17:52:27

Bol jest w miarę do opanowania bo mama zeszła z tramalu i bierze nurofen forte czasami połówkę. Ale chodzi o to że nie może chodzić bo nie czuje stop ona mówi że jakby nie jej uda już lepiej kręgosłup też lepiej tylko stopy i łydki. A co sądzisz o nivalin ?

dziubas (offline)

Post #19

23-07-2018 - 17:56:20

Gdańsk 

Mi na neuropatię zalecił neurolog masaz wodny stóp, taki masażer mozna kupić w sklepie medycznym chyba, takze w duzych sklepach typu Tesco, ale raz w roku sprzedają je też Biedronka i Lidl i tam są najtańsze, w Lidlu kupiłam za 98 PLN. jak wrzucisz w wyszukiwarkę "Masażer wodny stóp" to w grafice bedziesz na pewno miała kilka takich masażerów, jeszcze kąpiel wirowa stóp w zakładzie rehabilitacji oraz kąpiel wirowa całego ciała, a nawet we własnej wannie sitko prysznica skierować na stopy potem na dłonie i też taki masaż za pomocą takich rolek wyżeźbionych w drewnie, jak kiedyś bioenergoterapeuci zalecali!

Gosia1982 (offline)

Post #20

24-07-2018 - 00:09:59

Świdnica 

Irmina moja mama też miała neuropatie po paklitakselu ale nie aż tak nasiona jak Twoja mama, ale też problem ze stopami był. Pomogły klapki tzw.fakirki, czyli takie z wypustkami masujacymi stopy. Spróbujcie. Może też pomoże. Pozdrawiam

Alexix (offline)

Post #21

28-07-2018 - 04:29:54

Poznań 

U mojej Mamy po 3 chemii czerwonej tez doskwiera bol nogi. Tak jakby od biodra bol i mrowienie promieniuje do lydki i stopy. Juz kiedys to miala ale po operacji na kregoslup ledzwiowy a pozniej piersiowy polepszylo sie. Martwię się strasznie. W poniedzialek 4 chemia mam nadzieje ze pomoże.

Alexix (offline)

Post #22

28-07-2018 - 22:17:52

Poznań 

Eh... az serce boli jak widzę bol mojej Mamusi. Noga jej mrowi teraz ręka boli. 4 chemia w poniedzialek. Sądząc po wcześniejszych komentarzach jest to neuropatia. Dziękuję za wcześniejszy komentarz pani Dziubas o masażu wodnym stop bo przyniósł ulgę. Czy ta neuropatia minie??

dziubas (offline)

Post #23

29-07-2018 - 00:28:24

Gdańsk 

Alexix! serceZ tego co wiem, choć chemia mnie ominęła, pochemijna neuropatia powinna minąć, o ile w miarę wcześnie podjeło sie leczenie, a w przypadku Twojej mamy tak własnie jest!tak

ewela81 (offline)

Post #24

29-07-2018 - 11:34:02

Kunów 

Hejka, Witam Was dziewczyny... Moja mama od miesiąca nie chodzi na wizycie u onkologa dostałyśmy skierowanie na badanie zobaczymy z jakiego powodu przestały nogi ją słuchać może na skutek zmian w kręgosłupie, a może guz jakiś urósł kto wie zobaczymy po badaniach.
Mama jest na etruzilu i kwasie zalandanowym.

Pozdrawiam

Ewa46 (offline)

Post #25

31-07-2018 - 08:05:23

Szczecin 

U mnie znowu następne kręgi zajęte + mostek.... Miałam 5 paliatywnych naświetlań, które przeszła strasznie... gwałtowne spadki cukru, skok ciśnienia, upiorne poty, ból nerek, ból kręgosłupa lędźwiowego, a teraz jeszcze problem z przełykiem - zatykam się jedzeniem... Za tydzień kontrola u onkologa... Ortopeda wykluczył operacje, bo za dużo tego... bezradny

renatar (offline)

Post #26

31-07-2018 - 08:33:24

sieradz 

Ewo życzę poprawy.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

erminka89 (offline)

Post #27

31-07-2018 - 08:34:46

Ewa46 może gdzieś ucisk na nerw? My przerabiamy teraz neuropatię i gdzieś właśnie wyczytałam że może pojawić się problem z przelykaniem

Al_la (offline)

Post #28

31-07-2018 - 11:06:35

k/Warszawy 

serce

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Agaba190 (offline)

Post #29

31-07-2018 - 11:40:40

k/Warszawy 

Przytulam i trzymam kciuki. serce

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

marzusia (offline)

Post #30

31-07-2018 - 12:55:12

Cieszyn 

Ewa A miałaś naświetlania zmiany w mostku? Bo myślę że te kłopoty z przełykaniem to mógłby być efekt radioterapii na ten obszar

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 442
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018