Przerzuty do OUN

Wysłane przez Amazonki.net 

Tomasz. (offline)

Post #1

15-03-2021 - 13:57:32

Pruszków 

To na pewno nie skutki dexamethasonu

Kiara1994 (offline)

Post #2

15-03-2021 - 14:48:14

Rzeszów 

Dziwne to ponieważ mama od prawie dwóch miesięcy nie dostaje chemioterapii, nie zażywa żadnych leków, nie pije alkoholu. Jeszcze miesiąc temu wyniki idealne w normie, a w styczniu TK bez niepokojących zmian w wątrobie. Jedyne co to jest po Cholecystektomii może to ma jakiś wpływ.
Tomaszu myślisz że przy takich wynikach jest sens jechać do Krakowa po nowa chemioterapię, czy może dzwonić pytać, nie wiem czy to za dużo przekroczone normy na nową chemię.

Tomasz. (offline)

Post #3

15-03-2021 - 15:11:33

Pruszków 

Przekroczenia duze nie są. Ale ja bym przesunął chemię. Jeśłi są przerzuty "tylko" do mózgu to takie przesunięcie (do czasu normalizacji wyników) nie będzie mieć absolutnie istotnego znaczenia. Trzeba sprawdzić obrazowo wątrobę, czy nie ma w niej przerzutów. One m.in. powodują wzrosty ALAT-u. Niezależnie od metabolizacji składników chemii.

Kiara1994 (offline)

Post #4

15-03-2021 - 16:07:22

Rzeszów 

No Nic gdybać można, ale wiadomo bez badań się nie dowiemy, chociaż mama i choroby tarczycy ma i ostatnio woda w osierdziu się pojawiła, stosuje tabletki psychotropowe to wszystko też może się z tym łączą czytam, a dokopalam się do badań laboratoryjnych po pierwszej radioterapii mózgu w lipcu gdzie te próby też się podniosły może nie aż tak ale dwukrotnie.

Kiara1994 (offline)

Post #5

11-05-2021 - 10:54:51

Rzeszów 

Dziś odebrałam pierwsze Badania TK po drugiej radioterapii mózgowia i po dwóch cyklach Kadcylli - W głowie zaznaczona widoczna represja zmian niestety w płucach pojawiło się coś nowego i wesołych chłonne powiększone.

Aluśka (offline)

Post #6

11-06-2021 - 14:58:39

Dzień dobry,
W 2018 r zdniagnozowano u mojej mamy złośliwy nowotwór sutka. Przeszła przez chemioterapię, mastektomię prawej piersi i radioterapię. W 2019 r leczenie się zakończyło i cały czas bierze tamoxifen. Od pewnego czasu mama traci równowagę i czuje jakby była pijana. Dzisiaj otrzymała wynik RM- zmiana 20 mm w móżdżku. Jakiego leczenia może się spodziewać?

Tomasz. (offline)

Post #7

11-06-2021 - 15:02:26

Pruszków 

Aluśka
Dzień dobry,
W 2018 r zdniagnozowano u mojej mamy złośliwy nowotwór sutka. Przeszła przez chemioterapię, mastektomię prawej piersi i radioterapię. W 2019 r leczenie się zakończyło i cały czas bierze tamoxifen. Od pewnego czasu mama traci równowagę i czuje jakby była pijana. Dzisiaj otrzymała wynik RM- zmiana 20 mm w móżdżku. Jakiego leczenia może się spodziewać?
Warto przeskanować cały organizm PET-CT celem stwierdzenia, czy są przerzuty do innych lokalizacji. Gdy takowych nie ma to kluczowa tu jest radioterapia. Najlepiej stereotaktyczna i wysokodawkowa. Chemioterapia działa na zmiany w mózgu niewystarczająco. Pomaga też dexamethason.

Aluśka (offline)

Post #8

11-06-2021 - 15:12:08

Tomasz.
Dzień dobry,
W 2018 r zdniagnozowano u mojej mamy złośliwy nowotwór sutka. Przeszła przez chemioterapię, mastektomię prawej piersi i radioterapię. W 2019 r leczenie się zakończyło i cały czas bierze tamoxifen. Od pewnego czasu mama traci równowagę i czuje jakby była pijana. Dzisiaj otrzymała wynik RM- zmiana 20 mm w móżdżku. Jakiego leczenia może się spodziewać?Warto przeskanować cały organizm PET-CT celem stwierdzenia, czy są przerzuty do innych lokalizacji. Gdy takowych nie ma to kluczowa tu jest radioterapia. Najlepiej stereotaktyczna i wysokodawkowa. Chemioterapia działa na zmiany w mózgu niewystarczająco. Pomaga też dexamethason.

Dziękuję za szybką odpowiedź. Czy taka radioterapia jest skuteczna? Nie ma przerzutów do płuc, kości, węzły i druga pierś również w porządku.

Tomasz. (offline)

Post #9

11-06-2021 - 20:54:03

Pruszków 

Aluśka
Dziękuję za szybką odpowiedź. Czy taka radioterapia jest skuteczna? Nie ma przerzutów do płuc, kości, węzły i druga pierś również w porządku.
Przy pojedynczych przerzutach są obserwowane wielomiesięczne stabilizacje.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 537
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018