Przerzuty do OUN

Wysłane przez Amazonki.net 

renatar (offline)

Post #1

02-04-2018 - 21:31:57

sieradz 

Gosiu siły w walce i z chorobą i z naszą służbą zdrowia.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

dziubas (offline)

Post #2

02-04-2018 - 21:52:48

Gdańsk 

Gosiu!!! buzki Trzymam kciukasy i modle sie za Ciebie tak jak za moją rodzoną siostrę, ktorej niedawno stwierdzono w mózgu glejaka!!!

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat

Tomasz. (offline)

Post #3

03-04-2018 - 06:22:42

Pruszków 

Kiedyś, jedna z moich lekarek na podstawie absurdalnych hipotez odmówiła mi leczenia (wystawiła skierowanie na konsultację, a później odmówiła leczenia na podstawie opinii lekarza). Napisałem spore pismo (poparte ksero dokumentacji) do Naczelnej Izby Lekarskiej. Otrzymałem przeprosiny- wnioskuję z tego, że ta lekarka otrzymała powiedzmy pouczenie. Z resztą nieistotne w moim przypadku, sam sobie mogę doregulować leki gdy tylko mam receptę. Ważne, aby w innym przypadku wpierw się pochyliła nad chorym, a nie odmawiała mu leczenia. Jest w Krakowie Okręgowa Izba Lekarska. Urząd w Krakowie. Ul. Kazimierza Kordylewskiego 11. Ja bym się tam udał, nawet bez pisma, a z prośbą o pomoc.

Załamka (offline)

Post #4

03-04-2018 - 08:04:24

Kraków 

Tomasz, dobrze że podpowiadasz rozwiázania, ale ... Garncarska wykańcza w białych rękawiczkach, formalnie wykręcą się, dodatkowo dyrekcja oficjalnie jest niby otwarta na pacjenta, no i są też rozsądni lekarze, zwłaszcza gdy ...pójdziesz prywatnie. Tam ogólnie jest taki przemiał, że nie rozczulają się zbytnio, następny proszę i tyle. Bywają też zwyczajnie chamscy, ale jak to udowodnisz? Ja w jednej sprawie zostałam oszukana. Myślę, że Gosia robi wszystko, co w jej mocy, działa rozsądnie, szuka, nie poddaje się - to ważne. Wspierajmy ją dobrym słowem i wiedzą

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 03-04-2018 - 08:12:19 przez Załamka.

Tomasz. (offline)

Post #5

03-04-2018 - 09:16:13

Pruszków 

Załamko, ja nie rozumiem, aby nie przejść na II lub III linię leczenia tzw. hormonoterapią i dodatkowo aby nie dołączyć lapatynibu (Tyverb). Leczenie systemowe podczas radioterapii jest zasadniczo p.wskazane, ale leczenie celowane już nie. A wspomniane leki to leczenie celowane - jedno w hormony, drugie w HER-y.
Co do lekarzy- żona 4 lata temu (w trakcie leczenia tamoxyfenem) zmieniła lekarza onkologa w Magodencie i po zmianie jest zadowolona.

Załamka (offline)

Post #6

03-04-2018 - 09:53:38

Kraków 

Tomasz, tym razem całkowicie zgadzam się z Twoim podejściem. Niemniej, nie wiem, czy jest sens na ten moment szarpać się, tracić energię na Izbę zamiast ...działać tak jak czyni to Gosia. Jest już w 2 ośrodkach, jej radiolożka ma dobre opinie, można też uderzyć do dyr, przyjmuje pacjentów. Trzymam za nią kciuki! A Twoja wiedza medyczna na pewno je się przyda.

Załamka (offline)

Post #7

03-04-2018 - 10:39:24

Kraków 

dziubas
Gosiu!!! buzki Trzymam kciukasy i modle sie za Ciebie tak jak za moją rodzoną siostrę, ktorej niedawno stwierdzono w mózgu glejaka!!!
Ojejku, współczuję :-( To masz kolejne przejścia ...

gosia0101 (offline)

Post #8

03-04-2018 - 14:12:51

małopolskie 

Ja napewno coś z tym zrobię,bo choćby tylko jedna osoba dzięki mnie odczuła mniejsze lekceważenie ,ordynarność itp.,to warto w tej sprawie gdzieś uderzyć.Teraz jest jak jest i w pierwszej kolejności są konsultacje.
Załamka bardzo dobrze zna politykę Garncarskiej,nic dodać,nic ująć.W Czwartek mam chemika prywatnie i mam nadzieję że w końcu coś dostanę,jeżeli nie, mam się zgłosić do mojej radiolog i ona będzie interweniować w sprawie chemii.Po dzisiejszej scyntografii już chyba będzie wiadomo co można zastosować?Nie dowiedziałam się czy są przerzuty na kości ale myślę że tak.

Załamka (offline)

Post #9

03-04-2018 - 14:26:57

Kraków 

Gosiu, jeśli nie udałoby Ci się polubownie załatwić po Twojej myśli z chemikiem i radiolożką, to wtedy oficjalne pismo z własną propozycją planu leczenia, za potwierdzeniem do Darasza łącznie ze spotkaniem plus ewentualnie do koordynatora mailowo. Jakiś ślad w papierach pozostanie. A jak odetchniesz, za jakiś czas skarga ogólna nie zaszkodzi. Powodzenia !!!!!!!!

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 03-04-2018 - 14:28:35 przez Załamka.

Mroczkowska (offline)

Post #10

03-04-2018 - 15:00:52

USA 

gosia0101
Ja napewno coś z tym zrobię,bo choćby tylko jedna osoba dzięki mnie odczuła mniejsze lekceważenie ,ordynarność itp.,to warto w tej sprawie gdzieś uderzyć.Teraz jest jak jest i w pierwszej kolejności są konsultacje.
Załamka bardzo dobrze zna politykę Garncarskiej,nic dodać,nic ująć.W Czwartek mam chemika prywatnie i mam nadzieję że w końcu coś dostanę,jeżeli nie, mam się zgłosić do mojej radiolog i ona będzie interweniować w sprawie chemii.Po dzisiejszej scyntografii już chyba będzie wiadomo co można zastosować?Nie dowiedziałam się czy są przerzuty na kości ale myślę że tak.

Wielki szacun ! Tylko w ten sposob mozna cos zmienic ! Radze na nastepne konsultacje wziasc osobe towarzyszaca - swiadka !

Hanna

Przewodowy, invazyjny, G3, TNBC, cT2NOMO, chemia przedoper. 4AC + 12Taxol, Oper. oszczed (VII 2016 r.)., ypT1aN0, radiacja

Tomasz. (offline)

Post #11

03-04-2018 - 16:41:27

Pruszków 

Gosiu, będę namolny, ale niech Ci na początek ustawią skuteczną i silną tzw. hormonoterapię z lapatynibem (leczenie celowane) z ew. dodatkiem kwasu zolendronowego- jeśliby były zmiany w kośćcu. Poczekałbym na leczeniu ok. 3-4 miesięcy i wykonał kontrolne badania obrazowe. Jeśliby była progresja w tym czasie to dopiero wtedy chemioterapia systemowa.
Włączenie leczenia systemowego bez próby leczenia hormonoterapią sprawi, że ta ostatnia metoda prawdopodobnie już zastosowana nie będzie- w trakcie długotrwałej (paliatywnej) chemioterapii komórki raka mogą tracić cechy jakie miały pierwotnie (w źródle). Masz linki w wątku [amazonki.net] który założyłem kiedyś.

Załamka (offline)

Post #12

03-04-2018 - 16:51:02

Kraków 

Tomasz, na Garncarskiej też są chemicy, którzy nie wyrywają się z chemią przy silnie hormonozależnych , nawet jeśli niektóre parametry za tym przemawiałyby.

gosia0101 (offline)

Post #13

03-04-2018 - 17:17:06

małopolskie 

Kochani,wszystko zanotowane,propozycje leczenia itp.Nie dam się zbyć.Fakt że pośrodku trafiłam na istnego ..... nieświadczy że ja się tak szybko poddam.To nie on decyduje o moim leczeniu sad smiley.I tak jeszcze wtrącę..nie wiele wiem o przerzutach na głowę,dopiero analizuję ,uczę się.Może ktoś kiedyś będzie miał we mnie wskazówkę.OBY OCZYWIŚCIE TAK NIGDY NIE BYŁO,bo nikomu tego nie życzę!Będę się starać pisać na bieżąco jak to u mnie wygląda.I będę pisać i szukać też nowych leków,bo muszę chwytać się nie tylko tej naszej polskiej medycyny.
Te dwa dni jeszcze wytrzymam bo jestem w stanie też zrozumieć że nie wszystko da się zrobić przed zrobieniem badań

KasiaK78 (offline)

Post #14

03-04-2018 - 19:15:58

Gorlice 

Gosiu kochana życzę ci jak najwięcej sił i zwykłej ludzkiej życzliwości w trakcie leczenia. I pisz jak najwięcej, oczywiście nikt nie chciałby być zmuszony do korzystania z tych zapisków niemniej jednak żadna z nas nie wie z czym przyjdzie nam się mierzyć i twoje doświadczenie może się okazać bezcenne.

NST, Er 95%, Pr 90%, HER2+++, Ki67 50%; T1c, G1, Ia
BCT, 6 x TCH + 11 x herceptyna, radioterapia,17 m-cy tamoxifen + reseligo, od 27.03.'19 symex + reseligo

dziubal27 (offline)

Post #15

03-04-2018 - 20:07:49

Gosiu życzę wytrwałości zaparcia w dalszym działaniu.Nie daj się tak jak do tej pory los by w przekorny ale j głęboko wierzę że i ta bitwa będzie przez Ciebie wygrana.Oby jak naj mniej obojętnych ludzi na twojej drodze a jak najwięcej tych życzliwych kompetentnych i gotowych do trwania z Tobą w tej walce.Trzyam mocno kciuki

dziubas (offline)

Post #16

03-04-2018 - 20:22:52

Gdańsk 

Gosiu!!! Niedawno (dzis) zapytałam byłą szefową z Garncarskiej, dr Ide Cedrych czy tam po niej został choc jeden ludzki onk? Własnie odpowiedziała! "Tak! Marek Ziobro jest teraz szefem" Gosiu! W razie cuś- wal do Marka Ziobro na ostatnie pietro!prosi wczesniej zmów sie na wizyte w sekretariacie!

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 03-04-2018 - 20:23:41 przez dziubas.

małgonia (offline)

Post #17

03-04-2018 - 20:27:30

Niepołomice 

Gosiu kochanaserce

gosia0101 (offline)

Post #18

03-04-2018 - 21:07:46

małopolskie 

dziubas
Gosiu!!! Niedawno (dzis) zapytałam byłą szefową z Garncarskiej, dr Ide Cedrych czy tam po niej został choc jeden ludzki onk? Własnie odpowiedziała! "Tak! Marek Ziobro jest teraz szefem" Gosiu! W razie cuś- wal do Marka Ziobro na ostatnie pietro!prosi wczesniej zmów sie na wizyte w sekretariacie!
Dziubasku,to może dobrze zrobiłam bo właśnie do niego jestem umówiona na wizytę.buziak

Załamka (offline)

Post #19

03-04-2018 - 21:26:18

Kraków 

Dziubasku, a skąd Ci się wzięło, że on jest szefem?

dziubas (offline)

Post #20

03-04-2018 - 22:38:56

Gdańsk 

Jego poprzedniczka mi to przypomniała

Załamka (offline)

Post #21

03-04-2018 - 22:48:55

Kraków 

dziubas
Jego poprzedniczka mi to przypomniała
Poważnie pytam, bo może nie wiem. Czego on jest szefem? A na górze to i owszem szefostwo, ale o innych nazwiskach

Załamka (offline)

Post #22

03-04-2018 - 23:31:45

Kraków 

Aż sprawdziłam na stronie. Tak, jest kierownikiem jednej z klinik. Najważniejsze, żeby był ludzki i kompetentny

marzusia (offline)

Post #23

04-04-2018 - 00:14:33

Cieszyn 

każdy Ziobro musi być szefem, nazwisko zobowiązujeśmiech

dziubas (offline)

Post #24

04-04-2018 - 12:18:52

Gdańsk 

the finger smileyśmiech

gosia0101 (offline)

Post #25

05-04-2018 - 22:05:19

małopolskie 

Kochane powiało dużym optymizmemprosi.Przede wszystkim to usłyszałam że na hospicjum to jeszcze nie ta pora...
Na jutro mam mieć przygotowany plan leczenia.Napewno będzie zmiana Tamoxyfenu,prawdopodobnie dostanę Pertuzumab i cos tam jeszcze,jutro się okaże.Bardzo się cieszę,bo po ciężkich chwilach i ciężkim doświadczeniu zaświeciło małe słoneczkoradocha

Załamka (offline)

Post #26

05-04-2018 - 22:13:16

Kraków 

Super brawo Tak trzymać buzki

renatar (offline)

Post #27

05-04-2018 - 22:15:24

sieradz 

Gosiu bardzo się cieszę.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Al_la (offline)

Post #28

05-04-2018 - 22:17:55

k/Warszawy 

Brawo Gosiu serce

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

marzusia (offline)

Post #29

05-04-2018 - 22:47:17

Cieszyn 

Trzymam kciuki brawo

ewela81 (offline)

Post #30

06-04-2018 - 07:35:50

Kunów 

Trzymam kciuki buziak
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 529
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018